Skip to main content

70. rocznica urodzin i 33. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

portret użytkownika witold k
bl_jerzy_popieluszko.jpg
19 października 2017 roku z okazji 33 rocznicy męczeńskiej śmierci i 70 rocznicy urodzin ks. Jerzego Popiełuszki w piotrkowskim kościele oo. Bernardynów odprawiono mszę świętą koncelebrowaną.
Wzruszającej i pięknej liturgii przewodniczył o. Hubert, a towarzyszyli mu o.o. Malachiasz i Ambroży.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko, kapelan „Solidarności”, już za życia stał się legendą: odprawiane przez niego w latach 1982-1984 msze za Ojczyznę gromadziły tłumy. Przekazywał wiernym słowa otuchy, wiary i nadziei tak ważne w okresie trwającego stanu wojennego i wkrótce po nim, kiedy komunistyczny reżym gen. Jaruzelskiego chciał pozbawić Polaków najcenniejszej zdobyczy – wolności. więcej...

Komentarz

Przewieszam art o Uroczystej Mszy Świętej u ojców bernardynów jako dowód na nieprawdopodobne kupczenie narodowymi wartościami. (Nigdzie nie było informacji o Mszy Świętej). Kupczenie, handel, rywalizacja z obywatelami, jaką od zawsze realizuje PROM i to w mundurkach administracji samorządowej, jest zaprzeczeniem służby, władzy, polityki.

To jakaś z lekka zakompleksiona grupa obywateli może nie być w stanie otworzyć się na miejską społeczność i organizować imprezy tylko dla siebie. Osoby publiczne biorące żołdy z procedury wyborczej muszą być otwarte ponieważ publicznym pieniądzem zarządzają.

Przez lata znoszę sprawę kupczenia błogosławionym Jerzym. Po tym wydarzeniu, po zamykaniu Mszy do najbliższych współpracowników Administracji (pantoflowa forma powiadamiania), ujawnię swój udział w upamiętnianiu Ks. Jerzego w PT - w tym inwigilację przez bezpiekę mojej osoby w tej sprawie.

witold k

20 października 2017

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak