Skip to main content

Protest w sprawie Antoniego Macierewicza

Macierewicz i PiS

Jak donosi prasa, Prezydium Sejmu mimo sprzeciwu PiS skreśliło Antoniego Macierewicza z listy kandydatów do komisji, która ma zbadać okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika. Kandydaturę Macierewicza oprotestowała Platforma Obywatelska, a prezydium Sejmu zgodziło się z wnioskiem o skreślenie go z listy kandydatów.Według PO Antoni Macierewicz nie może być członkiem komisji śledczej, bo szef SKW cofnął mu certyfikat dostępu do informacji ściśle tajnych.
Macierewicz od tej decyzji się odwołał. Do czasu rozpatrzenia odwołania decyzja o cofnięciu powinna z formalnego punktu widzenia zostać anulowana. Ale jak widać zapisy prawne można interpretować w sposób dowolny, aż do posługiwania się manipulacją włącznie.
Poseł, były Wiceminister Obrony Narodowej oraz szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz ma wszelkie kompetencje do zasiadania w komisji,ponieważ ma wiele informacji na temat działania służb specjalnych, a powody niechęci do niego są wyłącznie polityczne. Został ukarany za rozwiązanie Wojskowych Służb Informacyjnych, w których zasiadały osoby związane z PRL-owską SB.
My, mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego oraz okolic poprzez Stowarzyszenie “Ziemia Piotrkowska” wyrażamy sprzeciw przeciwko manipulacjom i niedopuszczalnym praktykom, które w stosunku do posła Antoniego Macierewicza stosuje obecna ekipa rządząca.
Antoni Macierewicz jest posłem naszej Ziemi Piotrkowskiej. Dostał się do Sejmu dzięki poparciu 40 tysięcy osób (największy wynik w okręgu, nawet przewyższający o kilka tysięcy głosów wynik przedstawicielki PO – E. Radziszewskiej). Antoni Macierewicz nie otrzymałby od nas takiego poparcia, gdybyśmy nie byli przekonani o jego woli walki z nieuczciwością, korupcją i niechlubną spuścizną PRL-u, której efektów doświadczamy wciąż jeszcze w życiu codziennym. Dlatego nie zgadzamy się ze skreśleniem Antoniego Macierewicza z listy kandydatów do Komisji Śledczej w sprawie okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika.
Antoni Macierewicz okazał się do tej pory człowiekiem skrupulatnym i nieugiętym w dążeniu do poznania prawdy. Może więc jest to prawdziwa przyczyna niedopuszczenia go do udziału w pracach Komisji, której powołanie ma uciszyć oburzenie społeczeństwa, ale niewskazane jest, by coś naprawdę wyjaśniła.

Stowarzyszenie “Ziemia Piotrkowska”

Inne artykuły:
Kontrowersyjny i uczciwy!
Ankieta

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Ja bym to nazwał

portret użytkownika witold k

zapartyjnieniem Państwa... A miało być lepiej... to głosiła PO w czasie kampanii.

witold k

Klasa

portret użytkownika witold k
cytuję witold k

zapartyjnieniem Państwa... A miało być lepiej... to głosiła PO w czasie kampanii.
witold k

Skład Komisji powołany bez p. Macierewicza. Klub PIS zgłosił do komisji innego posła, czym udowodnił spolegliwość, ktorej zabrakło władzom Sejmu.
witold k

Pod protestem podpisuję się!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Naszego Pana Posła Macierewicza (piszę naszego, chociaż na Niego nie głosowałem w wyborach do Sejmu RP) POPIERAM! Proszę zauważyć, że nie ma Go wśród zdrajców traktatowo lizbońskich (patrz film o zdrajcach posłach i tym podobnych) oraz nie było Go w Magdalence i wśród okrągłostołowych kumpli)!
Pan Stanisław Michalkiewicz zadał słuszne pytanie. Skoro okrągły stół był takim dobrodziejstwem, jak go co niektórzy reklamują, to dlaczego nie został zmontowany w 1980 roku? Piotr Korzeniowski

To jest wszystko ....

żałosne , co tu komentować . Orwell był wizjonerem

O blokowaniu Macierewicza przez Komunistów i PO...

O blokowaniu Macierewicza przez PO można powiedzieć krótko: jedni mają racje a drudzy władzę. A nasz poseł jest w pierwszej grupie.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.