Skip to main content

Jubileusz Kapłaństwa O. Mieczysława Jóźwiaka SJ - superiora OO. Jezuitów w Piotrkowie Tryb.

portret użytkownika ryszard l
O_MieczysławSJ.jpg

Wspólne dziękczynienie za dar Sakramentu Kapłaństwa w 25 Rocznicę Posługi Kapłańskiej odbędzie się w niedzielę 26 czerwca 2016 na Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Tryb. ul. Pijarska 4
Do licznego, niezawodnego uczestnictwa zachęca nas cytat z Pisma Świętego:

"Alleluja
Dziękujcie Panu bo jest dobry
bo łaska Jego trwa na wieki." (Ps 118,1)

To dziękczynienie w sposób szczególny powinien zanosić każdy piotrkowianin, bo w ostatnich latach miał okazję doświadczyć ogromny wymiar tej posługi. Służba skierowana na człowieka potrzebującego, aby na swojej drodze do Boga uświadamiał sobie ogrom Bożego Miłosierdzia i zauważał znaki dane nam dla odrodzenia życia wiary.
Od samego początku obecności O. Mieczysława w Piotrkowie zaznaczyła się jego troska o to wszystko co stanowi wiarę żywą w każdym człowieku.

To on postarał się, aby reaktywować to co budowało nas przez minione lata, aby jeszcze bardziej wszystkich mobilizować do aktywnej obecności w Kościele. To ta obecność rodziła i nadal rodzi nieprzemijalne owoce Bożej Miłości.

Miłość Boga i bliźniego ukazuje się w aktywnej posłudze dla Ojczyzny, jak to ciągle O. Mieczysław zaznaczał tej małej i tej dużej. To ta troska wyróżnia ludzi prawdziwie wierzących, ponieważ jest to świadome działanie na rzecz dobra wspólnego i nie może być bezowocne.

Ojca superiora zawsze charakteryzuje pokorna, cierpliwa i zatroskana posługa nastawiona na człowieka, aby prawdziwie odnalazł swoje Boże powołanie i realizował swój jedyny charyzmat życia. Ciągłe ukazywanie iż ten Boży ład w tej zagonionej rzeczywistości prawdziwie kształtuje postawę człowieka i pozwala mu odkrywać najważniejszy cel życia chrześcijańskiego.

Jesteśmy wdzięczni jubilatowi za nieugiętą postawę pomimo różnorakich trudności duszpasterskich. To on z całym zaangażowaniem oddaje siebie dla ludzi, dopomagając pokonywać problemy.

Raz jeszcze wszystkich zapraszamy na to piękne świętowanie.

Ryszard

26 czerwica 2016

5
Ocena: 5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak

Piotrkowscy Energetycy

portret użytkownika Nazaret Energetyków
5

Piotrkowscy Energetycy, wyrażając wdzięczność za współpracę, za Ojcowskie podejście do świeckich i ich problemów deklarują modlitwę i energiczną obronę jeśliby...

Rodzina Trybunalska

portret użytkownika Rodzina Trybunalska

Rodzina Trybunalska jest jakby kto wątpił i rozwinie się. Dziękujemy Ojcu Superiorowi. Prosimy o więcej. Życzenia ślemy na ten trudny kawałek chleba. Kapłaństwo to chyba jednak, najtrudniejsza posługa. Na nas można liczyć.

Forum Ruchów Katolickich

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich

Nie rzucim miejsca skąd nasz ruch. Tak nam dopomusz Superior. Tak nam dopomusz już.

Wszystkiego dobrego na dalszej drodze posługi kapłańskiej.

Jubileusz Kapłaństwa

portret użytkownika Towarzystwo Patriotyczne

Jubileusz Kapłaństwa, tym razem obecnego superiora u piotrkowskich jezuitów, ktorzy jak widzimy z daleka, trzymają nadzieje Sierpnia 80 jest zawsze okazją do oddania należnego uszanowania stanowi kapłańskiemu w osobie ojca Mieczysława. Z radością to robimy i wyrażamy nadzieję na taką duszpasterską pracę, która poniesie sprawdzalność w polityce - matce mądrości. Takiej jakiej próbuje służyć portal trybunalscy.pl

Nie mamy zbyt wiele Autorytetów

portret użytkownika Piotrków - Pileckiemu

Nie mamy zbyt wiele Autorytetów- cóż powiedzieć. Robić swoje! Jeśli go umniejszą – krzywdę zrobią, bo Autorytet jest ponad wszystkim i wszystkich - zachować i ponownie przywołać. Stan Kapłański nieraz dawał nam schronienie.

Jeśli zaś idzie o ludzi o osoby, które zechciały odpowiedzieć na wezwanie do stanu duchownego – na powołanie, w sposób szczególny należy im się pomoc, modlitwa, bo łatwym są kąskiem dla różnego rodzaju speców od manipulacji. Ojcze Superiorze Polacy szanują stan kapłański i liczą na tych, którym sam Chrystus zadania wyznaczył.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.