Skip to main content

Krzyż u szczytu korony Orła

portret użytkownika Z sieci

8.listopada w opiniotwórczym dzienniku Rzeczpospolita opublikowany został artykuł „obawiają się o godło” autorstwa Wiktora Ferfeckiego. Autor stwierdza w nim m.in. że wielu heraldyków jest zdania, iż na koroną Orła, naszego godła, powinien pojawić się krzyż. Krzyż był nad polskim Orłem do r. 1927. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ustami p. Anny Bocian stwierdziło, że nie planuje takiej zmiany. W sprawę zaangażował się p. Andrzej Jaworski, b.poseł PiS. Miał on jakoby oświadczyć, że jeśli resort nie weźmie tego postulatu pod uwagę, to on wystąpi z inicjatywą obywatelską razem ze środowiskami, które miały aktywny udział przy uchwaleniu dnia wolnego w Święto Trzech Króli. Żałuję, że nie będę mógł wziąć aktywnego udziału w tej akcji, choć popieram ją z całego serca. Niestety, ustawa zabrania mi jako członkowi Rady Polityki Pieniężnej, aktywnej działalności politycznej. Nic i nikt nie zabroni mi publicznie deklarować mego poparcia dla tej akcji. I nikt i nic nie zabroni mi wskazania p. Andrzejowi Jaworskiemu moich najbliższych współpracowników w tamtej akcji. Byli to przede wszystkim:

 • Włodzimierz Tomaszewski, wówczas mój zastępca jak Pełnomocnika Inicjatywy Obywatelskiej, dziś Radnego w Łodzi oraz Prezesa Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego;
 • Maria Maciaszczyk, wówczas Pełnomocniczka Inicjatywy w woj. Łódzkim, obecnie Prezes Stowarzyszenia „Powrót Trzech Króli”

  Szczęść Wam Boże!

  Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com

  14 listopada 2018

 • 5
  Ocena: 5 (1 głos)
  Twoja ocena: Brak