Skip to main content

Kandydaci PiS do Europarlamentu w okręgu łódzkim

portret użytkownika PIS
eurowybory.jpg

Korzystając z zaproszenia do przedstawiania kandydatów do Parlamentu Europejskiego pragniemy przybliżyć sylwetki kandydatów z okręgu 6, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które są związane z naszą ziemią piotrkowską.
Jednocześnie zachęcamy do udziału w wyborach do Europarlamentu – 7 czerwca 2009 r
i do postawienia na kandydatów, którzy mądrze i konsekwentnie będą w Parlamencie Europejskim bronić polskich, w tym i naszych regionalnych, piotrkowskich racji...

Okręg nr 6 - Łódź (obejmujący województwo łódzkie):

LISTA nr 10 – Prawo i Sprawiedliwość

1.Urszula Krupa - Łódź
2.Janusz Wojciechowski – Rawa Mazowiecka
3.Marek Matuszewski - Sieradz
4.Marek Michalik – Łódź
5.Wiesław Dobkowski - Bełchatów
6.Piotr Grabowski – Piotrków Trybunalski
7.Anna Grabek – Tomaszów Mazowiecki
8.Radosław Żurawski - Pabianice
9.Łukasz Gędek – Zduńska Wola
10.Konrad Kłopotowski – Kutno

JANUSZ WOJCIECHOWSKI – obecny Eurodeputowany
Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1980–1993 orzekał jako sędzia w sądzie rejonowym, wojewódzkim i apelacyjnym.
Od 1993 do 1995 pełnił mandat posła na Sejm II kadencji z listy PSL. W latach 1995 - 2001 sprawował funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
W 2001 ponownie został posłem IV kadencji z okręgu piotrkowskiego, był również Wicemarszałkiem Sejmu. W roku 2004 wybrano go do Parlamentu Europejskiego z województwa łódzkiego
W latach 2004-2005 sprawował funkcję prezesa PSL . Podał się do dymisji po tym, jak partia opowiedziała się przeciwko utworzeniu wraz z ZChN i Centrum komitetu wyborczego "Zgoda". W lutym 2006 za złamanie statutu (przejście do frakcji UEN bez zgody władz partii) został wykluczony z PSL, przystąpił do nowego ugrupowania pod nazwą Polskie Stronnictwo Ludowe "Piast". W kwietniu 2009 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Janusz Wojciechowski interesuje się sprawami mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego oraz Powiatu Piotrkowskiego. Współpracuje z piotrkowskim Zarządem Powiatowym PiS, w miarę możliwości stara się uczestniczyć w organizowanych na terenie miasta i powiatu uroczystościach, w ostatnich miesiącach natomiast spotykał się i dyskutował z mieszkańcami piotrkowskiej ziemi na spotkaniach m.in. w Gomulinie oraz w Gorzkowicach.
Janusz Wojciechowski przedstawił sprawozdanie ze swojej pracy w Parlamencie Europejskim na stronie internetowej -
http://januszwojciechowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=...


WIESŁAW DOBKOWSKI – senator PiS w obecnej kadencji Sejmu RP

Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Łódzkiej.
Od 1980 r. pracuje w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w Rogowcu. Był sztygarem zmianowym, następnie kierownikiem działu,a od 2006 r. dyrektorem Zakładu Robót Inżynieryjno- Budowlanych tej kopalni.
Był członkiem NSZZ „Solidarność”, a po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego w 1981 r. brał udział w działalności podziemia antykomunistycznego. Został również wytypowany do współpracy z Komitetem Helsińskim.
W 1989 r. jako wiceprzewodniczący KO "Solidarność" w woj. piotrkowskim prowadził kampanię wyborczą organizując spotkania kandydatów z wyborcami w całym województwie.
W latach 1990-1992 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Pracowniczej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.
W latach 2006-2007 był radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego, a po wyborach parlamentarnych w 2007 roku został senatorem.
Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Jest członkiem Rady Politycznej tej partii, pełni też funkcję wiceprezesa Zarządu Okręgowego PiS w Piotrkowie Trybunalskim.

Senator Wiesław Dobkowski pomimo tego, że zamieszkuje w Bełchatowie bierze czynny udział również w życiu mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego oraz Powiatu Piotrkowskiego. Interesuje się ich sprawami, czego wyrazem jest później stanowisko prezentowane w trakcie pracy w Senacie oraz w trakcie głosowań.
Z pracą, charakterem wystąpień oraz inicjatywami ustawodawczymi Senatora Wiesława Dobkowskiego można się zapoznać na stronie internetowej: http://www.dobkowski.senat.pl/


PIOTR GRABOWSKI - Radny Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi obecnej kadencji

Jest absolwentem SGPiS (obecna Szkoła Główna Handlowa) i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie obronił doktorat z ekonomii. Jest nauczycielem akademickim na Politechnice Częstochowskiej oraz w częstochowskiej Akademii Polonijnej. Prowadzi zajęcia z zakresu podstaw finansów, bankowości, finansów międzynarodowych, finansów publicznych. Promotor licznych prac licencjackich i magisterskich z zakresu finansów i bankowości.
Od lat zaangażowany w działalność polityczną. W 1997 r był kandydatem do Senatu z ramienia Ruchu Odrodzenia Polski, a w 2007 do Sejmu już z szeregów PiS.
W wyborach samorządowych w 2006 roku został wybrany do Sejmiku Województwa Łódzkiego
gdzie jest Wiceprzewodniczącym Komisji Kultury, Nauki i Sportu. Bierze również udział w pracach
Komisji Kontaktów z Zagranicą i Współpracy Regionalnej.
Jako radny Sejmiku Łódzkiego pomógł m.in. pozyskać ze środków wojewódzkich środki na inwestycje zrealizowane po przejściu trąby powietrznej w Gorzkowicach (żródło: strona gminy Gorzkowice: http://www.gorzkowice.pl/index.php?osiagi=3)
W strukturach Prawa i Sprawiedliwości pełni funkcję pełnomocnika PiS oraz prezesa Zarządu Powiatowego PiS w Piotrkowie Trybunalskim.
Jeżeli zostanie Eurodeputowanym chciałby zająć się pozyskiwaniem jak największych środków unijnych na promowanie miasta i regionu, m.in. jako centrum logistycznego.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

na kogo głosować a na kogo nie ?

Na kogo głosować w tym demokratycznym cyrku? Skoro już trzeba iść i głosować to na pewno nie na: PO, PSL, SLD i PiS!!! Oni już byli i się utuczyli! Zaklepali utratę suwerenności przez nasz kraj głosując za Traktatem Lizbońskim, który daje rządy Niemiec w Unii Ewropejskiej. Teraz niech inni toto odkręcają czyli: UPR, Prawica RP i Libertas.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.