Skip to main content

Informacja Posła Antoniego Macierewicza

portret użytkownika Admin
A. Macierewicz

Warszawa, dn. 24 września 2009r.

Biuro Poselskie
Antoniego Macierewicza
ul. Hoża 62/1
00-682 Warszawa

Szanowni Państwo,

przesyłam do Państwa wiadomości, jako przedstawicieli opinii publicznej, informację o obchodach 17 września w Piotrkowie Trybunalskim. Jestem do tego zmuszony, ponieważ oficjalna strona miasta Piotrkowa Trybunalskiego tę informację ocenzurowała.

Pragnę Państwa poinformować, że w obchodach 70. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w Piotrkowie Trybunalskim minister Antoni Macierewicz wziął udział. Był obecny przy nadawaniu imienia Rotmistrza Pileckiego rondu u zbiegu ulic Sulejowskiej, Wyzwolenia i Różanej. Poseł Macierewicz po części artystycznej przygotowanej przez piotrkowską młodzież, zabrał głos. W swoim wystąpieniu podkreślił wysiłek młodzieży, która godnie uczciła wydarzenia z 17 września, a także mord katyński. Poseł wskazał na to jak ważne jest przywracanie pamięci o tamtym czasie: „bowiem pamięć była zabijana tak samo jak ludzie”. Na zakończenie dodał: „Pragnę podkreślić, że pamięć o ludobójstwie dokonanym przez sowietów na Polakach jest niezbędna dla możliwości budowania ładu europejskiego. Dlatego szczególnie dziękuję Piotrkowianom, za to że uczcili ten dzień tak jak powinno się to robić w całym kraju”. Poseł został nagrodzony brawami przez zebranych Piotrkowian.

Następnie złożył wieńce pod Pomnikiem Katyńskim, przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pod Pomnikiem Sybiraków. Odpowiedział również na kilka pytań redaktora „Informacji Piotrkowskich”.

Moje zdziwienie jest o tyle większe, że dzisiaj w czasie mojej rozmowy telefonicznej z rzecznikiem miasta, panem Błażejem Torańskim dowiedziałem się, że nie zostanie wprowadzona poprawka na stronie miasta Piotrkowa Trybunalskiego do relacji z uroczystości 17 września. Nadmieniam, że usunięto Posła ze zdjęć z tej uroczystości, pomimo że stał obok Prezydenta Krzysztofa Chojniaka i Kombatantów.

Pragnę serdecznie podziękować redaktorom portalu Trybunalscy.pl, dzięki którym wszyscy Piotrkowianie, którzy nie mogli wziąć udziału w tej uroczystości mogli na ich stronie przeczytać rzetelną, a przede wszystkim prawdziwą relację z obchodów 70. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Z wyrazami szacunku
Bartłomiej Misiewicz
asystent Posła na Sejm RP
Antoniego Macierewicza

Przykładowe powiązane:
Rotmistrz ma swoje rondo
Hołd Poległym
Ku Pamięci Rotmistrza
Przypomnijmy o Rotmistrzu
Śmierć rotmistrza Pileckiego

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Cóż powiedzieć...

portret użytkownika witold k

może link podać... ja to nazywam Maniutkomania. To nie problem. W tamtym roku to poseł Macierewicz był organizatorem (17 września 2008) Mszy św. i uroczystego składania kwiatów... też ocenzurowali.
witold k

cenzura....

Orwell jednak był prorokiem.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.