Skip to main content

Przypomnijmy o Rotmistrzu Barackowi Obamie

portret użytkownika Admin
rotamaster.jpg

Rośnie poparcie dla skierowanego do prezydenta USA apelu w sprawie uwzględnienia dokonań rtm.Pileckiego w amerykańskich Muzeach Holocaustu.

Fundacja Paradis Judaeorum od stycznia 2008 r. prowadzi akcję społeczną „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”). Wśród zasadniczych celów tej apolitycznej inicjatywy obywatelskiej są: a) upowszechnienie tzw. „Raportu Witolda” z 1948 r. , b) lobbing na rzecz superprodukcji opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz, 3) ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Por. materiał z 18.05.2012: „Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem 25 maja 2012”

30 maja 2012 r., w kontekście użycia przez prezydenta Stanów Zjednoczonych słów „polski obóz śmierci”, fundacja wystosowała do Baracka Obamy list zawierający zachętę do zapoznania się ze świadectwem twórcy Związku Organizacji Wojskowej w KL Auschwitz, a także prośbę o wsparcie Prezydenta USA dla starań o uwzględnienie dokonań Witolda Pileckiego w ekspozycjach amerykańskich muzeów dokumentujących zagładę narodu żydowskiego (zob. także debatę wokół tekstu pt. „Nie róbcie geszeftów z pamięci Rotmistrza!”- link do dyskusji ).

List do Baracka Obamy opublikowano w serwisie społecznościowym Facebook, w dwóch wersjach językowych - angielskiej i polskiej, jako tzw. wydarzenie. Dzięki temu każdy może przystąpić do grona sygnatariuszy. Pełnomocnicy Fundacji Paradis Judaeorum i wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” propagują apel do prezydenta USA na wielu stronach i profilach w Polsce i na świecie. Informacje o tej obywatelskiej inicjatywie trafiły także do polskich i polonijnych mediów. W ciągu pierwszych 48 godzin list do Baracka Obamy w sprawie Rotmistrza Pileckiego poparło ponad sześciuset użytkowników facebooka z kraju i zagranicy.

Pełna treść listu po angielsku i po polsku pod adresem:

http://pl-pl.facebook.com/events/244923378947467/

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

Zob. także profil akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) na Facebooku.

Michał: http://michaltyrpa.blogspot.com/

1 czerwca 2012

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak