Skip to main content

Czy Donald Tusk zgodził się na okupację i utratę suwerenności Polski?

portret użytkownika Z sieci

05.02.2013r.
z naszego archiwum

18 stycznia tego roku Donald Tusk przesłał Ewie Kopacz projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jej zapisy są niby wypełnieniem zobowiązań unijnych, lecz treść Ustawy jest zatrważająca, ostatecznie niweluje suwerenność naszego Państwa. Nie jest to, niestety, konkluzja zbyt daleko idąca.

Śledząc zapisy przyszłych regulacji, dowiadujemy się, że przewidywane są na terenie Polski „wspólne operacje – wspólne działania prowadzone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”, co jeszcze brzmi nieźle, ale zaraz potem znajdują się zapisy o możliwym wykorzystaniu i działaniach prowadzonych przez „zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników”. Ich użycie jest przewidywane „w związku ze zgromadzeniami, imprezami masowymi lub podobnymi wydarzeniami, klęskami żywiołowymi oraz poważnymi wypadkami w celu ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości”. O udział cudzoziemców w gromieniu polskich obywateli mogą występować „Komendant Główny Policji, Komendant Główny Straży Granicznej, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej albo Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jeżeli przewidywany okres pobytu zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników państw członkowskich Unii Europejskiej, zwanej dalej „UE”, lub innych państw stosujących dorobek Schengen nie przekracza 90 dni od dnia wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a ich liczba nie przekracza 200 osób”.

Ale obce siły można wezwać i na dłużej i to niekoniecznie z UE, reguluje taką przypadłość kolejny punkt ustawy. Oto minister „właściwy do spraw wewnętrznych” może na wniosek wcześniej wymienionych osób wezwać owych „funkcjonariuszy lub pracowników z państw niebędących członkami UE lub państw niestosujących dorobku Schengen” w liczbie przekraczającej 200 i na czas dłuższy niż 90 dni, a ilość ani czas maksymalny nie jest tu niczym ograniczony! Ustawa ta zatem pozwala na okupację Polski przez dowolną ilość czasu obcych sił. Przy zapisach powyższej ustawy Targowica jest bajką. Przybyłym strona polska zapewnia wwóz i swobodne użycie oraz zapewnia dostęp do broni palnej, środków pirotechnicznych i środków przymusu bezpośredniego. Co więcej - otwiera przed obcymi wszelkie podwoje, bo daje możliwość „dostępu do informacji niejawnych”. Jak wpisano w piśmie procedującym Ustawę, „koszty tych operacji będą ponoszone przez organy państwa wnioskujące”. Konkludując – ustawa zapewnia rządzącym wezwanie przeciwko narodowi zbrojnej pomocy z zewnątrz, na koszt tego właśnie ciemiężonego narodu, który nawet nie ma prawa się wypowiedzieć, bowiem, jak zaznaczono: „z uwagi na zakres projektowanej regulacji, w tym fakt, że dotyczy ona głównie służb podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, przeprowadzenie konsultacji społecznych jest niecelowe”.

Unia Europejska coraz bardziej zaczyna przypominać Związek Sowiecki. Otóż okazuje się, że choć nie jest państwem posiada już prywatną, tajną armię, nazywa się ona EUROGENDFOR(CE) a powstała w 2006 roku i była już użyta na ulicach Madrytu i Aten. Pałujący Greków czy Hiszpanów nie byli ich współrodakami, im jak się okazuje tamtejsze władze już nie ufają. Byli to obcy funkcjonariusze, którym wypożyczono uniformy policyjne danego kraju. Natomiast początki organizacji nadzwyczajnych sił unijnych datują się na rok 2003 r., gdy przez Niemcy zaczęły przetaczać się transporty z odpadami z reaktorów atomowych. Przeciwko demonstrującym Niemcom skierowane siły złożonej w sporej ilości Francuzów a także Polaków.

Oddziały EUROGENDFOR(CE) mają szczególną strukturę zapewniającą pełną autonomię , ponieważ nie odpowiadają za swoje czyny, ani przed parlamentami krajowymi, ani europejskim tylko przed swym dowództwem. EGF jest pierwszym organem wojskowym Unii Europejskiej na poziomie ponadnarodowym. Złożony z Żandarmerii Wojskowej, może być uprawniony do interwencji na obszarach kryzysowych pod egidą NATO, ONZ, UE i koalicji utworzonej ad hoc w poszczególnych krajach wzywającej ich interwencji.

Zbrojne oddziały wyłączane są spod jurysdykcji sądowej krajów, w których przyjdzie im działać a ich funkcjonariusze objęci są immunitetem, co więcej – nie można ich pociągnąć do odpowiedzialności materialnej za poczynione szkody. EUROGENDFOR(CE) to uzbrojony korpus, który ma pełną autonomię, a także nietykalność. Zadania, jakie mu przysługują to m.in. zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i porządku publicznego; kontrola, doradztwo i nadzór nad lokalną policją, w tym możliwość prowadzenia śledztw, wykonywanie obowiązków straży granicznej; pozyskiwanie informacji i prowadzenie operacji wywiadowczych. Po cóż nam zatem armia, po cóż policja i służby, jeśli tak szerokie prerogatywy powierzymy bliżej nieokreślonym obcym wojskom?

Użycie oddziałów EUROGENDFOR(CE) wprowadził traktat z Velsen w Holandii z 18 października 2007 roku podpisanym tylko przez Holandię, Hiszpanię, Portugalię, Włochy i Francję. Siedziba główna znajduje się w mieście Vicenza (Włochy), w niewielkiej odległości od amerykańskiego obozu militarnego. I nagle okazuje się, że powyższy traktat ma obowiązywać Polskę, choć ta nie był jego sygnatariuszem.

Zatwierdzona Ustawa upoważni w sytuacji kryzysowej, przy masowych demonstracjach antyrządowych, przy buntach do okupacji naszego kraju do wkroczenia nowopowstałych sił specjalnych EUROGENDFOR(CE). To one wypełnią zadania sił policyjnych, militarnych i agenturalnych aż do zawieszenie suwerenności państwa oraz do zawieszenie prawodawstwa, do przejęcia pełnej kontroli na większych obszarach kraju, gdzie nawet wyeliminuje się dostęp władz krajowych. Wprowadzone ustawodawstwo zobowiąże władze lokalne do udzielenia EUROGENDFOR(CE) wszelkich zadanych, wszelkich upoważnień (z karą śmierci włącznie) oraz udostępnienie wszelkich materiałów. Taka okupacja może doprowadzić do nakładania kontrybucji i zabierania miejscowych zasobów, aż do wyniszczenia państwa.

Link
http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3143

3.333335
Ocena: 3.3 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak

Lista posłów, którzy głosowali za traktatem z Lizbony

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Lista posłów głosujących za Traktatem Lizbońskim

Opublikowano: 30.06.2009 | Kategorie: Polityka

Oto lista polityków głosujących 1 kwietnia 2008 r. ws. Traktatu Lizbońskiego. Wątpliwe, by którykolwiek z nich zadał sobie trud, aby go przeczytać i zrozumieć.

Posłowie przysięgali na Konstytucję RP, że będą jej przestrzegać. Tymczasem większość oddała głos sprzeczny z Konstytucją (i wbrew polskiej opinii publicznej). Według Traktatu Lizbońskiego jest on nadrzędny nad prawami krajowymi, według Konstytucji RP najwyższym prawem decydującym o Polsce, jest Konstytucja RP.

GŁOSOWALI „ZA” TRAKTATEM LIZBOŃSKIM

Arkit Tadeusz (PO)
Arndt Paweł (PO)
Augustyn Urszula (PO)
Aziewicz Tadeusz (PO)
Biernacki Marek (PO)
Biernat Andrzej (PO)
Bojko Bogdan (PO)
Brejza Krzysztof (PO)
Brodniak Roman (PO)
Brzezinka Jacek (PO)
Bublewicz Beata (PO)
Budnik Jerzy (PO)
Bukiewicz Bożenna (PO)
Buła Andrzej (PO)
Butryn Renata (PO)
Cebula Marek (PO)
Chlebowski Zbigniew (PO)
Chmielewski Stanisław (PO)
Chwierut Janusz (PO)
Cichoń Janusz (PO)
Cieślik Leszek (PO)
Czechyra Czesław (PO)
Czerwiński Andrzej (PO)
Czucha Zdzisław (PO)
Czuma Andrzej (PO)
Dąbrowska Alicja (PO)
Dolniak Grzegorz (PO)
Drozd Ewa (PO)
Drzewiecki Mirosław Michał (PO)
Dunin Artur (PO)
Durka Zenon (PO)
Dzięcioł Janusz (PO)
Dzikowski Waldy (PO)
Fabisiak Joanna (PO)
Fedorowicz Jerzy Feliks (PO)
Fiedler Arkady (PO)
Gadowski Krzysztof (PO)
Gałażewski Andrzej (PO)
Gawłowski Stanisław (PO)
Gąsior-Marek Magdalena (PO)
Gibała Łukasz (PO)
Gierada Artur (PO)
Głogowski Tomasz (PO)
Gowin Jarosław (PO)
Grabarczyk Cezary (PO)
Grad Aleksander (PO)
Grad Mariusz (PO)
Graś Paweł (PO)
Grupiński Rafał (PO)
Grzegorek Krzysztof (PO)
Gut-Mostowy Andrzej (PO)
Guzowska Iwona (PO)
Halicki Andrzej (PO)
Hanajczyk Agnieszka (PO)
Hibner Jolanta (PO)
Huskowski Stanisław (PO)
Jarmuziewicz Tadeusz (PO)
Jaros Michał (PO)
Jazłowiecka Danuta (PO)
Kaczor Roman (PO)
Kania Andrzej (PO)
Karpiniuk Sebastian (PO)
Karpiński Grzegorz (PO)
Karpiński Włodzimierz (PO)
Katulski Jarosław (PO)
Kaźmierczak Jan (PO)
Kidawa-Błońska Małgorzata (PO)
Klim Józef Piotr (PO)
Kochan Magdalena (PO)
Kochan Witold (PO)
Komorowski Bronisław (PO)
Konwiński Zbigniew (PO)
Kopacz Ewa (PO)
Kopaczewska Domicela (PO)
Kopeć Tadeusz (PO)
Korzeniowski Leszek (PO)
Kosecki Roman (PO)
Kozaczyński Jacek (PO)
Kozdroń Jerzy (PO)
Kozłowska-Rajewicz Agnieszka (PO)
Koźlakiewicz Mirosław (PO)
Krupa Adam (PO)
Krupa Jacek (PO)
Krząkała Marek (PO)
Kula Włodzimierz (PO)
Kulas Jan Za (PO)
Kulesza Tomasz (PO)
Kuriata Jan (PO)
Kutz Kazimierz (PO)
Lamczyk Stanisław (PO)
Lenz Tomasz (PO)
Leszczyna Izabela (PO)
Lisek Krzysztof (PO)
Litwiński Arkadiusz (PO)
Łukacijewska Elżbieta (PO)
Małecka-Libera Beata (PO)
Marcinkiewicz Michał (PO)
Matusik-Lipiec Katarzyna (PO)
Mężydło Antoni (PO)
Mikulicz Janusz (PO)
Miodowicz Konstanty (PO)
Młyńczak Aldona (PO)
Mroczek Czesław (PO)
Mrzygłocka Izabela Katarzyna (PO)
Mucha Joanna (PO)
Musiał Jan (PO)
Naguszewski Tadeusz (PO)
Namyślak Witold (PO)
Neumann Sławomir (PO)
Niesiołowski Stefan (PO)
Nitras Sławomir (PO)
Nowak Sławomir (PO)
Nowak Tomasz Piotr (PO)
Nowakowski Andrzej (PO)
Nykiel Mirosława (PO)
Okła-Drewnowicz Marzena (PO)
Olechowska Alicja (PO)
Olejniczak Danuta (PO)
Olszewski Paweł (PO)
Orzechowski Andrzej (PO)
Orzechowski Maciej (PO)
Oświęcimski Konstanty (PO)
Pacelt Zbigniew (PO)
Pahl Witold (PO)
Palikot Janusz (PO)
Piechota Sławomir (PO)
Pierzchała Elżbieta (PO)
Pietraszewska Danuta (PO)
Pięta Jarosław (PO)
Piotrowska Teresa (PO)
Pitera Julia (PO)
Plocke Kazimierz (PO)
Plura Marek (PO)
Preiss Sławomir (PO)
Raba Norbert (PO)
Raczkowski Damian (PO)
Radziszewska Elżbieta (PO)
Raniewicz Grzegorz (PO)
Raś Ireneusz (PO)
Ross Tadeusz (PO)
Roszak Grzegorz (PO)
Rozpondek Halina (PO)
Rutnicki Jakub (PO)
Rybicki Arkadiusz (PO)
Rybicki Sławomir (PO)
Rynasiewicz Zbigniew (PO)
Ryszka Andrzej (PO)
Rzymełka Jan (PO)
Saługa Wojciech (PO)
Schetyna Grzegorz (PO)
Sekuła Mirosław (PO)
Siedlaczek Henryk (PO)
Sikorski Radosław (PO)
Sitarz Witold (PO)
Skorupa Aleksander Marek (PO)
Skowrońska Krystyna (PO)
Skrzydlewska Joanna (PO)
Sławiak Bożena (PO)
Smirnow Andrzej (PO)
Smolarz Tomasz (PO)
Staroń Lidia (PO)
Stuligrosz Michał (PO)
Suski Paweł (PO)
Sycz Miron (PO)
Szczerba Michał (PO)
Szejnfeld Adam (PO)
Sztolcman Grzegorz (PO)
Szulc Jakub (PO)
Szumilas Krystyna (PO)
Szydłowska Bożena (PO)
Śledzińska-Katarasińska Iwona (PO)
Tomaka Jan Walenty (PO)
Tomański Piotr (PO)
Tomaszak-Zesiuk Irena (PO)
Tomczyk Cezary (PO)
Tomczykiewicz Tomasz (PO)
Tusk Donald (PO)
Tusk Łukasz (PO)
Tyszkiewicz Krzysztof (PO)
Tyszkiewicz Robert (PO)
Urban Cezary (PO)
Urbaniak Jarosław (PO)
Van der Coghen Piotr (PO)
Wałęsa Jarosław (PO)
Waśko Piotr (PO)
Węgrzyn Robert (PO)
Wielichowska Monika (PO)
Wilk Wojciech (PO)
Witkowski Radosław (PO)
Wolak Ewa (PO)
Wójcik Marek (PO)
Wykręt Adam (PO)
Zacharewicz Jacek Za (PO)
Zakrzewska Jadwiga (PO)
Zaremba Renata (PO)
Zawadzki Ryszard (PO)
Zawiła Marcin (PO)
Zdanowska Hanna (PO)
Zdrojewski Bogdan (PO)
Zielińska-Głębocka Anna (PO)
Zieliński Marek (PO)
Ziemniak Wojciech (PO)
Ziętek Jerzy (PO)
Żalek Jacek (PO)
Żmijan Stanisław (PO)
Żyliński Adam (PO)
Adamczyk Andrzej (PiS)
Andzel Waldemar (PiS)
Arent Iwona (PiS)
Ast Marek (PiS)
Babalski Zbigniew (PiS)
Bartuś Barbara (PiS)
Bętkowski Andrzej (PiS)
Błaszczak Mariusz (PiS)
Brudziński Joachim (PiS)
Chmielowiec Zbigniew (PiS)
Czarnecki Witold (PiS)
Czartoryski Arkadiusz (PiS)
Czesak Edward (PiS)
Ćwierz Andrzej (PiS)
Dąbkowska-Cichocka Lena (PiS)
Dera Andrzej Mikołaj (PiS)
Dorn Ludwik (PiS)
Drab Marzenna (PiS)
Falfus Jacek (PiS)
Gawęda Adam (PiS)
Gęsicka Grażyna (PiS)
Goliński Marian Tomasz (PiS)
Gosiewski Jerzy (PiS)
Gosiewski Przemysław (PiS)
Hoc Czesław (PiS)
Hofman Adam (PiS)
Jackiewicz Dawid (PiS)
Jakubiak Elżbieta (PiS)
Janik Grzegorz (PiS)
Jasiński Wojciech (PiS)
Kaczyński Jarosław (PiS)
Kamiński Mariusz (PiS)
Karasiewicz Lucjan (PiS)
Karski Karol (PiS)
Kempa Beata (PiS)
Kloc Izabela (PiS)
Kluzik-Rostkowska Joanna (PiS)
Kłosowski Sławomir (PiS)
Kołakowski Robert (PiS)
Kowal Paweł (PiS)
Kraczkowski Maks (PiS)
Krasulski Leonard (PiS)
Latos Tomasz (PiS)
Lipiec Krzysztof (PiS)
Lipiński Adam (PiS)
Machałek Marzena (PiS)
Materna Jerzy (PiS)
Matuszewski Marek (PiS)
Matuszny Kazimierz (PiS)
Michałkiewicz Krzysztof (PiS)
Mojzesowicz Wojciech (PiS)
Mularczyk Arkadiusz (PiS)
Natalli-Świat Aleksandra (PiS)
Ołdakowski Jan (PiS)
Opioła Marek (PiS)
Paluch Anna (PiS)
Piecha Bolesław Grzegorz (PiS)
Pilch Jacek (PiS)
Polak Marek (PiS)
Polak Piotr (PiS)
Poncyljusz Paweł (PiS)
Putra Krzysztof (PiS)
Rafalska Elżbieta (PiS)
Religa Zbigniew (PiS)
Rogacki Adam (PiS)
Sadurska Małgorzata (PiS)
Seliga Dariusz (PiS)
Sprawka Lech (PiS)
Suski Marek (PiS)
Szarama Wojciech (PiS)
Szczygło Aleksander Marek (PiS)
Szczypińska Jolanta (PiS)
Szydło Beata (PiS)
Tchórzewski Krzysztof (PiS)
Terlecki Ryszard (PiS)
Tobiszowski Grzegorz (PiS)
Tomczak Jacek (PiS)
Walkowiak Andrzej (PiS)
Wassermann Zbigniew (PiS)
Wiązowski Waldemar (PiS)
Wiśniewska Jadwiga (PiS)
Witek Elżbieta (PiS)
Woźniak Tadeusz (PiS)
Wrona Waldemar (PiS)
Zalewska Anna (PiS)
Zbonikowski Łukasz (PiS)
Zieliński Jarosław (PiS)
Ziobro Zbigniew (PiS)
Zuba Maria (PiS)
Żukowski Wojciech (PiS)
Ajchler Romuald (LiD)
Aleksandrzak Leszek (LiD)
Arłukowicz Bartosz (LiD)
Balicki Marek (LiD)
Bańkowska Anna (LiD)
Borowski Marek (LiD)
Celiński Andrzej (LiD)
Czykwin Eugeniusz (LiD)
Filar Marian (LiD)
Garbowski Tomasz (LiD)
Gintowt-Dziewałtowski Witold (LiD)
Gołębiewski Henryk (LiD)
Iwiński Tadeusz (LiD)
Janowska Zdzisława (LiD)
Jaruga-Nowacka Izabela (LiD)
Kalisz Ryszard (LiD)
Kamiński Tomasz (LiD)
Klepacz Witold (LiD)
Kochanowski Jan (LiD)
Kopyciński Sławomir (LiD)
Kotkowska Bożena (LiD)
Krasoń Janusz (LiD)
Lis Bogdan (LiD)
Łybacka Krystyna (LiD)
Martyniuk Wacław (LiD)
Matuszczak Zbigniew (LiD)
Matwiejuk Jarosław (LiD)
Matyjaszczyk Krzysztof (LiD)
Milcarz Henryk (LiD)
Motowidło Tadeusz (LiD)
Napieralski Grzegorz (LiD)
Olejniczak Wojciech (LiD)
Ostrowski Artur (LiD)
Pisalski Grzegorz (LiD)
Prządka Stanisława (LiD)
Senyszyn Joanna (LiD)
Sierakowska Izabella (LiD)
Stec Stanisław (LiD)
Streker-Dembińska Elżbieta (LiD)
Szczepański Wiesław Andrzej (LiD)
Szmajdziński Jerzy (LiD)
Szymanek-Deresz Jolanta (LiD)
Tomaszewski Tadeusz (LiD)
Wenderlich Jerzy (LiD)
Widacki Jan (LiD)
Wikiński Marek (LiD)
Wontor Bogusław (LiD)
Wziątek Stanisław (LiD)
Zbrzyzny Ryszard (LiD)
Zemke Janusz (LiD)
Bury Jan s. Józefa (PSL)
Deptuła Leszek (PSL)
Dutka Bronisław (PSL)
Grzeszczak Eugeniusz (PSL)
Grzyb Andrzej (PSL)
Kalemba Stanisław (PSL)
Kalinowski Jarosław (PSL)
Kamiński Jan (PSL)
Kasprzak Mieczysław (PSL)
Kierzkowska Ewa (PSL)
Kłopotek Eugeniusz (PSL)
Krzyśków Adam (PSL)
Łopata Jan (PSL)
Łuczak Mieczysław Marcin (PSL)
Maliszewski Mirosław (PSL)
Olas Stanisław (PSL)
Pałys Andrzej (PSL)
Pawlak Mirosław (PSL)
Pawlak Waldemar (PSL)
Piechociński Janusz (PSL)
Racki Józef (PSL)
Rakoczy Stanisław (PSL)
Sawicki Marek (PSL)
Sławecki Tadeusz (PSL)
Sopliński Aleksander (PSL)
Stefaniuk Franciszek Jerzy (PSL)
Witaszczyk Stanisław (PSL)
Woda Wiesław (PSL)
Wojtas Edward (PSL)
Zych Józef (PSL)
Żelichowski Stanisław (PSL)
Galla Ryszard (niezależny)
Komołowski Longin (niezależny)
Krzywicki Piotr (niezależny)
Płażyński Maciej (niezależny)
Polaczek Jerzy (niezależny)
Sellin Jarosław (niezależny)
Ujazdowski Kazimierz Michał (niezależny)
Zalewski Paweł (niezależny)

GŁOSOWALI „PRZECIWKO” TRAKTATOWI LIZBOŃSKIEMU

Abramowicz Adam (PiS)
Babinetz Piotr (PiS)
Błądek Antoni (PiS)
Bogucki Jacek (PiS)
Bury Jan s. Antoniego (PiS)
Chłopek Aleksander (PiS)
Cybulski Piotr (PiS)
Cymański Tadeusz (PiS)
Cybulski Piotr (PiS)
Dolata Zbigniew (PiS)
Girzyński Zbigniew (PiS)
Giżyński Szymon Stanisław (PiS)
Golba Mieczysław (PiS)
Gołojuch Kazimierz (PiS)
Górski Artur (PiS)
Górski Tomasz (PiS)
Grabicka Krystyna (PiS)
Jagiełło Jarosław (PiS)
Janczyk Wiesław (PiS)
Jurgiel Krzysztof (PiS)
Kaczanowski Dariusz (PiS)
Kołakowski Lech (PiS)
Kowalczyk Henryk (PiS)
Kowalski Bogusław (PiS)
Kozak Zbigniew (PiS)
Kwitek Marek (PiS)
Libicki Jan Filip (PiS)
Łatas Marek (PiS)
Macierewicz Antoni (PiS)
Malik Ewa (PiS)
Marianowska Barbara (PiS)
Masłowska Gabriela (PiS)
Masłowska Mirosława (PiS)
Mazurek Beata (PiS)
Moskal Kazimierz (PiS)
Ożóg Stanisław (PiS)
Pięta Stanisław (PiS)
Popiołek Krzysztof (PiS)
Religa Jan (PiS)
Rębek Jerzy (PiS)
Rojek Józef (PiS)
Rusiecki Jarosław (PiS)
Siarka Edward (PiS)
Sikora Anna (PiS)
Sobecka Anna (PiS)
Stanke Piotr (PiS)
Szlachta Andrzej (PiS)
Szwed Stanisław (PiS)
Szyszko Jan (PiS)
Telus Robert (PiS)
Wargocka Teresa (PiS)
Wojtkiewicz Michał (PiS)
Wróbel Marzena Dorota (PiS)
Zając Stanisław (PiS)
Zawiślak Sławomir (PiS)
Żaczek Jarosław (PiS)

WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU

Bąk Dariusz (PiS)
Dziedziczak Jan (PiS)
Gwiazdowski Kazimierz (PiS)
Kruk Elżbieta (PiS)
Kurski Jacek (PiS)
Maciejewski Krzysztof (PiS)
Nowak Maria (PiS)
Osuch Jacek (PiS)
Rokita-Arnold Nelli (PiS)
Sońta Krzysztof (PiS)
Sośnierz Andrzej (PiS)
Stawiarski Jarosław (PiS)

NIEOBECNI

Lipiński Dariusz (PO)
Wojnarowski Norbert (PO)
Wojtkowski Marek (PO)
Dudziński Tomasz Mirosław (PiS)
Kuchciński Marek(PiS)
Błochowiak Anita (LiD)
Pomajda Wojciech (LiD)
Rydzoń Stanisław (LiD)

Na podstawie: http://wolnemedia.net/polityka/lista-poslow-glosujacych-za-traktatem-liz...

Zdrada panowie, ale stójcie cicho!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Ta ostatnia niedziela... Starsi Polacy zapewne pamiętają, że podobne mobilizacje partii, a zwłaszcza resortu miały miejsce, kiedy do naszego nieszczęśliwego kraju z gospodarską wizytą przyjaźni przybywała Caryca Leonida, czyli Leonid Eljaszewicz Breżniew. Na tę okoliczność cała partia stawała w pogotowiu, a resort mobilizował nie tylko funkcjonariuszy, ale i konfidentów, nawet tych najbardziej wysłużonych, co to samego jeszcze znali Stalina. Kto by pomyślał, że partia i resort zarządzą taką samą mobilizację dla Jerzego Owsiaka? Na pierwszy rzut oka to dziwne, bo „Jurek Owsiak” to ptaszek boży, co to tylko spełnia dobre uczynki, tak samo, jak nieboszczyk Sławomir Petelicki, który w tym celu wstąpił nawet do SB. „Jurek Owsiak” do żadnej SB nie potrzebował wstępować, bo jako resortowe dziecko i tak pozostaje w rodzinie i pod jej protekcją. Ale dobre uczynki to jedna - a ich polityczny cel, to druga sprawa. Okazuje się, że politycznym celem „Jurka Owsiaka” jest kłucie przebrzydłej prawicy w chore z nienawiści oczy. Tę spiżową prawdę niezależnie od siebie ujawniła pani red. Agnieszka Kublik z żydowskiej gazety dla Polaków pod redakcją pana redaktora Adama Michnika i posągowa pani Kidawa-Błońska, mianowana rzecznikiem rządu premiera Tuska. Skoro obydwie panie spenetrowały prawdę niezależnie od siebie, to nie można wykluczyć, że obydwie śpiewają z tego samego klucza. Jeśli tak, to mobilizacja partii i resortu jest w tej sytuacji całkowicie zrozumiała i byłoby dziwne, gdyby jej nie było.

Ale polityczne interesy resortu i partii, a nawet interesy partyjnego zaplecza ulokowanego w Narodowym Funduszu Zdrowia, dla którego „Jurek Owsiak” jest prawdziwym darem Niebios, aż takiej breżniewowskiej mobilizacji by nie wyjaśniały do końca. Tymczasem jazgot Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzyja przykryciu kłopotliwej prestiżowo dla naszych Umiłowanych Przywódców sesji, jaką izraelski Kneset wyznaczył sobie w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu. Pomijam już okoliczność, że władze Izraela najwyraźniej przeszły do porządku nad suwerennością Polski, skoro odbywają sesje parlamentarne na terytorium Rzeczypospolitej, bo istotniejsze jest to, że bezpieczeństwa izraelskich parlamentarzystów na terytorium Rzeczypospolitej będą strzegły izraelskie siły zbrojne, podobnie zresztą, jak uczestników tak zwanego „Marszu Żywych”.

Dotychczas obecność uzbrojonych formacji izraelskich w Polsce była zawsze przez naszych Umiłowanych Przywódców, zarówno tych z koalicji rządowej, jak i opozycji parlamentarnej, tchórzliwie przemilczana, co, nawiasem mówiąc, pokazuje, że przy pozorach nieprzejednanej wrogości, w sprawach istotnych dla Izraela potrafią oni w pół słowa porozumieć się ponad podziałami. Widocznie jednak sam Izrael postanowił postawić kropkę nad „i” i żeby uniknąć niejasnej prawnie sytuacji, nakazał naszym okupantom obecność izraelskich formacji zbrojnych na terenie Polski zalegalizować. Toteż MSW skierowało do Sejmu wycofany wcześniej na skutek hałasów w internecie (bo niezależne media głównego nurtu oczywiście nabrały wody w usta) projekt ustawy legalizującej tzw. „bratnią pomoc” to znaczy - udział formacji zbrojnych państw trzecich w pacyfikowaniu rozruchów na terytorium Rzeczypospolitej, a Umiłowani Przywódcy w Sejmie 10 stycznia tę ustawę uchwalili. Za jej przyjęciem głosowało 198 posłów PO (Stefan Niesiołowski był przeciw), dziwnie osobliwa trzódka posła Palikota in corpore, to znaczy - wszystkich 30, podobnie jak 29 posłów PSL i 25 posłów SLD. Przeciw było 119 posłów PiS i 15 posłów Solidarnej Polski. Senat z pewnością to przyklepie bo już od czasów rzymskich wiadomo, że senatores boni viri sed Senatus mala bestia, no a chyba nikt nie ma wątpliwości, że prezydent Komorowski podpisze ją z przyjemnością. Żeby tylko zdążyli z tym wszystkim przed 27 stycznia, bo inaczej bezcenny Izrael przypomni wszystkim, skąd wyrastają im nogi.

Stanisław Michalkiewicz
Za: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3000

Kilka pytań do Panów Donalda Tuska i Jaroslawa Kaczyńskiego !!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Kilka pytań (bardzo niewygodnych) do Panów Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.
Co teraz Panowie? Kto do tej pory zapraszał ochroniarzy z Izraela, żeby "dopilnowywali" coroczne "Marsze żywych" ? Na podstawie jakiego dotychczasowego prawa "to dopilnowywanie" się odbywało: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3000 ?

Żądanie odpowiedzi na powyższe pytania !!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Nigdy nie doczekamy się odpowiedzi od adresatów tych pytań
ale żądam aby na nie odpowiedzieli
Posłowie z Piotrkowa Trybunalskiego!!!

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.