Skip to main content

XV edycja Nagrody IPN „Kustosz Pamięci Narodowej” – zgłoszenia do 10 marca 2016

portret użytkownika Admin
logo.ipn_.jpeg

Szanowni Państwo,

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania kandydatów do XV edycji Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”.

Nagroda ma charakter ogólnopolski i przyznawana jest instytucjom, organizacjom społecznym i osobom za szczególnie aktywny udział w upamiętnieniu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Laureatów wyłania Kapituła, na czele której stoi prezes IPN. Laureaci tej honorowej nagrody otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wypełnienia wniosku o przyznanie nagrody i przesłanie go do dnia 10 marca na adres e-mail kustosz@ipn.gov.pl. Wniosek powinien zawierać dane personalne kandydata, opis jego zasług i osiągnięć uzasadniających przyznanie Nagrody, a także zgodę kandydata na zgłoszenie (a w przypadku kandydatur pośmiertnych zgodę najbliższej rodziny). W przypadku zgłoszenia kandydatury własnej należy przedstawić co najmniej jedną rekomendację instytucji, organizacji społecznej lub osoby fizycznej.

Spośród nadesłanych propozycji wyłonionych zostanie pięciu laureatów. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w maju br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Szczegółowych informacji udziela:
Piotr Sieczkowski
Tel.: (22) 581 85 53, e-mail: piotr.sieczkowski@ipn.gov.pl

Więcej o Nagrodzie i jej dotychczasowych laureatach:

http://ipn.gov.pl/o-ipn/nagroda-kustosz-pamieci-narodowej

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak