Skip to main content

Polski Breivik – model idealny

mamipulacja.jpg

No i mamy wreszcie temat, o którym znów będzie można mówić i pisać przez najbliższe dwa tygodnie, albo i dłużej. My też wywalamy go na temat główny! A co?… Poważne miny przedstawicieli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poważne miny prokuratorów, poważna :) mina premiera Donalda Tuska….

Wszyscy wszystkim dziękują, prokurator podkreśla, że ABW w Krakowie nawet o północy, jak było trzeba, potrafiła znaleźć funkcjonariuszy, którzy zajęliby się sprawą. Mało tego, wszyscy się zgłosili do pracy i chcieli się zająć. No i oczywiście, w związku z tym nie można – jak się wyraził jeden z prokuratorów – pozbawiać Agencji jej dotychczasowych uprawnień. Tak profesjonalnej Agencji… Najlepiej zapewne, jakby dać im nowe.

Najpierw mowa jest o zamachu na prezydenta, sejm i kancelarię Prezesa RM. Potem mówi się, że eksplozja miała mieć miejsce 11 listopada podczas Marszu Niepodległości. Słynne 4 tony ładunków wybuchowych mocno rozbudzają rozbudzają wyobraźnie… Również dziennikarzy podczas wtorkowej, przedpołudniowej konferencji prasowej w Krakowie. Dziennikarze dopytują w jaki sposób zamachowiec zamierzał wysadzić sejm… Na nagabywania czy miał to być samochód osobowy, czy może kilka samochodów osobowych, czy autobus, czy też może ciężarówka, prokurator odpowiada z wyraźnym poirytowanie „Nie”. Ale oczywiście nie może zdradzić co to miało być. Zdradza jedynie, że zatrzymany terrorysta pojawiał się w okolicach sejmu. Nie potwierdza, żeby był w środku, ale że miał rozpracowane okolice sejmu. Pewnie dziennie tysiące ludzi z różnych powodów znajduje się w okolicach sejmu. Kto wie, czy akurat ich nie rozpracowuje. Czy nimi również prokuratura się zainteresuje?

Na razie nie słyszałem jeszcze opinii posła Niesiołowskiego, ale zapewne szczytuje na myśl, że mamy wreszcie naszego Breivika. Zwłaszcza, że okazuje się on być modelowym „polskim Breivikiem”, takim, jaki właśnie był na tę chwilę potrzebny. Można rzec – Breivik jak się patrzy: narodowiec, nacjonalista, ksenofob, antysemita! Zapomniano jeszcze dodać, że nie lubi kosmitów („Polską rządzą obcy”).

No i na koniec fundamentalne pytanie: co na to wszystko matka Madzi?

Paweł Sztąberek: www.prokapitalizm.pl

20 listopada 2012

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak