Skip to main content

Premier Mirek myśli rozsądniej niż PRemier Donald ?

Euro_banknotes.png

Premier Czech Mirek Topolanek myśli rozsądniej niż Premier Donald Tusk?

Rząd koalicji PO-PSL chce, by stało się to w 2012 roku. Rada Ministrów przyjęła harmonogram wprowadzenia w Polsce europejskiej waluty. Terminy dostosowano do chciejstw, marzeń i oczekiwań eurooptymistów a nie realnego interesu polskich obywateli.

Sprawa przyszłości narodowej waluty jest pretekstem do dysput politycznych. Każda partia ma swoje zdanie i uznaje je za jedynie słuszne. SLD stoi po stronie Donalda Tuska i przekonuje weteranów lewicy, że trzeba stawać z “kaszubem przeciw kaczorowi” bez względu na interes narodowy. Głos rozsądku brzmi z prawej strony. Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski powtórzył, że Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za tym, by w Polsce odbyło się referendum w sprawie daty przystąpienia Polski do strefy euro.

Wszystkie najsilniejsze gospodarczo kraje, w momencie przystąpienia do Unii Europejskiej, deklarowały przyjęcie wspólnej waluty. W przypadku Polski, Czech i Węgier prognozy wskazywały lata 2008 i 2009, żeby po kilkunastu miesiącach zatrzymać się na końcu pierwszej dekady tego wieku. Dzisiaj wiadomo, że realny termin po 2012 r. dla tych trzech krajów i większości republik bałtyckich. Chociaż rządy tych państw wycofują się także z tych deklaracji. Premier Czech Mirek Topolanek przyznawał, że 2012 r. to zbyt optymistyczna prognoza, ponieważ spełnienie warunków konwergencji zapisanych w traktacie z Maastricht wymagałoby od jego kraju przeprowadzenia reform systemów emerytalnego i opieki zdrowotnej.

Czesi wydają się zachowywać przezorność a polski rząd brnie w ślepą uliczkę. Nadchodzi niechętnie oczekiwany kryzys, z którym zmagać się przyjdzie już niedługo. Czy nie lepiej dla państwa jest mieć, w walce kryzysem, takie narzędzie jak własna waluta?

Zb.Ziemba

8 grudnia 2008

Przykładowe teksty z tego tematu:

Waluta narodowa!

Stręczyciele w natarciu

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Walucie EURO mówimy stanowczo: NIE!!!

Małgorzata Nowakowska

Dla przeciętnego, pogrążanego w coraz większej biedzie Polaka argumentem koronnym - przeciw wprowadzeniu euro jest fakt, że wszystko kolosalnie podrożeje.

Tak stało się w każdym z krajów, gdzie tę walutę wprowadzono.

Nawet na łamach polskojęzycznego dziennika "Fakt" (kapitał niemiecki!) ktoś ostatnio zażartował, że cena dziennika nie zmieni się. Zostanie wartość 1,00, tyle tylko, że nie będzie to 1,00 zł ale 1,00 euro.

Nic dodać, nic ująć...

A królik oraz jego rodzina, tudzież znajomi i tak się wyżywią...

Małgorzata Nowakowska

Pewnie to moja naiwność

portret użytkownika witold k

Jednak wyrażę ją. Nie ma w Polsce poważnej medialnie siły anty eurokołchozowej. Ojciec Rydzyk sam nie da rady. Istniejące środowiska polityczne przeciwne nowemu komunizmowi nie dadzą rady. Są i ich praca przyda się, jest konieczna. To praca u podstaw. Taka jest trudna a owoc przynosi innym, że Mojżesza wspomnę... nie dotarł do Ziemi Obiecanej.

Jeśli chodzi o stanie okrakiem PiS-u. Wiemy, że PiS jak niegdyś słynny Lechu jest za a nawet przeciw Eurokołchozowi. Mam nadzieję, że PiS zachowuje taką pozycje, ponieważ wiadomo, że – niestety nikt od 1989 roku nie chce tego powiedzieć - Polski jako oddzielnego bytu nie ma.... Pozostaje postawa łagodnego gołębia i chytrego lisa. Rzecz w tym, że to samo powie PO. Zatem wojenka POPiS-u to nasze kolejne tańce, że tym razem Wyspiańskiego wspomnę.

Potrzeba nam pracy na dole... ponad podziały i w formie wolontariatu politycznego wolontariatu. Mniej partyjnictwa więcej polityki, w tym o nas tutaj w PT... na trybunalskich.pl to jest potrzebne. Robić swoje - jak śpiewa polski poeta.

witold k

Właśnie Grecy mają dość euro!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Czy zastanawiali się Państwo jaka jest przyczyna gwałtownych rozruchów w Grecji?!
Teraz przychodzi kolej na Hiszpanów!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Topolanek wzór karierowicza!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Witam! Zanim zaczniemy zachwycać się Topolankiem, to poczytajmy o jego poczynaniach: Vaclav Klaus odchodzi z partii, bo nie chce traktatu lizbońskiego
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.