Skip to main content

Ekstremalna Droga Krzyżowa Piotrków - Paradyż

Paradyz-kosciol.jpg

Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie

Ekstremalna Droga Krzyżowa to:
- Wyzwanie dla wytrwałych
- Nocna przygoda...
- Zmaganie z własnymi słabościami
- Szansa na doświadczenie Wiary
- Szansa przemiany
- Nowa forma duchowości

Idea:
W piątek 11 kwietnia wieczorem z Piotrkowa do Paradyża wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. To całonocny, 46-kilometrowy marsz w milczeniu, przerywany jedynie rozważaniami Misterium Męki Pańskiej, którego stacją docelową jest sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego w Paradyżu. Twórcą idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się w prawie trzydziestu różnych miastach Polski, jest ksiądz Jacek Stryczek, znany m.in. jako organizator akcji Szlachetna Paczka. To propozycja indywidualnej praktyki religijnej, której celem jest osobiste doświadczenie spotkania z Bogiem. Wyzwanie to skierowane jest do osób pełnoletnich, wytrzymałych i sprawnych fizycznie, które czują duchową potrzebę zjednoczenia się z Panem Jezusem w bólu i cierpieniu, ofiarując mu całonocny wysiłek i medytację.

Szczegóły:
Msza Święta dla uczestników Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w Kościele Akademickim Panien Dominikanek 11 kwietnia o godzinie 19:00. Po Mszy Świętej osoby, które wcześniej zgłoszą chęć uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (formularz do wypełnienia na stronie www.edk.org.pl), otrzymają książeczkę z rozważaniami oraz dokładny opis trasy (już wkrótce można będzie ze wspomnianej strony pobrać opis i ślad GPS całej trasy), a następnie samodzielnie lub w niewielkich grupach wyruszą na trasę drogi krzyżowej, która prowadzi z Piotrkowa przez Kłudzice, Łęczno, Białą, Trzy Morgi i Aleksandrów do Paradyża. Sanktuarium w Paradyżu zostanie otwarte około godziny 6:00, Msze Święte będą odprawione o godzinie 6:30 i 7:00. Po dotarciu na miejsce będzie można napić się herbaty i odpocząć w salce na terenie Sanktuarium. Ze względu na możliwy różny czas dotarcia do Paradyża, nie jest planowane wspólne zakończenie Drogi Krzyżowej ani wspólny powrót. Uczestnicy mogą skorzystać np. z transportu publicznego – przystanek PKS znajduje się przy Sanktuarium, a autobusy do Piotrkowa odjeżdżają o godzinach: 7:17, 7:37, 8:55, 9:18, 9:48, 12:05.

Dlaczego warto?
Każdy może mieć swój powód wyruszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową, ale jej jedynym celem jest spotkanie Boga. A czasem łatwiej spotkać Go w ciszy, w nocy, w zmęczeniu i samotności niż w zabieganej codzienności.
Więcej informacji o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej oraz zapisy dostępne są na stronie internetowej http://www.edk.org.pl/edycja-2014/piotrkow-trybunalski.html

Kontakt:
Maria Samborska edk.piotrkow@gmail.com

http://www.upanien.parafia.info.pl/

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak