Skip to main content

Koło Przyjaciół Dzieci i Młodzieży przy DLP

portret użytkownika witold k
DLP033.jpg

Kolejny polski Karnawał, zwycięstwo w wyborach 2015 - prawicowej koalicji z PiS-em jako liderem – podobnie do Solidarnościowego Karnawału, przerwanego 13 XII 1981, wprowadzeniem Junty Wojskowej, dotyka wielu nieuregulowanych, zaniedbanych obszarów życia narodu. Mowa o próbie powołania samoobrony narodowej i państwowej.

Jeden z liderów Czarnej Jedynki: Antoni Macierewicz, Minister Obrony Narodowej - zapewne złożonej deklaracji dopilnuje, finansowo wspomoże oddolne inicjatywy - czytaj: podporządkuje interesom strategicznym Wojska Polskiego, zbrojnego ramienia Narodu Polskiego.

Tyle tytułem wstępu.

Od lat zabiegam u swoich kolegów i współpracowników o to, abyśmy zapisywali naszą historię, bo jeśli jej nie zapiszemy - to inni to zrobią za nas. Nie będzie to nasz przekaz, będzie to produkt mediano potrzebny, rozmijający się z istotą rzeczy. Nnastępcy tych projektów odwrócą się od założycieli. Zerwą więź - korzenie.

Inicjatywa formalnego powołania obrony terytorialnej jest miodem na moje serce. Na serce tych kilku, którzy w byłym Duszpasterstwie Ludzi Pracy przy O.O. Jezuitach w Piotrkowie Trybunalskim podjęli projekt wychowywania dzieci i młodzieży w duchu harcerskim. Tu przypomnę, że harcerstwo to polska odmiana skautingu.

Przewinąłem się przez KPDiM służyłem sprawie najlepiej jak potrafiłem. Przeprowadzałem orientację w strukturach życia podziemnego, wynikającego z konsekwencji i nowych projektów. Tak też - brałem udział w kontaktowaniu nas z: POH, Zawiszą, Kręgami Starszo harcerskimi. Ostatecznie nasze środowisko związało się z nowo powstałą formacją - ZHR.

Im bliżej do nadziei, którą nazwiemy III RP, odradzały się np.: Strzelec, Sokół... Dziś, zaciągając inicjatywy i ludzi, stoimy przed niebywałą szansą zaangażowania młodych do służby Ojczyźnie z jej wszystkimi pozytywnymi elementami wychowawczymi, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału.

Moje gratulacje i moja chęć współpracy w miarę potrzeb i możliwości.

witold k

31 stycznia 2016

5
Ocena: 5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak