Skip to main content

Obecny paraliż komunikacyjny w PT to kwintesencja

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png
Jak jeszcze możemy pomóc sobie w problemie dużych - bardzo dużych opóźnień autobusów MZK. Pilny montaż urządzeń GPS w autobusach. Apki na to pozwalają. Będzie można zobaczyć, czy jest sens czekać na auto czy raczej uciekać w inny sposób. 6.11.2019

Obecny paraliż komunikacyjny w PT to kwintesencja samorządowych rządów PROM-u. Przypomnę: Patriotycznego Ruchu Ocalenia Maniutkomanii. Kto nie wie: ksywka Mariana Be. Speca od obsadzania zauszników na publicznym żołdzie, etc. Tak zajęci utrzymaniem koterii, że czaszki przegrzali i... budują ronda tam, gdzie w ogóle nie są potrzebne. Zamykają drożność ronda, bo taka jest potrzeba utrzymania aktualnej koterii w RM. Ograniczają przepustowość dróg krajowych przy wykorzystaniu publicznych pieniędzy z dróg krajowych. Etc.

Do meritum.
Remont „ryneczku” powinien być jednym z pierwszych remontów. Przynajmniej 20 lat temu powinien był być zrobiony. Zobacz jeden z drugim politykę, że tak powiem, budowy rond. Co najmniej trzy z nich nie były konieczne. Mogły powstać w ramach finansowych zapasów… Ryneczek Nie! Wymagał pilnej przebudowy kanału rzeki i to z tego względu temat był odkładany.

Do głowy by mi nie przyszło, że można puścić ruch przez przejazd kolejowy. Tu była pilna potrzeba postawienia przez np. wojsko przeprawy mostowej nad torami.
Co teraz? Pilne poszukanie dodatkowych pieniędzy i zintensyfikowanie prac np. do wiosny 2020. Eliminacja pasów do parkowania aut w ciągach obciążonych.

Likwidacja sprzedaży biletów przez kierowców, promocja Apek na smartfony.

Może nowa inna forma objazdów – jednokierunkowa. Jeden kierunek w Słowackiego: eliminacja przejazdu kolejowego: Młynarska, Zjazdowa, Narutowicza? Drugi: Słowackiego, POW, Wojska Polskiego, Toruńska, Piłsudskiego?

Przy okazji: Jeden kierunek w Wysokiej - szybkie udrożnienie ulicy Okrzei – też jednokierunkowa.

witold k

30 października 2019

5
Ocena: 5 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak