Skip to main content

Rondo! W zamyśle twórców poprawa bezpieczeństwa na trudnych skrzyżowaniach ale czy na pewno w naszym mieście?

W ostatnim czasie w naszym starożytnym Grodzie buduje się nowoczesne rozwiązania komunikacyjne - RONDA. Chwała za to jestem za!!! Ale...

W zamyśle mają one poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Tymczasem stanowią zagrożenie dla zdrowia i / lub życia oraz mienia okolicznych mieszkańców i przygodnych przechodniów.
Zjazdy z 3 najnowszych Rond są bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowców jak i postronnych:
Rondo Pecolta - zjazd z i w ul. Wierzejską wymaga niezłego refleksu i koordynacji ruchowej.
Rondo bliżniacze, bezimienne - zjazd z ul. Przedborskiej w ul. Śląską zagraża życiu mieszkańców posesji narożnej, drugi zjazd z ww. Ronda w ul. Krakowskie Przedmieście jest totalną loterią zwłaszcza dla samochodów bez wspomagania kierownicy, jak już uda się wyrobić przy 30 km/godzinę zakręt, żeby nie wjechać w zabytkowy mur kościoła czy kiosk ruchu,to może się okazać, że wyląduje się na którymś z parkujących w ul. Krakowskie Przedmieście samochodów lub potrąci pieszego z nich wysiadającego, zwłaszcza w roku szkolnym w godzinach porannych.

Rondo Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników - zjazd z Ronda w stronę ul. Śląskiej jest tak wyprofilowany, że w trakcie najmniejszego deszczu tworzy się na nim olbrzymie, głębokie jezioro, 2 zjazd z Ronda w dalszy odcinek ul. Przedborskiej odbywa się poprzez podwójny zakręt z przeszkodą dla mniej sprawnych kierowców w postaci głębokiego rowu rzeki Strawki i rosnących przy nim na dawnych torach kolejki dwumetrowych chwastów ograniczających widoczność. Dodatkowo brak ograniczenia prędkości powoduje zagrożenie życia i mienia dla mieszkańców i kierujących pojazdami - o czym przekonaliśmy się nie dalej jak wczoraj, gdy kierowca zjechał z Ronda taranując garaż z zaparkowanym w nim samochodem...

Budujmy Ronda z głową.

26 lipca 2013

3.4
Ocena: 3.4 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak

Do tej słusznej uwagi

portret użytkownika witold k

Do tej słusznej uwagi, niestety, trzeba dołożyć okoliczności, jakie spowodowały, że ronda w Piotrkowie, jak i w całych eurokołchozie powstawały. Więc. Ronda powstawały bo: była na nie kasa z Moskwy od przepraszam z Brukseli. Bo można było lokalną gawiedź zbajerować i przy kolejnych wyborach kupony odciąć. Na końcu było: gdzie by tu te rondo postawić... i główkowali, jak za komuny, no i padło tu, tu, może tu... to se dwa walniemy. Ach, pisałem o tym nie raz... Rondo Solidarności miało być zbudowane, po to, żeby udrożnić starą łódzką.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.