Skip to main content

Oświadczenie radnych PiS

portret użytkownika PIS
herbPT.svg.png

W dniu 27 maja br. w czasie obrad IX Sesji Rady Miasta Prezydent Miasta przedstawił uchwałę o stawkach za odbiór śmieci. Głosami koalicji SLD i Razem dla Piotrkowa opłaty zwiększyły się o 100% i wynoszą dla mieszkańców odpowiednio 9 i 18zł. od osoby za śmieci segregowane i niesegregowane.

System zaproponowany przez miasto może spowodować sytuację, dotyczącą szczególnie mieszkańców bloków, że zapłacą oni faktycznie 18zł./os. Firma odbierająca śmieci będzie robić dokumentację fotograficzną, i w przypadku stwierdzenia, że śmieci nie są segregowane będzie żądać wyższej stawki od zarządcy nieruchomości.

Radni Prawa i Sprawiedliwości od początku tej kadencji wskazywali na problem, związany z nowym przetargiem i dlatego też stanowczo zaprotestowali przeciw niewłaściwie prowadzonej polityce miasta w tym zakresie. Ponadto ww. radni zapowiedzieli apel do Prezydenta Elekta o zmiany w ustawie, które albo uregulują monopol firm śmieciowych albo dadzą możliwość powrotu do starego systemu gminom i mieszkańcom, którzy tego zechcą.

Uchwała śmieciowa, przy 22 obecnych na sali radnych, przeszła głosami koalicji rządzącej 12-10.

Radni PiS:
Sławomir Dajcz
Piotr Gajda
Łukasz Janik
Krzysztof Kozłowski
Grzegorz Lorek
Wiesława Olejnik

5
Ocena: 5 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Mam wrażenie

portret użytkownika witold k
5

Mam wrażenie, że radni są osamotnieni na własne życzenie. Już zmarnowali dużo nadziei uruchomionych w kampanii i pierwszych dniach po niej. Ankieta

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.