Skip to main content

Liderom PiS do sztambucha

portret użytkownika witold k
pis.jpg

Natłok: konferencji, oświadczeń, publicystyki, komentarzy - działaczy pisowskich, na temat ich koalicji w Radzie Miasta, jest tak duży, że... wstyd. Jedynie Piotr Grabowski zechciał coś powiedzieć w strefie fm.
Zostawić tego tak nie można, czego niniejszym nie czynię.

Chciałbym rozwinąć wypowiedź dra Grabowskiego o tym, że „Razem dla Piotrkowa” podobnie jak i „Prawo i Sprawiedliwość” są prawicowe. Z dalszej wypowiedzi wynika, że skoro tak, to po co zajmować się drobnymi sprawami (zaszłymi), trzeba podjąć współpracę. Fałsz. „Razem dla Piotrkowa” jak i „Prawo i Sprawiedliwość” nie są formacjami sensu stricto prawicowymi. W Polsce jak i w UE nie ma (wśród rządzących ) prawicy – to oddzielny temat.

Owszem, należy konsolidować piotrkowską prawicę – od lat o tym mówię, piszę... Nie ma jednak, w obecnym ustawodawstwie praktycznie żadnych ustrojowych szans. Nie widać jakichś oryginalnych: Miast, Gmin, Wiosek, które próbowałyby lokalnym prawem budować przyszłość. Nic nie ma. Nawet lokalnych rzekomych prawicowców nie stać na polskie ludowe „psiakrew” przy np. zakupie przez Miasto hali balonowej. Prawicowa RM&Prezydent oczywiście nie kupiliby hali, tylko ogłosili przetarg, na zwolnienia podatkowe, dla tego, który przedstawi najkorzystniejsze dla mieszkańców warunki dla grających w tenis ziemny... Mieszkaniec, z kolei, Kartą Miejską zostawiałby, przedsiębiorcy Piotrkowianinowi, miejskie dofinansowanie do sportu... resztę dołożyłby ze swoich. Prezydent nie kupiłby nowego auta, tylko zaproponowałby lokalnym salonom samochodowym możliwość wożenia urzędników w ramach promocji i służby wobec lokalnej wspólnoty. Nie zapominamy przy tym, że wyrodne dzieci III RP jeszcze nie spłaciły swoich przywilejów z czasu zmiany ustroju... Oni też powinni mieć szansę na rehabilitację.

Do roboty panowie! Oczekuję, że p. Piotr Grabowski, jak już przejmie żołd w miejskiej spółce, powoła forum internetowe (trybunalscy.pl stawiają się do dyspozycji, bez żołdu) dla wszystkich Rad Nadzorczych, w którym to forum będą edukować mieszkańców (podatników - pracodawców) z zakresu prawa i życia w gospodarce zasobami Gminy.

witold k

6 stycznia 2012

Powiązane:
Ankieta
PiS w koalicji z RdP?
Co sie odwlece to nie uciece?
Ankieta

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Przyjęcie żołdu...

portret użytkownika witold k

Przyjęcie żołdu przez Piotra Grabowskiego akurat w MZK... po Marianie Błaszczyńskim, to pełna kompromitacja PiS-u.

Bez radykalnej zmiany funkcjonowania (o tym w tekście), członków rad nadzorczych, PiS nie może liczyć na szacunek wstępnie rozgarniętego piotrkowskiego podatnika.

PiS nie powinien wziąć złotówki z kasy Miasta. Powinien podejmować inicjatywy, poddawać je społecznej debacie a następnie pod obrady RM.

Powinien tworzyć zręby pod zmiany oczekiwane przez Prawicę. Szykować elektorat do rzeczowych i merytorycznych zmian, w kolejnej kadencji RM, a nie milczkiem opróżniać rondelek...

Oczekuję, że Piotr Grabowski: nie będzie pobierał żołdu, systematycznie będzie informował o swej działalności w RN, inne pociągnie...

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.