Skip to main content

Spotkanie z posłami Sejmowej Komisji Hazardowej

spotkanie z posłami1.JPG

Ponad 100 uczestników z Opoczna i okolic wzięło udział w spotkaniu z posłami Sejmowej Komisji do zbadana Afery Hazardowej – Beatą Kempą i Andrzejem Derą. Spotkanie zorganizowane przez posła Roberta Telusa miało miejsce w ubiegły piątek w restauracji „Słoneczny Dwór” w Opocznie. Gościli na nim także wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego – Jan Wieruszewski, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego – Jan Rożenek oraz przewodniczący opoczyńskiego oddziału NSZZ „Solidarność” Andrzej Julian Konecki.

Jako pierwsza głos zabrała poseł Beata Kempa. W swoim wystąpieniu najwięcej miejsca poświęciła mocno zniekształconemu obrazowi działalności partii Prawo i Sprawiedliwość, jaki przekazywany jest przez niektóre media. Jak mówiła posłanka, większość mediów celowo i z pełną świadomością w bardzo wybiórczy sposób przedstawia polityków i wszystkich związanych z tym ugrupowaniem politycznym. W ten sposób utrwalany jest w społeczeństwie negatywny i całkowicie zafałszowany obraz Prawa i Sprawiedliwości. Pani Beata Kempa mówiła także o swojej pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie pełniła funkcję Sekretarza Stanu. Nie mogło oczywiście zabraknąć relacji z pracy w Sejmowej Komisji Hazardowej, której była jedną z głównych postaci.

O pracy w Komisji Hazardowej mówił również poseł Andrzej Dera, który skupił się na przedstawieniu zebranym tych szczegółów sejmowej pracy, których nie można zobaczyć w telewizji. Nie ukrywał swojego wielkiego zniesmaczenia pracami Komisji. Komisji, która miała na celu tylko i wyłącznie całkowite rozmycie afery i udowodnienie rzekomej niewinności zamieszanych w nią członków Platformy Obywatelskiej. – To było zupełnie niemożliwe, żeby ta komisja doprowadziła do pełnego wyjaśnienia afery hazardowej i ukarania winnych. Jak można być sędzią we własnej sprawie? – mówił poseł Dera. Średnio kilkanaście godzin pracy w komisji, kilka godzin na przygotowanie się do następnego dnia i jeszcze mniej czasu na sen – tak właśnie wyglądała doba pracy w Komisji Hazardowej.

Po wystąpieniach posłów rozpoczęła się część dyskusyjna spotkania. Obecni na sali chętnie zadawali gościom pytania dotyczące poruszanych przez nich tematów, ale też i takie, które dotyczyły zbliżających się wyborów samorządowych i spraw życia codziennego. Żywa dyskusja spowodowała, że spotkanie zakończyło się około godziny 21.30.
Warto dodać, że tego samego dnia podobne spotkanie odbyło się także w Drzewicy.

11 października 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak