Skip to main content

Czy ten PiS to aby nie PC

portret użytkownika witold k

Na przykładzie Rzeszowszczyzny – wyborów uzupełniających do Senatu RP. Kandydował w tych wyborach Marek Jurek. To sztandarowa postać katolickiej inteligencji. Polityk przez duże P... owszem uwzględniam osobiste przywary, czy brak orientacji, że tak powiem w terenie – np. piotrkowskie lokowanie. Jednak... w polityce wpierw liczy się cel, potem reszta w tym partyjniactwo, czy chęć rewanżu. Na nic osobiste uprzedzenia, personalna rywalizacja. Kto nie potrafi stanąć ponad, pewnikiem weźmie na swoje plecy odpowiedzialność.

Tak się porobiło, że PiS wzorem swej nieboszczki PC popełnia te same błędy. Kupczy polskim, katolickim żywiołem. Wspomnę kpienie z ZChN celem przypodobania się UW. Czy PiS czeka ten sam los co PC?

2005 rok był wydarzeniem na miarę innych historycznych wydarzeń naszej współczesnej historii. To było cudowne przekazanie polskiej sztafety do wolności. PiSomani służyłem przez ostatnią dekadę. Chciałbym to robić dalej. Pisałem, że każdy wstępnie rozgarnięty powinien popierać PiS. Byłem pewien, że PiS to goście z przeszłością. Podobno nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo ta płynie i zawsze jest inna... świeża, nowa... Byłem przekonany, że terenowy imperator PiS rozpocznie swoją działalność w terenie od zagarniania owych wstępnie rozgarniętych... pod skrzydła zwycięzców, zachowując ich podmiotowość. Zaproponuje formę ponad podziałami. Nie. Liczyła się i liczy przynależność partyjna. Nie miał gość namaszczenia partyjnego (...) znawcy kart płatniczych, komórek, kont bankowych, for dyskusyjnych..., nie został członkiem. Jak już został owym, to stawał się pionkiem w grze. To dość przykre, że polityczna formacja mająca legitymację do sięgania po polski żywioł, aż tak go nie zna.

Postępowanie PiS można porównać do bolszewików: PPK, PPR. PZPR, SLD... czy: Klubu Krzywego Koła, Komandosów, KOR, ROAD, UW czy PO. Oni, co zrozumiałe, są obcym nabytkiem, taki nie zaufa tubylcom. Czy PiS nam ufa....

Niechby. Krajowi liderzy, przy totalnym nawale spraw i obowiązków, nie dostrzegli problemu... wokoło pełno osobników, którzy przyszli skorzystać... mniej służyć, a tu: kolejna konferencja, wyjazd, opozycyjny jazgot.

Przepraszam – ale jeśli można zrozumieć zapartyjnienie – jak nazwą prowincji, to wierchuszka, która założyła państwowe garnitury, winna być ponad. PiS od pierwszego dnia po prześlizgnięciu się do parlamentu powinien przekształcić się w partię narodową. Zagarnąć powinien, jak nazywam wstępnie rozgarniętych..., tych którzy na wybory nie chodzą, tych których partyjniactwo nie obchodzi, a swoją wiedzą – doświadczeniem, chcą służyć Najjaśniejszej.

To dzięki takim PiS mógł zaistnieć w 2005 roku. Zamiast dług spłacić to zdradził. Szydło wyszło z wora. Aby była jasność. Nie mówię o polityce kadrowej partii zwłaszcza rządzącej. Tu rządzą prawa buszu, tzn. komunistycznej bezpieki. Koniec i kropka.

Mowa o służebnej misji wobec współlokatorów, dzieci matki Ojczyzny. Tych dzieci, które nigdy nie zdradziły, o których nie można powiedzieć „Wyrodne Dzieci III RP”. Tak nazwałem tych, którzy w latach przełomu (lata 80) robili kasę za pozwoleniem bezpieki. Mowa o tych, naszych rodakach, którzy za pozwoleniem junty wojskowej „swoje” biznesy rozkręcali, a dzięki Bolkowi owe zalegalizowali. Walka PiS-owi idzie nieźle, zwłaszcza ze swoimi... a służba jak?...

W wyborach uzupełniających na Rzeszowszczyźnie PiS winien poprzeć Marka Jurka. Przekładając pionka Zająca pokazał totalną degrengoladę. Ale to nie wszystko... nic to. PiS po raz kolejny zdradził elektorat utożsamiający się z poglądami, którym służy Marek Jurek. Tak postępowało PC.

witold k www.kowalczyk.info.pl

Wyspa Sobieszewska 8 lipca 2008

P.S.
Moją formą istnienia w polityce, której chcę służyć jest: moja pisanina i personalne formy oddziaływania.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

to co czytam to chyba jest jakies nieporozumienie....

Cyt."Na przykładzie Rzeszowszczyzny – wyborów uzupełniających do Senatu RP. Kandydował w tych wyborach Marek Jurek. To sztandarowa postać katolickiej inteligencji."
Zdaje się ,że Marek Jurek jest stosowanym skoczkiem , ponieważ z naszego podwórka został powołany na posła do Sejmu i nawet z ramienia PiS został Marszałkiem Rzeczpospolitej.A przypomnę Ci Witoldzie ,że teraz takim skoczkiem jest Pan Antoni Macierewicz z ramienia PiS, wcześniej poseł ZChn wyrzucony z tej partii za "złe "wykonanie ustawy lustracyjnej" wiążącej się z odwołaniem rządu Olszewskiego pamiętnego 4 czerwca 1992.Jak sięgam pamięcią prezesem tej partii był Pan W. Chrzanowski znajdujący się na tzw. liście Macierewicza. Nie będę przytaczał już jego ksywy kolokwialnie to nazywając. Na tej liście znajdował się również Bolek.
Gwoli przypomnienia Chrzanowski był w jakimś terminie ( określenie rzemieślnicze)promotorem Macierewicza. Co istotne ,że z perspektywy lat antylustracyjnch jednak jak najbardziej prawda przypada Macierewiczowi. I bez jakichkolwiek rozważań krótkiego terminu historycznego polskich partii powstałych po 1989 partie związane z chrześcijańskim konserwatyzmem były ogromnie inwiligowane. A co najgorsze ,że człowiek taki jak W. Chrzanowski do tej pory ma niejasny swój status.
Pytanie , które mnie jątrzy do dzisiaj , dlaczego hierarchia kościelna nie opowiedziała się jasno za przeprowadzeniem JAWNEJ LUSTRCACJI?
Dlaczego Polska z tego tytułu dalej brnie w swój niebyt? Dlaczego polska polityka , czy raczej jej wykonawcy chcą oskarżać tych , którzy chcieli przerwać ten łańcuch perwersyjnych układów polityczno-biznesowych, chce ich stawiać jako osoby oskarżone?
Witku wydaje mi się ,że Twój artykuł jest bardzo szkodliwy, mówiąc bardzo delikatnie nieprzemyślany i nieodpowiedzialny!
Cyt."Postępowanie PiS można porównać do bolszewików: PPK, PPR. PZPR, SLD... czy: Klubu Krzywego Koła, Komandosów, KOR, ROAD, UW czy PO. Oni, co zrozumiałe, są obcym nabytkiem, taki nie zaufa tubylcom. Czy PiS nam ufa...."
A jakie było Postępowanie ZChn? Czy mam Ci przypomnieć ,że do tej partii należał niejaki Stefan Niesiołowski, który jest teraz w partii łże - elit za którego kiedyś oddałbyś głowę. Że ten pan , wyraża taką samą mysl, z która niestety ja się nigdy nie pogodzę , a Ty wyrażasz w tym artykule.Myślę jednak ,że pisałeś to w przypływie jakiś emocji.
Pokaz mi jakąś alternatywę , która oprócz PiS może mieć wpływ na powstrzymywanie tego co sie dzieje w tej chwili w Polsce!
Cyt."W wyborach uzupełniających na Rzeszowszczyźnie PiS winien poprzeć Marka Jurka. Przekładając pionka Zająca pokazał totalną degrengoladę."
Mam wielki szacunek do Marka Jurka. Ale nie mam szacunku do takiego sformułowania.Dlaczego? Bo Marek Jurek poszedł własną drogą ,zostawiając to ugrupowanie w tyle przy pomocy którego został Marszałkiem Rzeczpospolitej. Wspomnisz moje słowo, Polska stoi na granicy piątego rozbioru. Niemcy i Rosja robią swoje , a głupie Polaczki niech sie kłócą . PO jest górą!

Prezydent RP to też PIS!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Przyznaję, że PIS mając duże poparcie Polaków od 2005 r zrobił niewiele dobrego. Natomiast Pan Prezydent Kaczyński to też PIS! Jego ostatnie posunięcia: zapowiedź niepodpisania Traktatu Lizbońskiego i próba uratowania sprawy instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce sprawiły że nie żałuję, że głosowałem na prezydenta wywodzącego się z PIS-u!
Ba jestem z tego dumny!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Szanowny Panie Piotrze....

a niby z kim miał ten "przeklęty" PiS zrobić coś dobrego? Łże- elity chciały obsadzić za dojście do koalicji najważniejsze funkcje państwowe , które były i są ich bolączką MSW , MON i oczywiście sektory gospodarki(rozmowy Marcinkiewicz i premier z Krakowa). Kaczyński jest politykiem pierwszej ligi , ale popełnił w tamtym momencie taki błąd , którego ja , wydaje mi się że większość
normalnie chcących żyć Polaków mu nie wybaczy. Chodzi o rozpisanie nowych wyborów parlamentarnych, natomiast wytrawny polityk wziął sie pod "pachę" z Giertychem i Lepperem za rządzę władzy.Kolokwialnie mówiąc Platforma zostałaby zatopiona , gdyby doszło do nowych wyborów "po wyborach", jednak obaj Kaczyńscy się tego bali.Bali się przegranej z mediami.
Moim zdaniem po rozpisaniu nowych wyborów w związku z nienawiązaniem koalicji PiS - PO zakończyłby się proceder mafijnych powiązań któremu na imię jest "Polska". Przykład? Sopot z którego poniekąd pochodzi Donek, a prezydentem pan Karnowski. Obecna sytuacja przy w dalszym ciągu wspierających mediach dla PO i LSD nie jest komfortowa dla państwa prawa, co pokazują politycy PO już w sposób jak najbardziej rażący łamanie demokracji w świetle istniejących nawet zapisów konstytucyjnych. Zmiana ustawy medialnej to tuba dla Niesiołowskich wszelakiej maści... Wedle prawa.Nie wedle prawa potraktowano komisję d/s WSI.Połączyć dwa niby nic nie mające ze sobą styczności fakty komuniści i Łże -elity a właściwie wielcy buissnesmeni znów będą górą ale w tym momencie już na długie lata. Nie wiem dlaczego nikt nie widzi ,że D.Tusk jest szmacianą lalką a nie premierem Polski. I jeśli nie będziemy widzieć co się dzieje na wierchuszce ,która niby chce oddać władzę w ręce Samorządów to pożegnajmy się ... użyłbym tu słowa Wolność

Z LPR-em i Samoobroną!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. To LPR (cały) bronił dzieci przed mordowaniem ich, to LPR (cały) był antykołchoźniany, to LPR doprowadził do nieznacznego obniżenia podatków (najwięcej wykazywał prorynkowych inicjatyw)! Trzeba oddać sprawiedliwość, że również Samoobrona nie popierała dzieciobójstwa i była uniosceptyczna.
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

i co ztego wynika?

góra hurra UPR, LPR i Samoobrona. Za obniżeniem podatków jest ponoć PO. Czy czuje pan obniżkę podatków teraz na własnej skórze?

Wyniknęłaby!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Koalicja przeciw dzieciobójstwu i przeciw eurokołchozowi: to dla mnie pozytywy. Dzień wolności podatkowej
obchodziliśmy w tym roku o jeden tydzień wcześniej niż rok temu, to też jest pozytywne. Zapłaciłem mniejszy haracz państwu to znaczy, że uratowana część moich pieniędzy spożytkowana została rozsądniej niż gdyby wydało ją państwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie!
Piotr Korzeniowski

Komentarz Mmoney.pl!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Taki oto komentarz Bartosza Chochołowskiego można przeczytać na Money.pl.
"To paradoks dziejów! Obniżki podatków (niższa składka rentowa oraz niższy PIT OD 2009 roku) wprowadziła koalicja PIS-LPR-Samoobrona, która nie jest kojarzona z liberalnym podejściem do gospodarki. Natomiast pierwszą podatkową decyzję (chodzi o zapowiedź podwyżki akcyzy na gaz LPG) polityków kojarzonych z liberalizmem, wyniesionych do władzy na fali
niechęci do PIS-u, mówiących od roku o konieczności obniżenia podatków, będzie podwyżka podatków.
Kto tu ma podejście liberalne, a kto socjalne? Kaczyński, Lepper i Giertych zostaną zapamiętani jako liberałowie, a Tusk i Pawlak jako czerwoni co to nic nie robili, tylko podatki podnosili?"
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Panie Piotrze...

toż to nie paradoks. Ludziska się dowiadują o łże elitach za późno! PO to ciąg dalszy "prywatyzacji po polsku" , nie wspominając o "ułatwieniach" dla małej przedsiębiorczości.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.