Skip to main content

List posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Antoniego Macierewicza

portret użytkownika Antoni Macierewicz
marsz.jpg

List posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Antoniego Macierewicza do uczestników "Marszu dla Rotmistrza 2011"

Księże Dziekanie,
wielebne duchowieństwo,
przedstawiciele władz,
a przede wszystkim szanowni mieszkańcy Piotrkowa!

Rotmistrz Witold Pilecki był bohaterem. Walczył z bolszewikami o Wilno i Lwów, bronił Warszawy w 1920 r. przed armią sowiecką...

Gdy Niemcy wspólnie z Rosją sowiecką zaatakowali Polskę w 1939 r Pilecki wraz z innymi oficerami stworzył Tajną Armię Podziemną, której był Szefem Sztabu. Rok później, po stworzeniu obozu koncentracyjnego Auschwitz, Pilecki dobrowolnie dał się zagarnąć niemieckiej łapance, aby się tam dostać. W Auschwitz Niemcy mordowali polską inteligencję, polityków, elitę narodową. Na skutek głodu, niewolniczej pracy, tyfusu lub strzału w tył głowy a czasem zastrzyku z fenolu, ginęli tam najlepsi Polacy. Rotmistrz Pilecki dał się tam zamknąć, aby wśród ludzi zepchniętych na samo dno piekła, stworzyć tajną organizację i zbudować ruch oporu, przygotować powstanie przeciw Niemcom. Dzięki Jego działaniom świat dowiedział się o niemieckim ludobójstwie wobec Polaków, o przygotowaniach do zagłady Żydów, o antyludzkich eksperymentach na więźniach.

Organizacja Pileckiego broniła najsłabszych, ZWALCZAŁA KOLABORANTÓW, INFORMOWAŁA ŚWIAT O NIEMIECKICH ZBRODNIACH.

Gdy w 1944 r Rosjanie zastąpili Niemców jako okupanci, Pilecki przebywał w Armii Polskiej we Włoszech. W 1945 r potajemnie wrócił do Polski i włączył się w szeregi Żołnierzy Wyklętych. Wydany przez agenta, schwytany przez UB, skazany na śmierć - został stracony. Do dziś nie znamy miejsca Jego pochówku. Jego mordercy, komunistyczni kolaboranci Moskwy wciąż pozostają bezkarni.

Wydawałoby się, że trudno sobie wyobrazić życie i czyny bardziej chwalebne i bohaterskie. Ale pamiętamy przecież, że takich ludzi jak Pilecki działało wówczas wielu. Pamiętamy Ojca Kolbe, który w Auschwitz zginął za nieznanego sobie więźnia, pamiętamy generała Nila, pamiętamy Adama Doboszyńskiego, pamiętamy wreszcie Generała Warszyca - twórcę Konspiracyjnego Wojska Polskiego, bohatera Żołnierzy Wyklętych. Pokolenie Polski Niepodległej wychowane było na wartościach katolickich i narodowych. Bóg, Honor i Ojczyzna to była rzeczywistość, której zawsze byli wierni. Dlatego czyny, które dla nas są niezwykłe, były wówczas powszechne. Dlatego obronili Ojczyznę, wiarę i naród, i pozwolili nam podjąć walkę o odbudowę niepodległego państwa polskiego.

Dziś oddajemy im hołd, dziś przypominamy ich czyny! Marsz rotmistrza Pileckiego jest wspaniałą do tego okazją. I za to, przyjmijcie serdeczne podziękowania. A Rotmistrz Pilecki i inni bohaterowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, niech staną się dla nas wzorem, jak żyć i umierać dla Polski.

Antoni Macierewicz
Poseł Ziemi Piotrkowskiej

13 maja 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak