Skip to main content

Oświadczenie Redaktora Głównego "Naszej Polski"

portret użytkownika Admin

Warszawa, 18 stycznia 2010 r.

Pragnę powiadomić, że 12 stycznia 2010 r. złożyłem rezygnację z funkcji redaktora naczelnego tygodnika "Nasza Polska" oraz rozwiązałem umowę o pracę z jego Wydawcą - Wydawnictwem Szaniec, kierowanym przez p. Marię Adamus.

Moja decyzja została spowodowana m.in. brakiem akceptacji dla tekstów, które ukazały się w tygodniku "Nasza Polska" podczas mojego urlopu. Dotyczy to m.in. tytułu felietonu Stanisława Michalkiewicza "Arbeit Macht Freier", który nosi znamiona kpiny z napisu - symbolu ludobójstwa niemieckiego z czasów II wojny światowej i może stanowić podstawę do wytoczenia procesu sądowego ("Nasza Polska" z 29 grudnia 2009 r.), jak również wymowy tekstu Zdzisława Podkańskiego ("Stare idzie", "Nasza Polska" nr 2/2010) przedstawiającego w nieprawdziwym świetle politykę zagraniczną PiS oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wyrażona przez Autora opinia, że za rządów PiS "nawiązaliśmy do tradycji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który przeszedł z obozu patriotycznego do Targowicy w strachu przed carycą Katarzyną II", jak również zwrot - w odniesieniu do Głowy Państwa - , iż "obecni nasi przywódcy z Prezydentem RP na czele "padli na kolana" przed kanclerz Angelą Merkel" oraz stwierdzenie (w kontekście przyjęcia traktatu z Lizbony), że rządy PiS "do chlubnych tradycji narodu polskiego nie przeszły i nie przejdą" pozostają w całkowitej sprzeczności z faktami. Nieuprawnione jest także postawienie przez Z. Podkańskiego znaku równości pomiędzy działaniami PiS i obecnej koalicji PO-PSL z punktu widzenia obrony polskiej racji stanu.

Uznałem, że tego typu publikacji nie mogę firmować własnym nazwiskiem jako redaktor naczelny tygodnika i brać za nie odpowiedzialności.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniem za wieloletnią współpracę

Piotr Jakucki
Za: http://swkatowice.mojeforum.net/post-vp26276.html

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Warto przeczytać!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1072
oraz "Stare idzie" Zdzisława Podkańskiego z tygodnika "Nasza Polska" Nr 2/2010
Piotr Korzeniowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.