Skip to main content

Konferencja historyczna „Żołnierze Niezłomni - Przywróceni Pamięci” w ZSP nr 4.

portret użytkownika Robert Rudnicki

Ponad 120 osób, w tym Wojewoda Łódzki prof. Zbigniew Rau, uczestniczyło 26 marca 2018 r. w konferencji historycznej pt. „Żołnierze Niezłomni - Przywróceni Pamięci. Podziemie antykomunistyczne na ziemi piotrkowskiej w latach 1945-1956”, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Piotrkowie Trybunalskim.

Konferencja zorganizowana przez ZSP nr 4 w Piotrkowie oraz łódzki Oddział IPN miała m.in. na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych działających na ziemi piotrkowskiej, którzy po II wojnie światowej nie pogodzili się z narzuconą przez sowietów władzą komunistyczną. W związku z tym przybyli wysłuchali referatów przygotowanych przez Jacka Pawłowicza - dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, dr Dariusza Roguta - dyrektora łódzkiego Oddziału IPN oraz jego pracowników: dr Tomasza Toborka, dr Joanny Żelazko i Pawła Wąsa, a także Roberta Rudnickiego z ZSP nr 4 w Piotrkowie.

Spotkanie cieszyło się dużą popularnością, a wśród gości byli m.in. Wojewoda Łódzki prof. Zbigniew Rau, łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski, szef piotrkowskiej delegatury Kuratorium Tomasz Trzaskacz, komendant Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie podinspektor Krzysztof Mikułowski, dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie ppłk Krzysztof Mrówczyński, nadleśniczy Nadleśnictwa Piotrków Wojciech Badura, kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta Piotrkowa Radosław Kaczmarek, przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Robert

27 marca 2018

Kilka fotek Roberta Szali

5
Ocena: 5 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak