Skip to main content

Od narzekania do działania - wyróżnienie dla IV LO

portret użytkownika Paweł.

Od kwietnia tego roku szkolnego uczniowie kl. I A IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Tryb. uczestniczyli w realizacji projektu „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu”, którego organizatorem był Klub Jagielloński a partnerem Fundacja PKO Banku Polskiego.

W związku z tym młodzież brała udział w zajęciach „Od narzekania do działania”, prowadzonych przez koordynatorów z Klubu Jagiellońskiego a następnie realizowali projekt obywatelski, który miał odpowiadać na potrzeby wspólnoty lokalnej.

Koordynatorem projektu w szkole była pani Katarzyna Drańska.

Pierwszym zadaniem jakiego podjęli się uczniowie było napisanie tekstu „Polska naszych marzeń”, który przygotowała uczennica Aleksandra Chojnacka.
Następnie wykonali zdjęcie z „Wydarzyło się w naszym mieście” pokazujące patriotyczne oblicze Piotrkowa Trybunalskiego podczas marszu „Piotrków Pileckiemu”.
Trzecim działaniem było odświeżenie drewnianych elementów placu zabaw w sąsiadującym ze szkołą Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Piotrkowie Tryb.
Z tego przedsięwzięcia uczniowie nakręcili 150 sekundowy film, w którym można zobaczyć, jak młodzi ludzie dzisiaj pojmują patriotyzm i jakie działania podejmują na rzecz społeczności lokalnej.

Wszystkie prace wzięły udział w ogólnopolskim konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 10 czerwca 2014 r. na Gali Finałowej. Uroczystość miała miejsce w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i była zorganizowana przez Klub Jagielloński i Fundację PKO Banku Polskiego. Uczniowie brali udział w półfinałach wojewódzkich, podczas których zdobyli I miejsce w województwie łódzkim oraz II miejsce w rywalizacji ze szkołami z województw świętokrzyskiego i dolnośląskiego. Tym samym zakwalifikowali się do finału krajowego, gdzie podczas zmagań i ostrej rywalizacji zdobyli wyróżnienie.

W Gali Finałowej uczestnicy musieli zaprezentować swój projekt społeczny,w którym zacne jury oceniało: innowacyjność, sposób jego realizacji, zasięg oddziaływania oraz wartość społeczną i atrakcyjność prezentacji.
IV Liceum Ogólnokształcące reprezentowały uczennice klasy I A : Joanna Terka, Karolina Baran i Kinga Majewska, a nagrodą dla finalistów jest Voucher na dowolne wydarzenie kulturalne.

Paweł

16 czerwca 2014

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

portret użytkownika Paweł.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.