Skip to main content

Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę i energetyków

portret użytkownika Nazaret Energetyków
Matka Boża Trybunalska

We czwartek 13 sierpnia o godz. 18.30 w kościele OO. Jezuitów w Piotrkowie Msza św. będzie sprawowana w intencji Ojczyzny z połączoną intencją za energetyków.
Ojczyzna budowana aktywnością tej grupy zawodowej jest dostrzegana przez wszystkich użytkowników elektryczności. Poprzez odpowiedzialność za to dobro codziennie budowane dochodzimy do świętego ołtarza, aby tu ofiarować ten trud i poświęcenie. To właśnie patron energetyków - Święty Maksymilian (liturgicznie wspominany 14 sierpnia) w ewangelizację włączył zdobycze techniki i swoją heroiczną postawą pełnego oddania, wszędzie pokazuje wszystkim tą ogromną miłość do bliźniego. Autentyczną miłością jest ta praca oddawana dla drugiego człowieka, jaka wyróżnia takie grupy zawodowe, a jej techniczne osiągnięcia służą wszystkim i budują prawdziwy obraz odpowiedzialności za Ojczyznę. To przecież radość pracy w trosce o drugiego powinna charakteryzować wspólnotę tych czynnych zawodowo. Chrystusowa światłość jaśnieje w gorących sercach, codziennie rozświetlających się miłością drugiego człowieka, dla którego ponosi się trud i wyrzeczenia.
Człowiek w prawdziwej miłości spala się jak świeca nadając głęboki sens dla swojego życia. Dobrym przykładem tutaj są powstańcy Warszawy z 1944, robotnicy solidarności z 1980 i wielu innych, których warto tutaj dołączyć i wspominać, bo nie kierowali się i nie myśleli tylko o sobie, o swoim życiu, o swojej karierze, ale wychodzą ze swoim darem zaangażowania na spotkanie z otaczającą ich rzeczywistością w trosce o potrzeby bliźniego. Nie chowają swojej głowy w obliczu trudności i otaczających ich zobowiązań, dlatego pokazują drogę do zwycięstwa. Dzisiaj warto przyglądać się tym rzeczywistym bohaterom, o jakich warto pamiętać, aby żyli w naszych sercach i umysłach.
To oni pokazali, że taka postawa prawdziwie buduje dzisiejszą Ojczyznę – Polskę marzeń tych wszystkich rodaków wielkiego ducha. Ta pozytywna emocja wyróżniająca ludzi odnowy narodowej, przede wszystkim tych życzliwie nastawionych i zaangażowanych w przemiany dla dobra wspólnego i to ona staje się wielką, rosnącą nadzieją dla oczekiwanej odmiany.
Do tego ojczyźnianego zgromadzenia, wszystkich serdecznie zapraszamy, niech te dobre, patriotyczne poruszenia serca złączą nas z energetykami, którzy dołączają się zawsze w sierpniu ze swoją intencją do naszej wspólnoty modlitwy.

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak

Msza

Ja jestem z telekomunikacji. W naszym środowisku już nie ma takich uroczystości. Postaram się przyjść i pomodlić się w intencji grupy zawodowej, która jeszcze nie dała zepchnąć się na margines. Nie mogąc inaczej pomóc, wesprę Was duchowo.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.