Skip to main content

Powstanie Centrum Badania Totalitaryzmów im. Witolda Pileckiego

portret użytkownika Piotrków - Pileckiemu
przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Powstanie Centrum to kolejny dobry mocny element nowej inicjatywy. Prześlizgnięcia się (2015) do władzy (administracji) na urząd Prezydenta RP p. Andrzeja Dudy i większości parlamentarnej z PiS-em i Ruchem Kukiz15.

Wykorzystuję sprawę powstania CBT im. Witolda Pileckiego – choć jak na wstępnie zaczepiłem, to kolejny z wielu dobry krok w dobrą stronę dlatego, że: chciałbym przy tym wykazać „Nieznanych Działaczy” (od lat promuję ten bon mot na wzór innego zakorzenionego w naszej narodowej tradycji – „Nieznanego Żołnierza”). Zobowiązałem się niegdyś (kilka razy) do poinformowania uczestników Akcji „Milion dla Rotmistrza” jak nasze podpisy zostaną spożytkowane. No to mamy, choć zapewne powołujący CBT, idąc po dywanie wyścielanym oddolną pracą, nie zauważając jej.

Pamiętacie Piotrkowianie Marsz Rotmistrza z 2011 roku. Czas służenia w Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu – Trzeba dać świadectwo” Pamiętacie Akcję: „Milion dla Rotmistrza” w Piotrkowie Trybunalskim.

Pomijam wszelkie niezdrowe rywalizacje, toksyczne atmosfery - te w kraju i u nas, z wczoraj, dzisiejsze, jutrzejsze, ponieważ w istocie nie mają one mocy niszczącej, a mobilizującą. Jeśli przyjąć porządek siewcy i żniwiarza...

witold k

13 lutego 2016

4.333335
Ocena: 4.3 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak