Skip to main content

Premier Danii: Pani Helle Thorning-Schmidt

portret użytkownika Tadeusz Muszyński
logo unia.jpg

Szanowna Pani,

Jest Pani Premier jedną z niewielu osób w Europie, która zna prawdziwe przyczyny światowego kryzysu. We wszystkich krajach objętych kryzysem przyczyna jest jedna i ta sama KORUPCJA.
Dania jest praktycznie wolna od korupcji a przyzwoitość jest w Danii przed zyskiem. Gdyby nie korupcja duńskie firmy poza granicami Danii miałyby się o wiele lepiej. Znamy problemy duńskich firm w Polsce, problemy związanie z korupcją „obowiązującą” w Polsce.

Zapewne zna Pani Premier wypowiedzi Alana Greenspana na temat możliwości uniknięcia kryzysów, wielu zna ale tak naprawdę nikt nie chce ich stosować. Alan Greenspan przyznał się do wywołania światowego kryzysu poprzez brak należytego nadzoru nad instytucjami finansowymi. W dalszym ciągu nadzór ten jest daleko niewystarczający. W dobie globalizacji potrzebne są nowe uwarunkowania makroekonomiczne.
Pani wie, że korupcja to sposób sprawowania władzy i tylko Premier może swój kraj uwolnić od korupcji. Potrzebne jest tylko polityczna wola Premiera.

Szczególnie teraz w okresie duńskiej Prezydencji jest okazja do właściwego ukierunkowania Unii Europejskiej, tak aby nie dopuścić do jej zniszczenia. Do uświadomienia wszystkim, że korupcja do droga do nikąd. Nieprzypadkowo rozkład Unii postępuje od Grecji, jednego z najbardziej skorumpowanych krajów Unii Europejskiej. Następni w kolejce są Włosi, gdzie sytuacja wygląda podobnie. Kłopoty mają Węgry, gdzie kilkanaście lat nieodpowiedzialnej polityki umożliwiły ogromne zyski instytucjom finansowym ale i postawiły kraj na krawędzi niewypłacalności. Umożliwianie krociowych zysków jednym kosztem popadania milionów w biedę to najczęściej efekt korupcji decydentów. Tolerowanie prywaty i korumpowania jako sposobu sprawowania władzy jest prostą drogą do wpędzania krajów w spirale kredytowe, obniżania ratingów, do bankructw i rozpadu Unii Europejskiej.

Apelujemy do Pani Premier o uczynienie z duńskiej Prezydencji programu naprawy europejskiej gospodarki poprzez sprowadzenie korupcji w całej UE do duńskiego poziomu. Wzywamy także do zainicjowania polityki penalizowania odpowiedzialnych za korupcję przy jednoczesnej obronie społeczeństw, które padają ofiarą tego zjawiska. Obrony także przed wielkimi międzynarodowymi konsorcjami finansowymi, które w tej sytuacji nie są bez winy. Należy przeanalizować postępowanie Islandii.

Ufamy, że Premier Danii jest w stanie uratować Unię Europejską a świat powinien brać przykład z Danii to uczynić.

Z wyrazami szacunku

Tadeusz Muszyński

14 stycznia 2012

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Najpierw zlikwidujmy przyczynę korupcji !

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

W MĘTNEJ WODZIE NAJGRUBSZE RYBY BIORĄ!!!!
Pierwsza rzecz: zlikwidujmy koncesje na wszystko co istnieje
Niech rządy o......ą się od szkolnictwa, kopalń, kolejnictwa i służby zdrowia!!!!
Czy wiecie państwo że u bankruta czyli w Grecji,
nie ma już refundacji za leki.
Rząd przestał refundować leki ubezpieczonym!
W związku z tym apteki w Grecji realizują wszystkie recepty (nawet te idealnie wypisane, bez najmniejszych uchybień)
tylko i wyłącznie na 100%.

Podpisuję się

portret użytkownika witold k

Podpisuję się pod Listem do Pani premier

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.