Skip to main content

Marsz wyzwolicieli

Tego nie wolno przegapić!
Już w najbliższy czwartek, 17 września 2009 r o godz. 22,15
TVP I pokaże, po raz pierwszy, film dokumentalny

Grzegorza Brauna - “Marsz wyzwolicieli”

Natomiast na:
http://www.prokapitalizm.pl/grzegorz-braun-marsz-wyzwolicieli-mp3.html
można wysłuchać wykładu reżysera na temat tego filmu!

Kto jest odpowiedzialny za wybuch II wojny światowej? Czy Sowieci zostali zmiażdżeni przez Niemców po 22 czerwca 1941 roku dlatego, że szykowali się na atak, a nie na obronę? Czy wartościowy film dokumentalny, choćby taki jak “Marsz wyzwolicieli” Grzegorza Brauna można nakręcić za pieniądze od prywatnych sponsorów? Czy ci, co obecnie nami rządzą to “czyiś lokaje” i “cudze popychadła”?

Przedstawiamy zapis spotkania (format MP3) z reżyserem Grzegorzem Braunem, jakie odbyło się 22 sierpnia 2009 roku podczas UPR-owskiego pikniku wolnościowego w Wiśniowej Górze, po przedpremierowym pokazie jego najnowszego filmu “Marsz wyzwolicieli”. Film przedstawia w nowym świetle kulisy wybuchu II wojny światowej i rolę jaką w jej wybuchu odegrała polityka Stalina. Braun, wykorzystując wiele nieznanych dotąd szerszej publiczności materiałów z rosyjskich archiwów i opierając się m.in. na relacjach byłego oficera GRU, Wiktora Suworowa, przedstawia szereg dowodów na to, iż Sowieci są co najmniej współodpowiedzialni za wybuch wojny. Ale to nie koniec… Grzegorz Braun wyraźnie sugeruje, że pakt Ribbentrop-Mołotow i zajęcie przez Sowietów wschodnich terenów Polski oraz Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii i Mołdawii miało stanowić jedynie preludium przed atakiem Stalina na całą Europę i zaprowadzeniem w niej komunizmu. Atak Hitlera na ZSRS z 22 czerwca 1941 roku pokrzyżował te plany. Klęska Sowietów w tym starciu, mimo posiadania potężnej i dobrze uzbrojonej armii, potwierdza - zdaniem Brauna - tezę o przygotowaniach komunistów do ataku, a nie do obrony. “Przygotowanie do ataku i przygotowanie do obrony to dwie różne rzeczy” - mówi w filmie Wiktor Suworow.

Premiera filmu odbyć się ma - jak zapowiada Grzegorz Braun - 17 września 2009 roku w pierwszym programie TVP, w godzinach wieczornych. “Nie wiem jaka koniunktura zaważyła na tym, że państwowa TV zdecydowała się zainteresować tym projektem, mam jednak nadzieję, że do 17 września nie zmiani zdania” - twierdzi Braun. A portal Prokapitalizm.pl ma nadzieję, że relacja ze spotkania z Grzegorzem Braunem zachęci do obejrzenia tego znakomitego filmu. Zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej środowisk w Rosji otwarcie zaczyna oskarżać Polskę o sojusz z Hitlerem przeciwko Sowietom.
Opracowali: I.Sz. i P.Sz.
Kopiowanie i publikacja na innych stronach wyłącznie za podaniem źródła: www.prokapitalizm.pl

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Szkolenie wojsk desantowych!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Bardzo oryginalny sposób szkolenia sowieckich spadochroniarzy pokazuje film Grzegorza Brauna!
W latach trzydziestych XX wieku w ZSRR przygotowując się do wyzwolenia Europy spod jarzma kapitalizmu, m.in. masowo szkolono ludzi do walki w wojskach desantowych! Nie było jeszcze wówczas wielkich samolotów transprtowych. Potencjalnych spadochroniarzy przymocowywano do skrzydeł samolotu (po kilkunastu, do kilkudziesięciu na jeden samolot), a w powietrzu ludzie ci odczepiali się od latającej maszyny, po czym lądowali przy pomocy swoich spadochronów!
Piotr Korzeniowski

Sowieci

portret użytkownika Robert Szala

Jest o tym dokładnie napisane w książce Wiktora Suworowa ,,Lodołamacz" - warto przeczytać !

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.