Skip to main content

Nowe Tagi - Działy w publicystyce

portret użytkownika Admin

Nasza działalność coraz częściej otrzymuje, jak powiem zwrotki. Zapytania o naszą wiarygodność. Są wrzucane do nas tematy na zasadzie wędki... "pokażą to czy nie - zobaczymy co są warci".

Niektóre listy nadają się do publikacji. Przede wszystkim pozwalają nam (poprzez i publikację u nas)uwiarygodnić się.

Zatem. Wprowadziłem dwa nowe tagi "Listy do trybunalskich.pl" oraz "Manipulacje" W tych działach proszę umieszczać Listy do redakcji bądź Autora kojarzonego z portalem oraz opracowane przykłady manipulacji mediów.

Admin

02.01.2009

Oto pierwszy List

Witam,
Na początek mam pytanie:
Jaki jest Pana cel ?
Z poważaniem Tadeusz Muszyński
p.s.
Zapraszam do lektury załącznika - "żerowanie na korupcji"

Witam serdecznie,

Praktycznie wszystkich ludzi (mam na myśli ludzi szanujących prawa człowieka) oraz wszystkie organizacje pożytku publicznego łączy jedno "troska o Polskę", miłe to, ale niestety nie do końca w większości przypadków wydaje się być prawdziwe.
Czasami myślę, że działania „pro publico bono” niezwykle rzadko, sporadycznie są działaniami w imię dobra, najczęściej takie organizacje, organizują się przede wszystkim aby mieć z czego żyć lub zaistnieć publicznie, często z obu powodów.
Czasem to tylko przygotowanie do politycznej kariery.
Kiedyś Pan redaktor Rafał Ziemkiewicz powiedział mi, że żyje z monitorowania patologii, teraz rozumiem co znaczy żyć z monitorowania patologii, aczkolwiek wtedy nie do końca rozumiałem życia z monitorowania patologii.
Swego czasu Pan redaktor Rafał Ziemkiewicz prowadził w radio, w pierwszym programie polskiego radia po 13 tej program o korupcji. Zrozumiałem wtedy jak wiele osób, programów radiowych, TV, organizacji rządowych i pozarządowych żyje z monitorowania patologii, co gorsza nie wyobrażają sobie życia bez monitorowania patologii.
Co by robili jak by nie było korupcji i innych patologii.
Dodzwoniłem się wtedy do radia i chciałem to powiedzieć, jednakże czujna cenzura w osobie dyżurnej dziennikarki nie pozwoliła na taką wypowiedź.
Na taką cenzurę napisałem skargę do KRRiT z kopią do RPO, KRRiT pismem z dnia 24 lutego 2008r KRRiT wysłała list do Dyrektora PR z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, a Dyrektor PR po prostu zapoznał z moją skargą swój kosz na śmieci jako, że odpowiedzi nie otrzymałem.
Byłem członkiem TI, ta organizacja też żyje z monitorowanie patologii a również jej działanie nie do końca bywały transparentne.
Raz zaproszono mnie do Fundacji Batorego, byli oburzeni, że zarzuciłem jej brak skutecznych działań w kierunku ograniczenia korupcji, pierwszy i zarazem ostatni raz byłem zaproszony.
Organizacje walczące z korupcją rozumieją: sukces, to klęska ich organizacji.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wg mnie najbardziej transparentna organizacja pozarządowa, przekazała prawie 100 milionów zł. dla służby zdrowia. Można powiedzieć, że dzięki temu można było wyprowadzić z Ministerstwa Zdrowia bez większej szkody 100 milionów zł. Wyprowadzono znacznie więcej ale dary WOŚP pozwoliły w dużym stopniu te ubytki zamortyzować. A i tak organizuje się zbiórki pieniędzy na operacje za granicą. Pan Jerzy Owsiak pisząc w dniu 6 października 2008r. list otwarty do lekarzy dał dowód braku znajomości zagadnienia.
Ostatnio słyszałem, że na jednym z cmentarzy zebrano 36 tys. zł i odrestaurowano dwa groby. Ciekaw byłem ile wynosiły koszty własne tej zbiórki ale to informacja niedostępna, tajne łamane przez poufne.

CELEM JEST BY

Wszystkie organizacje prowadziły księgowość dostępną dla wszystkich w internecie i to obojętne czyje mają pieniądze, którymi obracają, a dokumenty księgowe powinny być przechowywane przez 20 lat. W internecie powinna być cała księgowość (przychody i rozchody) oraz kasa, dowody kasowe z podaniem nazwisk ludzi wpłacających i pobierających pieniądze z pokazaniem wielkości kwot.

Tadeusz Muszyński

2.1.2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Ważne!!!

Małgorzata Nowakowska

Bardzo dobrze, że powstał taki dział. Szczególnie ważna jest sprawa manipulacji, ponieważ polskojęzyczne media z zachodnim kapitałem, których jest już zdecydowana większość, nie pomna na uczciwość i zwyczajną Sztukę Dziennikarską (tylko, czy wiedzą, co to jest?) wypisują bzdury, manipulują faktami i wypowiedziami robiąc nam, Polakom sieczkę z mózgu. Tym ważniejsze jest zatem uświadamianie, trwanie na posterunku, by nie dać się upodlić i zgnoić tym, którzy najchętniej widzieliby nas w roli potulnych, pańszczyźnianych wyrobników.

Apeluję więc do Użytkowników tego portalu, aby nie bali się wskazywać kłamstw i oszczerstw. Bo to nie my powinniśmy się bać i wstydzić!!!

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.