Skip to main content

Książki, które zmienią postrzeganie przez nas rzeczywistości a może i życie ..

Szczęść Boże na niedzielę

Na początku to miał być tylko komentarz do art. o księdzu Małkowskim ale wyszedł mi artykuł. Dlatego jeśli ktoś chce przeczytać ten wpis powinien zacząć od w.w artykułu.

Piotrze ja nie poruszam jeszcze tematu książki Leszka Misiaka, której nie miałam w ręku. Przecieki mówią jednak,że to będzie ciekawa lektura zwłaszcza dla piotrkowian i pewnie sobie tu o niej popiszemy wkrótce.Przeczytałam natomiast książkę Sumlińskiego i powiem krótko jestem wzruszona...Cieszę się, że w tym popsutym medialnym świecie gdzie nawet :"prawicowe gwiazdy dziennikarstwa" myślą tylko o spłaceniu kredytów we frankach i wystawnym życiu przy boku kolejnej żony, jest taki Sumliński, który zaryzykował spokojne życie swoje i rodziny żeby nam pokazać trochę prawdy o rządzącej nami klice.Politycy z pierwszych stron gazet zamieszani w wszystkie przestępstwa jakie tylko przychodzą do głowy począwszy od tworzenia mafii pruszkowskiej aż do pedofilii to naprawdę mocna lektura nawet dla tych co wiedzą iż rządzą nami:"mafie, służby i loże". Wojciech Sumliński za sumienne wykonanie swojej pracy dziennikarza śledczego zapłacił drogo: szkalowanie jego nazwiska, robienie z niego wariata, próba pozbycia się go- psucie opon w aucie, ciężarówki ze żwirem itp.. dlatego tym bardziej Mu dziękuję, że się tego podjął i wierzę, że Pan Bóg mu to wynagrodzi.
Sergiusz na Twoje pytanie pewnie ksiądz Małkowski odpowie osobiście - jeśli Go zaprosimy do Piotrkowa by Mu podziękować za całokształt Jego postawy.

Natomiast ja mam dla Was wszystkich propozycję. Wiecie jak jest nie każdy ma pieniądze na nowe książki dlatego jeśli byśmy sobie tu użyczali książki do przeczytania to po 1 wiedzielibyśmy więcej, po 2 integrowalibyśmy się w tym małym gronie, po 3 czytalibyśmy mądre rzeczy nie marnując czasu i talentu jakie Pan Bóg każdemu z nas dał ...

Proponuję więc pod tym artykułem napisać kto co chciałby przeczytać i może się okaże,że ja lub ktoś inny to mam. Możemy też polecać sobie dobre książki, płyty patriotyczne lub takie sklepy w internecie.
Na dzień dzisiejszy oferuję 2 pozycje całkiem nowe- Sumliński- "Niebezpieczne związki B.K" oraz Braun- "Kto nami rządzi".

Kto czyta nie błądzi ;) .

Szczęść Boże

Ania

1 czerwca 2015

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak

pozycje godne uwagi

portret użytkownika Marcin P.
5

Wymienione pozycje są godne uwagi. Co ciekawe są bardzo pochłaniające, dają dość ciekawy obraz otaczającego nas świata. Jestem po lekturze wskazanych "Niebezpiecznych związków..." Wojciecha Sumlińskiego i "Kto nami rządzi" Grzegorza Brauna. W chwili obecnej czekam na kolejną bardzo ciekawą pozycję.....

Warto poszukać, warto poświęcić czas i poczytać, warto oderwać wzrok i słuch od propagandy, której jesteśmy poddawani z każdej strony. Warto wyrzucić telewizor (ja tak uczyniłem), włączyć myślenie....

Ingres

Kolejna książka którą polecam i mogę użyczyć :"Tobie Panie zaufałem- nie zawstydzę się na wieki"- Arcybiskupa S. Wielgusa.Życiorys S. Wielgusa, mnóstwo dokumentów trochę zdjęć prywatnych i oczywiście rozdział o ingresie Arcybiskupa, który się nie odbył.Stanisława Wielgusa na stanowisku Metropolity Warszawskiego zastąpił Arcybiskup Kazimierz Nycz.Każdy może sobie sam wyciągnąć wnioski.

Rosyjska ruletka

portret użytkownika Marcin P.
5

"Rosyjska ruletka" autorstwa Mariana Zacharskiego, który w latach 90-tych dostał wilczy bilet i musiał opuścić Polskę.

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć: (…) kto przyznał sobie prawo do interpretowania pojęcia bezpieczeństwa państwa, gdzie odbyła się zasadnicza zdrada państwa, jakie są procedury w wywiadzie, kto ich przestrzegał, a kto je bezpardonowo łamał, kogo cechuje buta i czy rzeczywiście nigdy nie było „Olina” — znajdą to wszystko Państwo w tej książce.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.