Skip to main content

Cudu nie będzie!

Cudu nie będzie! Obietnice PO po roku nie doczekały się realizacji!

Większość obietnic, stanowiących oś zeszłorocznej kampanii wyborczej, pozostaje niespełniona. Rząd priorytetowo traktuje dobre kontakty z mediami, choć wielu dziennikarzy dotknęła niebezpieczna przypadłość: psychoza natręctw pisofobicznych.
Po roku warto przypomnieć DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PO:

 • 1.“Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy.”-W roku 2007 gdy rządził “zły PiS” wzrost gospodarczy wynosił 6,7 % a w III kwartale 2008 r. za rządów “wspaniałej Platformy” jedynie 4,3 % i tendencja spadkowa!
 • 2.“Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty.”- Dziś średnia emerytura z ZUS wynosi 1300 PLN, z KRUS 700 PLN a renta 800PLN. Czy to kwoty “cudowne”, czy głodowe racje?
 • 3.“Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic.” - Drogi jakie są każdy widzi. Piotrków stracił S-8 i znaczną część perspektyw rozwoju. Minister C. Grabarczyk wybrał Zduńską Wolę zamiast Bełchatowa.
 • 4.“Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ” - Nowe pomysły na reorganizację NFZ niosą niepokojącą zapowiedz: Województwo Łódzkie ma być przypisane do dyrekcji oddziału w Katowicach!
 • 5.“Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych” - Platforma obiecywała obniżenie podatków, w tym zniesienie "podatku Belki" i wprowadzenie podatku liniowego. Po wyborach od tego odstąpiła. Nie ma też zapowiadanej nowej ustawy o VAT .
 • 6. “Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012” - Nie ma chleba ale będą igrzyska.
 • 7.“Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku” - Żołnierze w Iraku już spakowani ale równie niebezpieczna misja w Afganistanie w agonii trwa.
 • 8.“Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce”- Pierwsi do kraju po wyborach wrócili aferzyści. Zwykli obywatele też wracali ale nie zachęceni przez Tuska tylko zniechęceni niskim kursem obcych walut.
 • 9.“Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet” - Dziś dostęp do internetu posiada tylko 41% polskich gospodarstw domowych. Przed nami takie potęgi gospodarcze jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Słowenia, Słowacja...
 • 10.“Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.” - jedyny osiągnięciem jest kontynuacja niektórych spraw zapoczątkowanych przez PiS. Wielkim minusem podejście do ministra Z.Ziobro, co pokazuje że jest prowadzona akcja propagandowa nie działania rzeczywiste mające przynieść pozytywny efekt.

  Bilans rządów platformy jest niekorzystny a ocena zdecydowanie negatywna. Rząd dba o własny wizerunek zamiast o dobro obywateli. Przed rokiem byli tacy, którzy w cuda uwierzyli ale dziś otwierają oczy. Ale jest nadzieja na normalność: rozczarowanych rządami PO będzie przybywać.

  Zbigniew Zięba

  29 października 2008

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak

  Cud będzie

  portret użytkownika witold k

  Owszem przetrzebią nas. Wymrzemy w znacznej części. Nie ma rady. Za dużo starych za mało młodych. Ale to nic, przy narodowej tożsamości ukształtowanej przez wieki. W innym tekście tego Autora zwracam uwagę, że powinniśmy wziąć się do kupy ponad układy i kariery...

  Tak promowany przez Autora PIS ma i to szybko odejść od partyjniactwa na rzecz narodowego otwarcia.

  Jestem jeszcze pisowcem. Od 2004 do 2006 czekałem żeby zaprosili mnie do swej partii i nic nie doczekałem się. Moja biografia mogła PIS umocnić ale chłopaki nie mają czasu na głupoty. Dziś służę sprawie porozumienia ponad podziałami. To bardzo trudne zadanie. Jest nas na trybunalskich.pl kilku, ale bez pomocy nie damy rady. Autor jest jednym z nich.

  witold k

  PiS był lepszym gospodarzem Polski

  Uważam, że PiS był lepszym gospodarzem Polski. Najważniejszą według mnie sprawą było poczucie, że powoli zaczniemy wracać do normalności, gdzie każe się bandytów i piętnuje aferzystów, choćby wywodzili się z najwyższej półki. Niestety, w przypadku PO powróciło stare. Nie można liczyć na uczciwość, sprawiedliwość i poszanowanie godności człowieka. I oczywiście bandyci znów się mają dobrze.

  Małgorzata Nowakowska

  Podziękowanie

  Jan Książek. Jestem wdzięczny Panu Ziębie za przypomnienie owych sławnych 10 obietnic Platformy Obywatelskiej. Wielu z nas już o tym zapomniała, a takie rzeczy faktycznie należy przypominać. Słuszny jest też komentarz do każdej z obietnic. Myślę, że wkrótce jeszcze więcej faktów się dowiemy o tej "zabawie w rządzenie" PO. Niestety wszystkich nas może to drogo kosztować. Szczególnie odkrywcze pomysły P. Palikota. Pozdrawiam P. Zbigniewa!

  A obietnice zawarte w expose?

  portret użytkownika Piotr M.

  Przypomnieć trzeba, że obietnic było więcej:
  10 ZOBOWIĄZAŃ + 73 OBIETNICE

  Brawo Panie Piotrze

  Brawo Panie Piotrze, jeszcze lepsza robota to przypomnienie wszystkich zobowiązań Platformy. Będziemy to śledzić pilnie. Niech Donald Tusk nie liczy na słabą pamięć rodaków. Serdecznie Pana pozdrawiam! Jan Książek

  Niech nikt nie liczy na słabą pamięć rodaków

  Tak. Brawo. Wspomnijmy jeszcze z nostalgią np. reformę służby zdrowia w wykonaniu PIS czyli solidarne państwo w akcji :
  http://pl.youtube.com/watch?v=Xi0LKCLC2dk&feature=related
  Niestety tylko przygotowania. Dalsze sceny na youtubie uznano za zbyt drastyczne.
  Ech, łza się w oku kręci. Miło było popatrzeć jak to rozwrzeszczane towarzystwo dziarska władza bierze za mordę. Oczywiście ironizuję, zaznaczam na wypadek gdyby ktoś pomyślał, że ja tak na serio.
  Skoro już się odezwałem miałbym prośbę do p. Ziemby, żeby Pan spróbował występować jak poważny polityczny lider, poważnej politycznej partii, a nie agitator czy werbownik pokrzykujący w kółko zgrane hasła w stylu "moja banda jest lepsza niż wszystkie inne bandy. Głosuj na moją bandę." Tak to się bawią chłopcy w piaskownicy. Jako poważna partia polityczna chcielibyśmy mieć poważnych przeciwników. Stąd moja prośba o zachowanie pewnego poziomu.

  Tutaj przykład Pana twórczości "Wczoraj, dziś i jutro nadzieją prawej strony sceny politycznej jest PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" Skąd Pan te teksty bierze? Wczesny Gomułka i wstawia Pan PIS zamiast PZPR? Jeśli chodzi o treść hasła, to niech Pan sobie nie schlebia. PIS nie jest partią prawicową. PIS jest partią o charakterze katolicko-narodowo-socjalistycznym. No chyba, że jedynym wyznacznikiem prawicowości jest stosunek do religii. No ale rozumując w ten sposób mocno religijnych ludzi lewicy uznamy za ortodoksyjnych prawicowców.Też pięknie.

  Serdecznie pozdrawiam
  Paweł Ciszewski

  coś na temat "bandy"...

  Prawdziwa klasa polityka polega na tym, że potrafi się wytłumaczyć z działań (lub ich braku) własnej "bandy", a nie nerwowo odbija piłeczkę pokazując, co robili inni.
  Można to rozumieć w dwojaki sposób:
  1 - Tamci byli "be", więc nam wolno jeszcze więcej...
  2 - Brak argumentów, by wytłumaczyć indolencję swoich...

  Czekamy na rzeczową argumentację pseudodokonań PO, a nie wymianę złośliwości rodem z piaskownicy...
  A jeśli nie, dalsza wymiana zdań nie ma sensu, bo to nie ten poziom...

  Małgorzata Nowakowska

  cytuję Admin

  Prośba do pani Małgosi o zarejestrowanie się...

  mrowisko

  "Czekamy na rzeczową argumentację pseudodokonań PO" - Dobre. Spotykane dość często na zasadzie - uczciwie osądzić tego mordercę. Skoro wiadomo, że morderca, to po co sadzić, skoro wiadomo, że pseudo dokonania, to po co argumentować.Czy ja jestem krajowym działaczem PO? Żebym tłumaczył się z działań PO na szczeblu kraju? Jestem lokalnym działaczem - społeczno politycznym. Co z tego, że tutaj sobie pokrzyczymy (bo ja co widać wyżej też sobie czasem pokrzyczę)o sprawach z Warszawy na które nie mamy wpływu? Że przeniesiemy antagonizmy z góry na dół. Proszę środowisko skupione wokół tego portalu o autentyczne zainteresowanie się sprawami miasta, czego Państwo przez grzech zaniechania, albo z obawy przed zemstą lokalnych kacyków partyjnych starannie unikacie dodając sobie wigoru politykierstwem szczebla krajowego.
  A potem myślicie jak ta mrówka idąca ze słoniem przez most, ale bujamy tym mostem. Nie bujacie. Zainteresujcie się mrowiskiem. Tutaj możecie coś zmienić. No chyba, że marsz przy boku słonia bardziej Was kręci.

  Pozdrawiam
  Paweł Ciszewski

  Wodolejstwo już było, argumenty proszę!!!

  Skoro jest Pan członkiem PO to znaczy, że identyfikuje się Pan z prezentowaną linią działań, właśnie tą reprezentowaną przez działaczy krajowych. Jeśli się kogoś popiera to powinno się mieć świadomość dlaczego i umieć wytłumaczyć działania swoich "mistrzów" np. na takim forum, jak to.

  Jeżeli zaś nie zgadza się Pan z ich poczynaniami, to co Pan jeszcze robi wśród tej niechlubnej braci?

  Proszę nie wypisywać bzdur o słoniach, mrówkach i innej zoologicznej gawiedzi. Skoro jest Pan członkiem PO, wszystko jedno czy krajowym, czy lokalnym spada na Pana odpowiedzialność wytłumaczenia się z pseudodziałań swoich mocodawców (pierwszy artykuł o niedotrzymanych obietnicach i zobowiązaniach przedwyborczych p. Ziemby) choćby na takim właśnie forum.
  I jest Pan w błędzie lub chce nam zamydlić oczy próbując odciąć się od niewygodnego tematu działań swych partyjnych idoli kierując nas ku sprawom lokalnym. Owszem, dla samorządowców tego szczebla sprawy lokalne to priorytet. Niestety są one ściśle powiązane z działaniami na górze. Bo jeśli partia rządząca, tu na dole, doprowadzi nas do poziomu wymierających nędzarzy, to nikogo nie będą interesować spektakularne decyzje Rady Miasta.
  Jeżeli Pan tego nie rozumie, to pozostaje nam tylko załamać ręce...

  Małgorzata Nowakowska

  OK. Bujajcie mostem

  OK. Bujajcie mostem i załamujcie ręce. Wysiłek wszak to niewielki, a i dobrej woli nie za wiele potrzeba. W innym wariancie mogłoby się okazać , ze nie za bardzo jest kogo nienawidzieć, a to juz byłoby nudnawe no i świat przestałby być tak ślicznie czarno-biały. Trzeba byłoby (a to już najgorsze) ruszyć swoją głową, zamiast powtarzać zasłyszane hasła i frazesy.
  Jestem w PO, bo identyfikuję się z tą organizacją i nie zamierzam odchodzić , ani się tego wypierać. Identyfikuję się również z tą, jak Pani w pełnym wyrozumiałosci, tolerancji i miłości bliźniego postrzeganiu świata, była łaskawa zauwazyć, "niechlubną bracią". Tylko jakoś staram się być odporny na takie podziały, ze tamta brać jest chlubna,bo moja, a ta jest niechlubna i tę mam nienawidzieć. Nie bardzo wychodzi mi też nienawidzenie grupowe (ot, wreszcie jakaś wada ;). Nie uważam natomiast wcale, zeby to lokalne forum było dobrą areną do sporów ideowych dotyczących zagadnień na poziomie kraju. Czasem za to myślę, ze doczekaliśmy czasów, w których po haśle "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" trudno byłoby znaleźć wolny kamień, bo zapał rzucających, na codzień pełnych miłości bliźniego i pięknych cytatów, byłby tak wielki.
  Pani jest zamknięta na jakąkolwiek dyskusję i to również dlatego nie zamierzam tracić czasu na tłumaczenie czegokolwiek w kwestiach działań PO.
  Co do zwierzątek obiecuję w przyszłości nie stosować takich przenośni, zeby moje myśli były prostsze w odbiorze.
  Tak wiem, oczywiście to wszystko ,to mydlenie oczu i zasłona dymna.

  Paweł Ciszewski
  P.S. Mój tekst skierowany jest do grupy, którą Pani Nowakowska zdaje się reprezentowac pisząc "Pozostaje nam tylko załamać ręce". Jaka to grupa nie wiem, ale dlatego użyłem w odpowiedzi liczby mnogiej. Oczywiście tekst nie jest skierowany do wszystkich użytkowników portalu, a tylko do owej grupy.

  W naszym mieście...

  portret użytkownika Admin

  do tej pory nie było rzeczywistego miejsca publicznej rozmowy. Proszę uszanujmy propozycję trybunalskich.pl To co się w tych dniach dzieje to pierwsze koty za płoty. Wierzcie nie jest mi łatwo.

  Wasz Admin

  Znowu brak odpowiedzi na zasadnicze pytanie...

  Małgorzata Nowakowska

  Przypominam temat przewodni wątku:
  Niespełnione obietnice przedwyborcze Platformy Obywatelskiej

  Jeżeli ma Pan coś do powiedzenia w tej sprawie, prosimy bardzo...Nie jestem zamknięta na dyskusję, bo jak na razie takiej w ogóle nie było. Dyskusja bowiem polega na przedstawianiu argumentów -za i -przeciw. Tymczasem mamy do czynienia z filozofowaniem, które jest dobre na blogu.

  Czekam, a może raczej czekamy, jak Pan woli, na wytłumaczenie się z danego wyborcom słowa, my przeciętni mieszkańcy Piotrkowa i okolic.

  Zamiast obrażac się i wmawiac komuś nienawiśc proponuję, by napisał Pan swój artykuł na temat dokonań PO analizując punkt po punkcie zarzuty, które w swojej pierwotnej tezie przedstawił p. Ziemba. Oczywiście pod warunkiem, że z czegokolwiek potrafi Pan PO wytłumaczyc.

  To jest moja ostatnia odpowiedź w tym wątku i nie sprowokuje mnie Pan do dalszej przepychanki, nawet obrzucając impertynencjami.

  Małgorzata Nowakowska

  To radny daje przykład!

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Witam! Z grona osób tu polemizujących tylko jeden dyskutant jest radnym! To radny ma wpływ (jakiś tam) na to co robi Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Wzorem do naśladowania dla rasowego rajcy powinno być to co robią samorządowcy w miejscu, gdzie ludziom najlepiej żyje się na planecie Ziemi czyli w Hong-Kongu. Nie słyszę i nie widzę jednak Pana Pawła Ciszewskiego jako tego, który jest Rejtanem wśród radnych Piotrkowa!
  Piotr Korzeniowski

  Nie każdy harcerz co w mundurze...

  portret użytkownika witold k

  Byłem 8 lat radnym. Członkiem Zarządu Miasta 4 lata, szefem Komisji RM, wiceszefem Klubu. Wierzcie mi w radach miast czy gmin nie ma radnych. Są goście, o których tak się mówi ze względów formalnych. Ma odpowiedni kwit z Komisji Wyborczej, tak go piszą na rożnych listach... nawzajem wyzywają się od p.p. radnych.

  W tej, 5 kadencji, na mój widok mamy 3 radnych. Jednym z nich jest Paweł. Mamy około 6 parobków układu ubecko biznesowego – różny poziom uzależnienia. Jest jeszcze kilku głęboko ukrytych, z nich mogą być Radni. Reszta to raczej mało przydatne opróżniacze diet. Tak było zawsze. Nie ma oddzielnego bytu prawnego Rady Miasta. Przypominam to p. Marian Błaszczyński – osoba prywatna wyznaczył p. Szcześniaka na przewodniczącego RM. Z rozmowy z radnymi wynika wprost, że szefem radny jest K. Chojniak. Chciałem temu zaradzić. Strona internetowa RM to moja robota – nie tak ją sobie wyobrażałem. To miało być form.

  Na wstępie napisałem, że 8 lat byłem radnych owszem, drugie 8 z nawiązką to radni, których znam jak własną kieszeń. Wiem zatem co piszę, nie piszę co wiem. Czy można to zmienić. Oczywiście. Np. poprzez permanentne zapraszanie Ich do nas. Zwłaszcza, że łajba jest dziurawa. Apeluję w tym miejscu do p. Mariusza Staszka, aby przeniósł z unijnej strony swój tekst do nas. Tu będzie przydatniejszy i pomoże w debacie.

  witold k

  Rejtan

  Żałuję, ale nie znam żadnego radnego z Hong-Kongu. Mentalność Azjatów jest mi raczej obca. Rejtan,piękna postać, szkoda tylko, że skończył jako obłąkany samobójca. Nie wiadomo, co komu pisane, ale taki akurat los moim marzeniem nie jest.
  Deklaruję przyjąć może nie tyle z pokorą , co z rozwagą i refleksją infromacje o tym, które sprawy przemilczałem, o które nie upominałem się wystarczająco głośno, a które krytykowałem, chociaz były dobre dla miasta. Wcale nie uważam, że wszytsko robię i robiłem dobrze.Nie o to mi jednak chodzi. Bo w cąłej sprawie nie chodzi o mnie. Chodzi o główny problem naszego miasta, a to nie jest Chojniak, nie Błaszczyśnki nie iksiński, nie ja. Problemem tego miasta jest to, że liczba ludzi, którzy naprawdę intersują sie jego zyciem i decyzjami władz nie przekracza w mojej ocenie 100 osób. To daje legitymację wąskiej grupie do tego, żeby robiła co chciała. Czy możńa to zmienić, jak to zmienić?

  Pozdrawiam
  Paweł Ciszewski

  Wolny rynek jest dobry nie tylko dla Azjatów w Hong-Kongu!

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Wystarczy "olać" socjalizm obu partyjnych wierchuszek. Gorzej gdy socjalizm tkwi w sercach tych na dole (o czym można się przekonać czytając 85% wypowiedzi z "Trybunalskich"). Panie Pawle Piotrków miał już swojego Radnego Rejtana i Piotrków kiedyś Go godnie uhonoruje! Proszę niech Pan pójdzie śladem byłego Radnego Pana Eugeniusza Cabana!
  Pozdrawiam!
  Piotr Korzeniowski

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.