Skip to main content

Wolność słowa... czy jest możliwa?

portret użytkownika KGP

Dziś, uzbrojeni funkcjonariusze ABW weszli o 6 rano do mieszkania właściciela satyrycznej strony AntyKomor.pl i zarekwirowali mu komputer pod zarzutem obrazy prezydenta - informuje jedna z stacji telewizyjnych.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) - jej cel to bezpieczeństwo wewnętrzne państwa polskiego, realizować ma go poprzez kontrwywiad i zwalczanie terroryzmu na terenie kraju, zwalczanie przestępstw ekonomicznych, przestępczości zorganizowanej i inne zadania dotyczące ogólnej ochrony RP i jej porządku konstytucyjnego.

I tu pojawia się pytanie: jakim terrorystą jest 25 letni student, mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego, który próbował poprzez swoją stronę internetową AntyKomor.pl pokazać, jak pisze w oświadczeniu "tej "drugiej stronie" jej własnych "metod postępowania", które polegały głównie na ciągłym wyśmiewaniu ich "przeciwników" politycznych, a także wyolbrzymianiu pewnych, nic nie znaczących lub nawet błahych kwestii - mam tu na myśli stałe i perfidne działania mające na celu ośmieszenie osoby ś.p. Lecha Kaczyńskiego oraz jego brata Pana Jarosława Kaczyńskiego - wulgarne "photoshopy" i głupkowate gry, a także inne materiały godne pożałowania. Przykładów zachowań urągających ludzkiej godności jest cała masa, wystarczy zapytać o to "Wujka Google"."

Czy wolność wyrażania swoich poglądów, ocen, czy wreszcie wolność słowa staje się w naszej Ojczyźnie zakazana i niebezpieczna?

Jeszcze nie tak dawno żadne służby nie reagowały, gdy tak ohydnie obrażano prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

Nasuwa się pytanie, które odnalazłam dziś w jednym z komentarzy "strach_pod…: ....Pozostawiam do rozmyślań każdemu we własnym sumieniu, która z partii idzie bardziej w stronę państwa policyjnego? Wybory już na jesieni:) Pozdrawiam." 

BD

20 maja 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Wolność słowa

portret użytkownika Monika B

Pod rządami "jaśnie oświeconej" PO, nigdy nie będzie wolności słowa, bo to ludzie mali dla których najważniejsza jest dalsza kontynuacja "rządzenia" i zawłaszczania tego co się da. Dla tych ludzi Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński i jego brat Jarosław to są ci, których należy bezkarnie opluwać, szydzić z nich. Jeden i drugi to przecież prawdziwi Polacy a tacy to wielka przeszkoda dla interesów PO. Nawet martwy prof. Lech Kaczyński to wróg! Pamiętam jak na początku prezydentury prof. Lecha Kaczyńskiego wołano do Polaków: odmówcie posłuszeństwa obywatelskiego Kaczyńskiemu. Kto to mówił? Domyślcie się państwo.Teraz robi się pokazówkę terroru na młodym człowieku, na kibicach piłki, poprzez zamykanie stadionów, bo naród nie zgadza się z polityką D. Tuska i jego rządu. Wybory tuż, tuż więc strach przed przegraną, wyzwala w niektórych prominentnych osobach nielogiczność i nienawiść.
MB

Wolność aresztowaniami się mierzy

portret użytkownika witold k

A nie mówiłem, że Bronisław jest cienki i wsi-owe chłopaki się na nim przewiozą - Bronek to fajtłapa, czasy Bolka już się nie powtórzą.

Tomaszowianie mają nowego ważnego polityka.

Przed laty eseldowcom (za Olina) proponowałem, jak za Cara, malować nieposłusznym polaczkom obecnie moherom, uszy na czerwono. Teraz proponuje to carowi Bronisławowi z KOR. No... ale najazd platformowej? młodzieżówki na Tomaszów Mazowiecki byłby wskazany... najlepiej na dwa dni... hotele, piwo...

Myślę, że PO już nie jest wstanie uratować p. Bronisława Komorowskiego już po chłopie. Podobnie jak Grupa Robocza KK nie była wstanie uratować Lecha Wałęsy a wierzcie mi staraliśmy się... ten wolał ludzi swojego kolegi: Kiszczaka i Geremka.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.