Skip to main content

Na co Pan czeka, Panie pośle Macierewicz?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
Traktat.jpg

Najpierw wyjaśnienie: Według słów Jerzego Roberta Nowaka w Polsce istnieje podział nie na lewicę i prawicę lecz na polskich patriotów i resztę! Sztandarowa postać wśród patriotów zgodnie z tym podziałem to Poseł Antoni Macierewicz! Dlaczego tak uważam?

W dniu 4.09.2009 roku usłyszałem te słowa po raz pierwszy:

“…W najbliższym czasie będę wnosił o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego celem orzeczenia czy ustawa ratyfikująca traktat lizboński jest zgodna z konstytucją. (…) W sprawie Traktatu ja bym się nie czepiał pana prezydenta… Żeby się nie stało tak, że pana prezydenta atakują zarówno ci, którzy żądają żeby natychmiast podpisał, jak i ci, którzy wprawdzie uważają, że nie powinien podpisać, ale na wszelki wypadek trzeba dokopać Kaczyńskiemu…” To są słowa Antoniego Macierewicza wypowiedziane dla Prokapitalizm.pl.

Kilkanaście dni później, gdy miałem możność spotkania się z posłem Antonim Macierewiczem przy innej okazji, ponownie usłyszałem z jego ust deklarację, że niebawem zaskarży ustawę ratyfikującą traktat z Lizbony do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego!

PÓŹNIEJ NASTAŁA W TEJ SPRAWIE GŁĘBOKA CISZA!?

Także na antenie Radia Maryja, gdzie poseł Macierewicz ma stałe audycje, także ani słowa o planowanym zaskarżeniu traktatu lizbońskiego (no, chyba że coś mi umknęło - jeśli tak, proszę o sprostowanie..).

Potem jeszcze dwukrotnie, na forum jednego z lokalnych serwisów internetowych (Trybunalscy.pl), w Piotrkowie, gdzie pan Antoni Macierewicz jest posłem, zdarzyło mi się zadawać pytania dotyczącego obiecanego zaskarżenia traktatu. Pytałem tak:

“Na jakim etapie jest sprawa zaskarżenia Traktatu Lizbońskiego do Polskiego Trybunału Konstytucyjnego?”…

oraz…

“Może jestem nadgorliwy!
Termin kolejnego referendum w Irlandii nieubłaganie się zbliża! Jest już najwyższy czas i ostatni dzwonek, żeby wystąpić do polskiego Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem zaskarżającym Traktat z Lizbony! Uprzejmie proszę o pilną odpowiedź: co się dzieje z wnioskiem Pana Posła w tej bardzo ważnej sprawie?”

Odpowiedzi, ani na pierwsze, ani na drugie pytanie do dziś nie uzyskałem!

Tymczasem Niemcy ratyfikowały Traktat Lizboński jeszcze przed referendum w Irlandii!!!
Oby Pan Prezydent Kaczyński nie zrobił tego samego tuż po irlandzkim referendum!

Musimy zrobić wszystko, żeby do do tego nie doszło, naciskajmy więc w tej sprawie na Pana Macierewicza! To jest nasz obowiązek!

Wniosek zaskarżający TL musi podpisać piętnastu parlamentarzystów. Na kogo mógłby tu Pan Poseł Macierewicz liczyć? Może wybierać wśród co najmniej 56 posłów, którzy powiedzieli “NIE Traktatowi z lizbony” (m.in. Krzysztof Jurgiel, Anna Sobecka, Andrzej Dera, Bogusław Kowalski, Gabriela Masłowska, Artur Górski) i 12 posłów, którzy w tej sprawie się wstrzymali od głosowania (m.in. Nelli Rokita, Elżbieta Kruk i Jan Dziedziczak)!

Musimy przypominać posłom narodowym i radiomaryjnym (np. Masłowska) ich ostrzeżenia, że traktat lizboński to “de facto europejska konstytucja” stanowiąca ostatnie akordy w budowaniu jednolitego państwa unijnego”.

Piotr Korzeniowski: http://www.prokapitalizm.pl

28 września 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Panie Piotrze...

nie ma linii podziału...wymiana zdań owszem. "Wierzę" w to, że Polacy się skonsolidują, kiedy już dla nich, czyli dla nas będzie za późno. Propaganda robi swoje, teraz cenzura robi swoje... my mówiąc krótko mamy już po "parę" lat i ludzie młodszego wieku nas czytający nie mają pojęcia o czym jest dyskusja. A wydaje mi się, że to tak proste "Polska".
Paweł

CZAS UCIEKA!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Pamiętajmy o Panu Pośle Robercie Telusie! Pan Poseł Telus głosował w Sejmie RP przeciw ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego! Proszę więc wszystkich czytelników i piszących dla Trybunalskich o zaapelowanie również do Pana Roberta Telusa o poparcie wniosku Pana Antoniego Macierewicza, zaskarżającego ustawę ratyfikującą Traktat z Lizbony! Piszmy listy do Pana Posła!
Piotr Korzeniowski

DLA ODŚWIEŻENIA PAMIĘCI!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Warto obejrzeć ten film!
http://www.trybunalscy.pl/node/926
Piotr Korzeniowski

Zapytanie

portret użytkownika witold k

skierowane do Trybunału jest ostatnią możliwą polityczną platformą, na której będzie można oprzeć się w przyszłości. No chyba że i TK też jest nawiedzony.

Na poważnie. Polski, jako oddzielnego bytu, już dawno nie ma. UE nie jest tu jakiś nowym pomysłem. To konsekwencja z zaplanowanej w Klubie Krzywego Koła likwidacji naszej państwowości.

Zatem TK powinien (powiedzieć to czym kupczą politycy, oni to wiedzą...) to jasno powiedzieć informując przy tym że wejście w życie Traktatu naszą sytuacje jeszcze pogarsza.

Nie wypowiadam się w spr. naszych narodowych szans w eurokołchozie. Bez narodowego porozumienia oczywiste nie mamy szans.
witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.