Skip to main content

Miasto 2014'

portret użytkownika witold k

"Miasto 2014" - to pierwszy w tym tekście efekt specjalny (mojego autorstwa) z wielu efektów z filmu Miasto 44', o których nie wspominali recenzenci, specjaliści, dziennikarze branżowi... widzowie.

Filmu Miasto 44' jako dodatku do podstawowej dzielności kinematografii, mianowicie półgodzinnych reklam przed dodatkiem takim czy innym, o którym mówi się, że to Film czego nikt nie kwestionuje, a czasem warto by było.

Pierwszy, po reklamie efekt specjalny to patronat honorowy stalinięcia na urzędzie Prezydenta III RP. Owy, jedyny polityczny obrońca następnych po Niemcach okupantów, którzy zabrnęli aż do III RP, obecnie prezentują się, oczywiste po reklamach, pod tytułem „Tajne Służby”. Tu efektem specjalnym jest brak honorowego patronatu wskazanego wyżej.

Film Miasto 44' nie odbiega od standardów – warunków, aby w ogóle mógł powstać i wejść do kin.

Pomija nieprawdopodobne oczekiwanie Warszawiaków na Powstanie, Dowódców pokazuje jako ludzi z lekka nieodpowiedzialnych, chcących przede wszystkim siebie ratować. Głównym przekazem jest rzeż cywilów zakończona dobudowaniem Warszawy, (po bolszewikach) przez resztę byłych współpracowników w II WŚ. Panorama Warszawy to panorama wieżowców, z których żaden nie został zbudowany z polskich pieniędzy na polskie potrzeby.

Film jest skierowany do młodych Polaków - tu mamy kolejny efekt specjalny. Żyjący do dziś Powstańcy, to bardo młodzi wtedy warszawiacy, w tym powstańcy. Byli za młodzi żeby dziś brać z ich ocen i emocji główny przekaz o Powstaniu. Oburza mnie zajawka o produkcji filmów historycznych, w której pokazuje się filmy dobre niemanipulujące z knotami na zamówienie.

Czy Miasto 2014' wyciągnie wnioski z tego ważnego dzieła „Miasto 44'” odniesie je do Miasta 2014 tego naszego i tych z Ukrainy. Jeśli tak by się stało, byłby to prawidłowy efekt specjalny.

Twórcom, aktorom, sponsorom - dziękuję.

witold k

7 października 2014

PS. Przepraszam, nie mogłem tych kilku zdań nie zamieścić.

movie: 
See video
0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak