Skip to main content

W komunii z Bogiem i bliźnimi

portret użytkownika witold k
komunia.jpg

Chciałbym włączyć się (oprócz obowiązków członka Grupy V) do ubogacenia, dowartościowania 142. Pieszej Pielgrzymki Piotrkowian, niżej zamieszczoną refleksją.

Hasło, myśl przewodnia tegorocznej pielgrzymki każe nam zatrzymać się nad problemem-zadaniem, które ma wyrazić się komunią z Bogiem i bliźnimi. Zatem, jeśli (nazwę to zadaniem) mamy robić wszystko, żeby zachować komunię i z Bogiem, i z bliźnimi no to... . Zadanie to jest nieprawdopodobnie trudne, wyznacza nam je (to ważne) Kościół Powszechny, czytaj katolicki, nie sekta, partia, stowarzyszenie, sztab wyborczy... Kościół Powszechny czyli wszystkich.., a może nikogo. Jak temat ugryźć... pewnie trzeba trzymać się przekazu teologicznego, potem filozoficznego.

Członków Kościoła Powszechnego nikt nie egzaminuje z ich, że się tak wyrażę, kompetencji – poziomu znajomości nauki Kościoła i z tego wynikającej formy realizacji nauki w praktyce. Nie ma ocen cząstkowych, jest... „na końcu”... zbawienie bądź miłosierdzie. Mamy, takie jest wrażenie, rozgardiasz i widać to gołym okiem. Wspólnota chrześcijan obrządku katolickiego to nieogarnięty żywioł. Zobaczysz tam tego, który wydaje się być zaprzeczeniem nauki Chrystusa. Zgorszysz się postępowaniem tego, który uchodzi za dyżurnego... O jakiej w związku z tym komunii mowa... Kiedy komunii służymy, a kiedy o niej mówimy, że służymy... które obrazki (żyjemy w cywilizacji obrazkowej) to prawda, a które to fałsz. Kto to oceni i jak. Gdzie zatem jest źródło, które wciąż bije... gdzie perła, a gdzie substytut.

Witold k

17 lipca 2011 - pielgrzymi idą do Kruszyny

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: