Skip to main content

Pomóż rodzinom. Telefon interwencyjny

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
logoRzPR.jpg

Witam,

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wprowadziła w Polsce podobny do szwedzkiego system kontroli rodziny m in:
- powołano sieć zespołów interdyscyplinarnych w niemal każdej z ponad 2,5 tysiąca gmin. Zespół ma prawo gromadzić wszelkie dane na temat rodziny PODEJRZANEJ o przemoc
- nadała setkom tysięcy urzędników, bez żadnego przygotowania w tym kierunku, uprawnienie do zakładania rodzinom Niebieskich kart (m in 600 tysiącom nauczycieli, lekarzom itd.) w razie PODEJRZENIA stosowania przemocy
- uprawniła tysiące urzędników do odbierania rodzicom dzieci bez wyroku sądu.

Nasza Fundacja od początku przeciw temu protestowała. Obecnie zgłasza się do nas po pomoc wiele rodzin, którym odebrano dzieci lub którym to grozi. Często są to rodziny, w których nie ma przemocy a jedynie bieda i nieporadność. Te rodziny potrzebują wsparcia a nie prześladowania.

Potrzeby są bardzo poważne a Fundacja Rzecznik Praw Rodziców nie miała dotąd możliwości zajęcia się indywidualnymi sprawami, tak jak tego wymagały. Chcemy to zmienić! Tworzymy TELEFON INTERWENCYJNY
Dzięki temu pokrzywdzone rodziny będą mogły uzyskać pierwszą pomoc a także kontakt z instytucjami, w których otrzymają potrzebne wsparcie materialne, psychologiczne oraz pomoc prawną.

Koszt codziennego funkcjonowania takiego telefonu, z pracownikiem oddelegowanym wyłącznie do wspierania indywidualnych rodzin to 3 000 zł miesięcznie. Projekt chcemy uruchomić już 1 lutego br.

Prosimy wszystkich, którzy chcą pomóc o zadeklarowanie stałych wpłat na konto fundacji dowolnej wysokości i przesłanie nam informacji. Wasze regularne wsparcie pozwoli na stworzenie i stabilne funkcjonowanie instytucji, której wiele rodzin bardzo dziś potrzebuje.

Prosimy o wpłaty na konto:
Nr 28 2490 0005 0000 4500 2748 0168
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców, ul. Steinhausa 2/52; 02-747 Warszawa
Tytułem: Telefon interwencyjny - pomoc rodzinie
Możliwe są również wpłaty on-line przez dotpay: tutaj

Przy okazji informujemy, że w sprawie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie spotkaliśmy się 3 stycznia br. z Ministrem Sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Na naszą prośbie Minister zlecił podjęcie prac nad zbadaniem przepisów Kodeksu Rodzinnego pod kątem możliwości jego zmiany. Traktujemy to jako sukces.

pozdrawiam
Tomasz Elbanowski

Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
www.rzecznikrodzicow.pl
---
Przekaż 1 % wpisując w PIT: Fundacja Rzecznik Praw Rodziców KRS 0000347294
Pobierz darmowy program PIT 2012

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak