Skip to main content
portret użytkownika grzegorz
ewus.png

Przychodzi babcia z wnuczkiem do poradni, okazuje się, że ,"Ewuś" nie rozpoznał wnuczka i mamy placek, babcia nie jest opiekunem prawnym wnusia tylko rodzice i nie może podpisać oświadczenia o prawie do ubezpieczenia. Jak ma go przyjąć lekarz i wypisać leki?
Po co stworzono "Ewusia" nie po to żeby było lepiej, powstał by odnaleźć w systemie milion lub dwa miliony osób, które wyemigrowały, a pieniądze za nich krążą w systemie oraz, a może przede wszystkim po to żeby jednoznacznie wyłowić – poza margines sytemu - bezrobotnych. Ktoś kto był bezrobotnym dłużnej niż rok wie, że ludzie nie mają siły się "odhaczać" w powiatowym urzędzie pracy i przez to tracą prawo do ubezpieczenia.

Szara strefa, w której może być około 10% Polaków straci prawo do ubezpieczenia. To są cele, które mają przynieść zyski.
Czy to jest dobre, czy to złe… tylko dlaczego się o tym nie mówi.

O tzw. ustawie śmieciowej.

Pojechałem do stolicy na spotkanie z bardzo ważnym urzędnikiem, który odpowiada globalnie za "śmieci". Pytam się – kto zrobił takiego "knota" ze śmieciami, a ten mi odpowiada, że zbiera cięgi za ustawę, z którą nic nie ma wspólnego. A było to tak; spotkały się dwie osoby, jedna dała drugiej "projekt" i poszło i mamy klops w skali całego kraju. Trójmiasto położone w dzielnicy premiera – pewnie zna tę prawdę i nie podjęło uchwał śmieciowych. Cóż, kiedy człowiek poznaje prawdę o funkcjonowaniu państwa, tworzeniu prawa i realizowaniu go w życiu może ulec daleko idącemu przygnębieniu.

W nowym już kilkudniowym roku życzę czytelnikom i mocodawcom portalu ,"Trybunalscy":
Wiary i nadziei, nic tym bardziej władza nie jest wieczna i każda kiedyś przeminie, a to oznacza, że kiedyś będzie lepiej.

Grzegorz Lorek

4 stycznia 2013

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak