Skip to main content

Rajd parasolowy zakończony

W minioną sobotę, 10.11.2012 r. piotrkowski oddział PTTK zorganizował kolejny – 43 Rajd Parasolowy. W imprezie uczestniczyło 150 uczniów szkół z Piotrkowa i okolicy, nauczyciele kadra i przewodnicy PTTK. Celem rajdu była popularyzacja turystyki kwalifikowanej w okresie jesiennym, organizacja czynnego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej.

Ze skweru przy ul. Sulejowskiej uczestnicy przeszli Traktem Wielu Kultur, a następnie udali się na teren dawnego cyklodromu. Tam nastąpiło rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszy, ekologiczny parasol rajdowy. Drużynom wręczone zostały słodycze i pamiątkowe dyplomy za udział w rajdzie. Każdy z uczestników otrzymał bułkę i ciepłą kiełbaskę ufundowana przez współorganizatora rajdu – Masarnię Bieniek z Piotrkowa. Uczestnicy rajdu zdobyli ponadto kolejne punkty na Odznakę Turysty Przyrodnika (OTP).

Nawiązując do „Roku Turystyki Rowerowej”, ogłoszonego przez Zarząd Główny PTTK, okolicznościową pogadankę na temat historii cyklodromu i Piotrkowskiego Towarzystwa Cyklistów wygłosił nestor piotrkowskich przewodników – pan Marek Richter. Wszyscy otrzymali też książkę p.t. „Śladami powstania listopadowego”. Już w styczniu zorganizowany zostanie rajd pieszy „Puchowy Śniegu Tren”. Do zobaczenia na szlaku.

Paweł Kendra: http://www.muzeumpiotrkow.pl/

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak