Skip to main content

Kolejarze u Bernardynów

portret użytkownika Włodek N
Katarzyna z Aleksandrii.jpg

W oczekiwaniu na artykuł pokazujący wieloletnią pracę kolejarzy, która zaowocowała otwarciem Izby pamięci historii i zabytków kolejnictwa im. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Wspomnę, że tradycyjnie od wielu lat, w uroczystość Św. Katarzyny Aleksandryjskiej gromadzimy się w naszym kolejarskim kościele Ojców Bernardynów u stóp Matki Bożej Piotrkowskiej, aby dziękować Panu Bogu za kolejny rok naszej pracy, którą traktujemy jako służbę drugiemu człowiekowi. Gromadzimy się, aby przeżywać radość z uczestnictwa w modlitewnej wspólnocie kolejarzy i ich rodzin, wiernych Bogu i solidarnych z Ojczyzną. Tutaj, Matka Jezusowa wysłuchuje bicia kolejarskich serc. Umacnia to, co słabe, utrwala to, co słuszne, wskazuje drogę nawet wtedy, gdy nie słyszymy i nie rozumiemy tego co do nas mówi i o co nas prosi.

W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Kolejarzy, serdecznie dziękuję wszystkim zgromadzonym za udział w tegorocznej uroczystości. Szczególne podziękowania kieruję do Gwardiana Ojca Dawida oraz do Ojców i Braci Klasztoru Piotrkowskiego za słowo Boże, modlitwy i duchowe przewodnictwo kolejarzom. Dziękujemy i pozostaniemy wierni naukom przez nich głoszonych. Niech Matka Boża Piotrkowska zawsze błogosławi Kolejarzom i ich rodzinom, a także wszystkim zgromadzonym na dzisiejszej eucharystii.

Dziękuję przybyłym pocztom sztandarowym, które swoją obecnością uświetniły tę uroczystość, kreując wizerunek kolejarza mocno związanego wartościami narodowo-chrześcijańskimi. Dziękuję chórowi i orkiestrze za oprawę muzyczną.

Wszystkim Kolejarzom, jak również ich rodzinom, emerytom i rencistom kolejowym, a także rodzinom zmarłych kolejarzy życzę zdrowia, ludzkiej życzliwości i aby nasza patronka Św. Katarzyna Aleksandryjska uprosiła dla nich obfitość łask Bożych.

Jeszcze raz wszystkim serdeczne „Bóg Zapłać”.

Włodek

6 listopada 2011

4
Ocena: 4 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak