Skip to main content

Lednica Dziecka na Polach Lednickich

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich

Mszą świętą rozpoczęła się dzisiaj Lednica Malucha (Dziecka) na Polach Lednickich.
Maluchy - tak jak tydzień temu młodzież - przeszli procesyjnie na zakończenie przez Bramę III Tysiąclecia - lednicką Rybę - po przyjęciu Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela.

Wcześniej odbyło się także przedstawienie kostiumowe z rekwizytami, ale najciekawsze było to, że przedstawienie zrealizowano od razu dla wszystkich zebranych bez żadnych prób i wcześniejszych przygotowań ponieważ trupa aktorów była stworzona z przypadkowych chętnych woluntariuszy, którzy zechcieli na chwilę przed wydarzeniem zgłosić swój udział.
Po śpiewach i tańcach lednickich byli już przebrani i ze stosownymi rekwizytami.
Piotrków też miał swojego artystę, który pokazywał swój talent sceniczny, a rzeczywiście nic się do tego ważnego występu nie przygotowywał.
Wszyscy zebrani mogli podziwiać jak zgrabnie było poprowadzone przez animatorkę interaktywne przedstawienie o Chrzcie.

W całej uroczystości ku radości dzieci uczestniczył św. Jacek i św Jan Paweł II, towarzysząc licznie zebranym na polach lednickich swoją modlitwą.
Wszyscy zostali poczęstowani z kuchni lednickiej na uczcie miłości - zwanej Agapą - gorącym posiłkiem.
Tak przygotowane wydarzenie staje się to ciekawą formą kształtowania najmłodszych do włączania się w wielkie inicjatywy ludzi wierzących.

W tym miejscu dodać wypada ten fakt, że nasz Piotrków Tryb. był też reprezentowany przez dzieciaków z naszego miasta, dlatego tutaj warto pozdrowić tych, co potrafią się zmobilizować do takich wyjazdów.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak