Skip to main content

„W komunii z Bogiem i bliźnimi”

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
11.07.2011 00:15
19.07.2011 19:28

Dziś

142. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska

W dniu 11 lipca, już po raz 142. wyruszy z naszego miasta Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. W tym wyjątkowym roku chcemy pielgrzymować pod hasłem „W komunii z Bogiem i bliźnimi”. Powrót przewidziany jest 19 lipca w godzinach wieczornych. W pielgrzymce idą tradycyjnie 4 grupy, grupę 5 stanowi tzw. Grupa Duchowa. To są ci wszyscy, uprzednio zapisani, którzy z różnych powodów nie mogą iść w tradycyjny sposób, ale chcą uczestniczyć w łaskach i duchowych darach, jakie im daje udział w pielgrzymce. Uczestnicy Grupy Duchowej są proszeni o zgromadzenie się w dniu powrotu pielgrzymki, tj. 19 lipca, ok. godz. 18.00 nieopodal pomnika Jana Pawła II, przy specjalnej tablicy z napisem „GRUPA DUCHOWA”.

Wszystkie szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka-piotrkow.pl

Zapisy na pielgrzymkę rozpoczną się od 27 czerwca /poniedziałek/ w salce przy parafii farnej w godzinach 16.30 – 19.00 /z wyjątkiem niedziel/. Od dnia 20 czerwca zapisać się można również na stronie internetowej pod wskazanym wyżej adresem. Koszt udziału w pielgrzymce w tym roku jest następujący:

 • 55 zł – w obie strony;
 • 40 zł – w jedną stronę;
 • 30 zł – dzieci do lat 12;
 • 40 zł – młodzież ucząca się oraz studenci (za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej).

  Przy zapisie konieczne jest posiadanie dowodu tożsamości (legitymacji szkolnej lub studenckiej).

  Zapraszam serdecznie do wspólnego pielgrzymowania wszystkich, którzy już kolejny raz wybierają się do Tronu Matki Bożej; szczególnie zachęcam wszystkich, którzy jeszcze wahają się czy wyruszyć w drogę. Intencji mamy bardzo wiele – tych osobistych, ale i tych ogólnych. Chcemy wyrazić nasze podziękowanie Bogu za dar życia i posługi Jana Pawła II, a szczególnie jego wyniesienie na ołtarze; zaniesiemy do Matki Bożej wszystkie trudne problemy naszego miasta i Ojczyzny.

  Już dzisiaj wyrażam wdzięczność firmom i różnym instytucjom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w przygotowanie pielgrzymki. Zachęcam do współpracy wszystkich, którzy chcieliby mieć swój udział w tym wydarzeniu.

  Od dnia 2 lipca, codziennie o godz. 18.00 w kościele farnym będzie odbywać się Msza święta połączona z nowenną przed pielgrzymką

  Kierownik
  142. Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej

  Pieszo na Jasną Górę

  141. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę
  140. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak
  Grupy robocze: