Archipelag GUŁag - monumentalna praca słynnego pisarza i myśliciela Aleksandra Sołżenicyna, poświęcona więzienno-obozowej martyrologii narodu rosyjskiego i obywateli innych republik ZSRR i krajów, łączy w sobie elementy powieści, autobiografii, reportażu, wspomnień świadków i uczestników. Dzięki tej książce, opublikowanej w Paryżu w latach 1973-1975, świat poznał prawdę o łagrach i skrywanej przed opinią publiczną części historii ZSRR. Archipelag GUŁag, wielki akt oskarżenia systemu totalitarnego, panującego w Związku Radzieckim, jest nie tylko niezwykłym dokumentem zbrodniczej epoki, lecz także utworem o niepodważalnych walorach literackich.
Aleksander Sołżenicyn (1918-2008), aresztowany w 1945 roku i skazany na osiem lat obozu pracy, do 1956 roku przebywał na zesłaniu. W 1970 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla. W 1974 roku został ponownie aresztowany, pozbawiony obywatelstwa ZSRR i deportowany do RFN. Do ojczyzny wrócił dopiero w 1994 roku.
- Zaloguj się lub Zarejestruj by móc dodać komentarz
Proszę..
admina o niefaworyzowanie jakichkolwiek księgarń.Oczywiście jestem daleki od lobbyngu Możnaby podac jeszcze z 10 linków gdzie można nabyć tą książkę
Mieszkam w Sosnowcu
Tadeusz Muszyński
Podzielniki kosztów to takie małe urządzenie wieszane na kaloryferze w budynkach wielorodzinnych i wyznaczają % użycia energii cieplenej danego grzejnika w stosunku do całego budynku.
Archipelag Gułag powinni wszyscy przeczytać, aczkolwiek Sołżenicyn pomimo przejśc uznawał za prawidłowy system gułagów.
Namawiam Pana Wajdę do zrobienia pełnometrażowego filmu opartego na pierwsych około 100 stronach I tomu.