Skip to main content

Zmiana miejsca wysypiska śmieci dla Wspólnoty Wysoka 14

portret użytkownika witold k
wspolnota14.jpg

Nazywam się Witold Kowalczyk i jestem mieszkańcem bloku. Zostałem poproszony przez sąsiadów – rodzinę państwa Mikołajczyków - o to, żebym rozeznał sprawę ewentualnego przeniesienia miejsca składowania śmieci na teren wspólnoty. Owym wskazanym przez zebranie wspólnoty miejscem ma być teren przy ulicy Wysokiej w okolicy istniejącego miejsca składowania śmieci wspólnoty „wieżowca”.

Rozpytałem sąsiadkę i wiem, że ewentualne uznanie roszczeń wspólnoty bloku 29 może być zrealizowane w dwóch miejscach przy Wysokiej. Teren po budynku od strony północnej i teren pomiędzy przystankiem autobusowym a miejscem składania śmieci przez wspólnotę „wieżowca”.

Proszę szefów administracji AD-COMP o informację na ten temat. Zwracam tu uwagę, że miejsce składowania śmieci raczej nie powinno się lokować przy ulicy. Jeśli, to pomieszczenie na śmieci musi spełniać normy estetyki i ułożenia architektonicznego terenu – raczej nie będzie zgody architekta Miasta. Budynek murowany, zadaszony permanentnie utrzymywany w czystości – kosztowny. Postawienie budynku pomiędzy przystankiem autobusowym a wspólnotą wieżowca psuje wizerunek i jest niedopuszczalny ze względu na miejsce komunikacyjne. Jest tutaj cała lista okoliczności, które musimy uznać.

Pozostaje, moim zdaniem, nieuznawanie roszczeń wspólnoty, z którą od lat dzielimy miejsce składowania śmieci do czasu uzyskania zgody na pozyskanie miejsca tuż przy obecnym miejscu, od właściciela prywatnego. Ostatecznie przywołany obiekt będzie można usytuować po stronie północnej, na miejscu po wyburzonym budynku.

Przypominam o tym, że na portalu trybunalscy.pl istnieje grupa tematyczna „Wspólnoty Mieszkaniowe” w której preferencję ma „wspólnota wysoka 14” i że wpisuje się owa grupa w potrzeby współczesnego człowieka i jego potrzeb np. administracji.

witold k

23 marca 2017

3.8
Ocena: 3.8 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: