Skip to main content

Komitet Organizacyjny 25-ej Rocznicy śmierci ks. Jana Umińskiego

Ks. Jan Umiński

W tym roku przypada 25-ta rocznica śmierci Św. Pamięci ks. Jana Umińskiego, wielkiego przyjaciela Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Ks. Jan Umiński należał do najbardziej znienawidzonych przez bezpiekę kapłanów w czasie i po zakończeniu stanu wojennego. W związku z tą rocznicą w Sulejowie, gdzie ks. Jan był proboszczem w Parafii św. Floriana, zawiązana została grupa założycielska Honorowego Komitetu Obchodów 25-ej Rocznicy Śmierci Ks. Jana Umińskiego. 21 czerwca 2015 r. o godz.10:30 w Kościele Św. Floriana w Sulejowie zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. za spokój Duszy Św. Pamięci
ks. Jana Umińskiego.

Wszystkich przyjaciół i znajomych, którym droga jest pamięć o ks. Janie, serdecznie zapraszamy o pisemne zgłaszanie swojego akcesu do wyżej wymienionego Komitetu /do dnia 20 marca bieżącego roku/ na adres jw. Po tym czasie lista zostanie zamknięta. Po formalnym ukonstytuowaniu się, Komitet zostanie zarejestrowany i zostanie założone konto bankowe. Na to konto będzie można składać dobrowolne datki na pamiątkową tablicę, którą zamierzamy wmurować w Kościele św. Floriana w Sulejowie / po uprzednim uzyskaniu zgody ks. Ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej/.

W imieniu grupy założycielskiej z poważaniem
Zdzisław Para

Sulejów, dnia 22 lutego 2015

97-330 Sulejów Podkurnędz 19a

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak

Powstanie honorowego komitetu

Witam, bardzo cieszę się, że pamięć o ks. Janie jest pielęgnowana przez mieszkańców Sulejowa. Zaskoczyła mnie jednak informacja o powstaniu kolejnego Honorowego Komitetu ds. obchodów 25 rocznicy śmierci ks. Jana Umińskiego. Z tego co wiem, Stowarzyszenie oraz Komitet został powołany w styczniu br. Założycielami są min. p. Kudrowa i p. Kabzowa oraz p. Zapart.
Mam wielką nadzieję, że oba Honorowe Komitety połączą swe siły, by godnie uczcić Wielkiego Człowieka - zasłużonego proboszcza i niezłomnego kapelana Solidarności.

Komitet Honorowy

portret użytkownika Admin

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.