Skip to main content

Opłatek piotrkowskiego środowiska PiS

portret użytkownika śp Jan Książek

W poniedziałek 17 grudnia br. w pięknie udekorowanej sali bankietowej „Wenecja”, przy ul. Przemysłowej 4, odbyło się spotkanie opłatkowe członków i sympatyków PiS
z regionu piotrkowskiego. Zebranych powitał Pełnomocnik PiS, dr Piotr Grabowski.

Na świąteczne spotkanie przybyli duchowni piotrkowscy: ks. dziekan Stanisław Socha, wicedziekan ks. Roman Czermański, superior O. Andrzej Lemiesz – jezuita, Ojciec Adam – bernardyn a także ks. kanonik Remigiusz Wysoki – kapelan „Solidarności”.

Obecni byli parlamentarzyści wybrani z list PiS w okręgu Nr 10, posłowie: Antoni Macierewicz, Dariusz Seliga i Robert Telus oraz senatorowie: Grzegorz Wojciechowski
i Wiesław Dobkowski. Przybyli także samorządowcy, radni Rady Miasta i Powiatu Piotrkowskiego.

W swoim wystąpieniu ks. dziekan podkreślił znaczenie wartości chrześcijańskich w polityce
i gospodarce, w kontekście solidarności społecznej. Jak dotąd – powiedział – solidarność społeczna najszerzej była i jest realizowana w swoich działaniach przez Prawo
i Sprawiedliwość. „Nabierzcie ducha i podnieście głowy” – to główne przesłanie życzeń ks. dziekana do społeczności PiS w Piotrkowie i regionie.

Życzenia świąteczne i noworoczne dla członków i sympatyków PiS złożyli również wszyscy obecni parlamentarzyści. Radość ze wspólnego spotkania wyraziła reprezentująca środowisko kombatantów Armii Krajowej, Pani H. Bazylewicz.

Przesłanie świąteczne do zebranych wygłosił także kapelan „Solidarności”, ks. R. Wysocki, który następnie intonował kolędy śpiewane przez wszystkich zgromadzonych. Miłym akcentem był akompaniament młodzieżowego zespołu muzycznego.

Po oficjalnych wystąpieniach wszyscy zgromadzeni składali sobie życzenia świąteczne, łamiąc się opłatkiem.
W uroczystej atmosferze, wśród życzliwych rozmów, zebrani degustowali przygotowane pieczołowicie tradycyjne potrawy wigilijne.

Tekst i zdjęcia J.K.
17 grudnia 2007

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak