Skip to main content

W 71. rocznicę przybycia rtm.Pileckiego do Auschwitz

portret użytkownika Admin
przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

KOMUNIKAT DLA MEDIÓW w 71. rocznicę przybycia rtm.Witolda Pileckiego do KL Auschwitz

14 czerwca b.r. skierowaliśmy spod Ściany Straceń w byłym KL Auschwitz apel do premiera Donalda Tuska o uznanie projektu, o który wolontariusze naszej akcji walczą od niemal 4 lat, za jeden z priorytetów polskiej prezydencji w UE. Na przełomie czerwca i lipca wielokrotnie zaapelowaliśmy o wsparcie do polskich europosłów, senatorów i posłów wszystkich partii parlamentarnych. 14 lipca b.r. osobny list z prośbą w tej sprawie został wysłany do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Minęły trzy miesiące i apel skierowany z Auschwitz do premiera RP, nie doczekał się jakiejkolwiek odpowiedzi, ani jakiegokolwiek wsparcia ze strony polskich europarlamentarzystów i parlamentarzystów. Szczegóły w tekście:

http://mementomori.salon24.pl/342577,solidarni-przeciw-bohaterom

Dokładnie 71. lat temu rtm.Witold Pilecki rozpoczął swą ochotniczą, konspiracyjną misję w KL Auschwitz. Dla nas, uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") to kolejny ważny jubileusz.

W przekonaniu niżej podpisanego, wszyscy jesteśmy dłużnikami takich Bohaterów, jak rtm.Witold Pilecki. W sposób szczególny dotyczy to osób, które ubiegają się w Polsce o funkcje z mandatu publicznego. Dlatego, w dobie polskiej prezydencji w UE i nakładającej się na nią kampanii wyborczej, lekceważenie tej sprawy przez polskich polityków, należy uznać za jaskrawy przejaw sprzeniewierzenia się zasadzie służby Rzeczypospolitej.

Informuję również, że w serwisie społecznościowym Facebook trwa Konkurs Przedwyborczy pod hasłem "POPiS przeciw rtm.Pileckiemu" w serwisie społecznościowym Facebook. Bezpośredni link:

http://www.facebook.com/event.php?eid=234665013252439

Z poważaniem,

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul.Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

www.michaltyrpa.blogspot.com

www.witoldsreport.blogspot.com

http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-A...

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak