Skip to main content

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

portret użytkownika KWP
04.03.2018 10:00
04.03.2018 10:00
herbPT.svg.png

Msza święta, złożenie kwiatów oraz Bieg Tropem Wilczym – tak Piotrków Trybunalski uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbędą się 4 marca.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada 1 marca. W naszym mieście uroczystości ku czci bohaterów antykomunistycznego podziemia odbędą się w niedzielę, 4 marca.

Święto rozpocznie się od eucharystii, która o godz. 10.00 odprawiona zostanie w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej. Następnie poczty sztandarowe oraz przybyli goście przemaszerują w okolice ronda Żołnierzy Wyklętych. Tutaj zaplanowano przemówienia oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.

Świętowanie zakończy Bieg Tropem Wilczym. Uczestnicy będą mieli do pokonania 1963 metry. To symboliczny dystans, który jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku.

Biegacze wystartują z okolic ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku stadionu miejskiego „Concordia”. Na stadionie uczestnicy pokonają jedno okrążenie po bieżni. Powrót odbędzie się chodnikiem wzdłuż ulicy Żwirki. Następnie biegacze skręcą w pierwszą bramę do parku i po wytyczonych alejkach podążą do mety.
Zapisy na bieg będą prowadzone od godz. 9.00, a liczba miejsc jest ograniczona do 450.

http://tropemwilczym.pl/
www.piotrkow.pl

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak