Skip to main content

30.XI.2008r. była msza za Cichociemnych i 25 p.p. AK

portret użytkownika Admin

Wczoraj o godz.13.oo w Kościele O.O.Bernardynów została odprawiona Msza Św. za 25 p.p.AK i Cichociemnych. Na mszy byli m.in. Poseł III kadencji Sejmu p. Jacek Tworkowski, były radny i przewodniczący R.M. p. Marian Błaszczyński oraz obecny Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, był radny I i II kadencji Adaszek, przewod Civitas Ryszard Warzocha i pani dr.Śpiewak.

Dlaczego nie było przedstawicieli środowisk narodowych i określających się jako patriotyczne i katolickie? Dlaczego nie było obecnych posłów i senatorów z Ziemi Piotrkowskiej, z PiS, z PO i z ewentualnie innych?

Dlaczego nie było delegacji ze sztandarami ze Szkół Podstawowych numer 2 i 3, z Gimnazjum Nr 3 i IV Liceum, noszących imiona bohaterów związanych z Armią Krajową i Cichociemnymi oraz z placówek katolickich? Te trzy sztandary, z czego dwa od kombatanckie i jeden kolejarski wyglądały bardzo smutno wśród wiernych, których przeciętna wieku wynosiła ok. 70/75 lat. A gdzie młodzież? I my starsze i średnie pokolenie chcemy mieć dzieci i młodzież wychowaną w miłości do Ojczyzny, i do Boga, i do Kościoła, chcemy mieć patriotyczne pokolenia? Co trybunalscy nie wiedzieli o tej mszy? A może wiedzieli, lecz byli pewni, że będą na niej "pewne osoby" to lepiej ich nie promować?

A Msza oprócz wymiaru duchowego miała znaczenie również poznawcze - p.Jacek Tworkowski odczytał historię Orderu Odrodzenia Polski - Polonia Restituta oraz życiorys majora Adama Trybusa ps.Gaja. O godzinie 10.oo w Kościele Najśw.Serca Jezusa była Msza Św."BARBÓRKOWA". Smutna, akcja protestacyjna w PIOMIE trwa, gdyż będą zwolnienia, ale świętować trzeba informacji o tej mszy na Trybunalskich.pl również nie było. Tego już zupełnie nie rozumiem. Czy cenzorzy TRYBUNALSKICH.PL będą w stanie mi to wyjaśnić? Czy Trybunalscy wiedzą, że ksiądz Wysocki będzie w niedługim czasie odznaczony przez SOLIDARNOŚĆ za zasługi dla Polski i Kościoła?

LECH BOLEK

1 grudnia 2008

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Internetowy tajniak

portret użytkownika Admin

Zwracam się publicznie z apelem to internetowego tajniaka podpisującego się Lech Bolek.

Szanowny kolego bądź koleżanko próbujemy na trybunalskich.pl budować środowisko ponad podziałami. Warunkiem naszej pracy jest jawność. Proszę zapoznaj się z regulaminem i zarejestruj się. Przepraszam czytelników... ten gość nie reaguje na wezwania. To ostatni wpis Lecha Bolka. Pozostaje mam ujawnić IP.

admin

Licząc na współpracę..

portret użytkownika witold k

informuję, że na trybunalskich wieszamy to, co nasi użytkownicy uważają za potrzebne przede wszystkim to o czym wiemy... Za notatkę dziękuję.

witold k

Jeszcze jedno

portret użytkownika witold k

Wszelkie upamiętnianie naszej historii w szczególności związanej z polską narodową i religijną tradycją jest obciążone różnego rodzaju bluszczem. Ten przypadek... żerowania na tradycji Akowskiej jest szczególny - kiedyś publicznie wyłożę karty... Marian Błaszczyński od lat wozi panią Marię Śpiewak - jak jakiś parawan. Ten gość do południa paraduje z tradycją Akowską a po południu lody kręci z postkomunistycznymi i TW pijaczkami. (przepraszam... pijącymi drogie trunki, szanowanymi panami. To wszystko wyjdzie przy okazji kolejnych "filozofów" i temu podobnych.) Ostatnio wleźli w cztery litery Lidze Krajowej. Wejdą wszędzie jak (...).

Myślę, że szefostwo Ligi Krajowej powinno zapoznać się z piotrkowskim darczyńcą - troszkę bliżej.
Gratuluję sprytu... ... z innego tekstu

Dlaczego nam to robią.
Dlaczego to robią? Bo to jedyny ich azyl. Ich konkurentem do tortu jest postkomuna a ta do kościoła nie chodzi. Więc trzymają się jak... Piotrkowscy patrioci patrzą na to z zażenowaniem i pokorą.

witold k

Msza Św za kombatantów AK

portret użytkownika Robert Szala

Szan. Panie LECH BOLEK (okropnie mi się kojarzy zlepek tych imion ! ).

Nie ma co załamywać rąk, ja też organizuję uroczystości tego typu np. ku czci Żołnierzy Wyklętych 1944-1956 więc wiem jak to wygląda, przede wszystkim pytanie czy wszyscy wymienieni byli powiadomieni o terminie, bo chyba nie jest to uroczystość, która odbywa się zawsze w tym terminie – do niektórych wypada wysłać zaproszenie. To jest cała logistyka zorganizować uroczystość, to nie jest na zasadzie pospolitego ruszenia, że niby wszyscy wiedzą…. i przyjdą.

Szkolne poczty sztandarowe pewnie nie przybyły bo trzeba to wcześniej uzgodnić z dyrekcją danej szkoły. W tej liście wymienionych przybyłych pocztów nie widzę innych związków kombatanckich (choć oni zawsze są gdy się ich zaprosi!) - czy poczet sztandarowy regionu Solidarności też nie mó? skoro byli tam wybitni przedstawiciele tego związku itd. Itd. Co do młodzieży to takie czasy…. "Róbta co chceta..", niestety media i inni usilnie nad tym pracują aby była taka świadomość patriotyzmu Polaka, wystarczy wziąć podręcznik do historii najnowszej Polski, od razu widać na co kładzie się największy nacisk, co jest najważniejsze i o czym ma uczeń, student wiedzieć !!

Niech Pan nie szuka spisku w Trybunalskich, że to może polityczne coś tam, coś tam - (ja np. jestem prezesem Stronnictwa Narodowego, pisze Pan o narodowcach… i nikt mnie nie zaprosił !!! - i nie wiedziałem o tym) przecież mógł Pan wpisać ogłoszenie w Trybunalskich – jest tutaj taki dział ,każdy może wpisać ! ba nawet to by było umieszczone na pierwszej stronie!

Nie wiem kto organizował tą uroczystość, może niech on się wypowie na ten temat, ale wydaje mi się, że miało to być spontaniczne a wyszło... jak wyszło – pewnie, że przykry to widok... ale co zrobić takie czasy mamy. My dorośli tak już skołowani przez media, że sami nie wiemy co jest dobre a co złe, a młodzież ma wiedzieć, oni nie mają nawet tych doświadczeń, które my mamy, więc nasiąkają "nowościami" jak gąbka.

Pozdrawiam
Robert Szala

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.