Skip to main content

Oświadczenie

portret użytkownika Józef Wieczorek
A. Macierewicz

31 lipca 2012 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie w składzie Regina Owczarek-Jędrasik, Urszula Wercińska oraz Ewa Zalewska wydał wyrok w sprawie wytoczonej Antoniemu Macierewiczowi przez byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego. Sąd nakazał Antoniemu Macierewiczowi przeproszenie generała oraz zakazał mu dalszego informowania opinii publicznej o współodpowiedzialności Marka Dukaczewskiego za nieprawidłowości o charakterze przestępczym, jakie miały miejsce w WSI.
Wyrok Sądu nosi znamiona zemsty politycznej na Antonim Macierewiczu za rozwiązanie Wojskowych Służb Informacyjnych, które były narzędziem rosyjskich wpływów w Polsce. Jednocześnie wyrok ten przekształca polskie sądownictwo w narzędzie cenzury politycznej i jest ciosem dla bezpieczeństwa i praworządności w Polsce poprzez próbę rehabilitacji przestępczych praktyk WSI. Sąd publicznie wziął pod ochronę gen. Dukaczewskiego i innych ludzi WSI szkolonych przez KGB i GRU, stając po stronie grup odpowiedzialnych za patologie wymienione w uzasadnieniu do projektu ustaw o likwidacji WSI, a dowiedzione w Raporcie Komisji Weryfikacyjnej WSI.
Wobec wyroku Sądu stwierdzamy, że:
1. WSI powstały i działały w oparciu o kadry przeszkolone przez GRU i KGB, a poprzez swoje działania zagrażały bezpieczeństwu państwa i obywateli;
2. WSI niejednokrotnie łamały prawo, prowadziły nielegalne operacje oraz były używane do walki z opozycją polityczną;
3. Marek Dukaczewski jest współodpowiedzialny za nieprawidłowości i zaniedbania, do jakich doszło w WSI, z racji pełnionego przez niego nadzoru nad tymi służbami, gdy był ich szefem.
Jan Pospieszalski - muzyk publicysta
[---] podpisy
Apelujemy do wszystkich osób, które podzielają to stanowisko, o składanie podpisów pod naszym oświadczeniem.
Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na poniższy adres mailowy:
anita.gargas@gmail.com
W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i zajęcie.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Popieram oświadczenie

portret użytkownika witold k

Popieram oświadczenie w całej rozciągłości. To, że jak nazywam - wsi-owe chłopaki - poprzez Sądy oczekują rehabilitacji to i dobrze. Znaczy, że ciężko im z obciążeniem jakie dźwigają. Chcieliby się uwiarygodnić. Jednak nie tędy droga chłopaki... Którędy. To proste, trzeba pana Macierewicza przeprosić i poprosić o szefowanie tym wsiowych chłopcom, którzy mają czyste konta... Jeśli tacy są? Po tym jak postępują (sądowe wyroki) należy wątpić...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.