Skip to main content

Zdaniem posła - Święto Kobiet

portret użytkownika Robert Telus
jabłko.jpg

8 marca to nie tylko w Polsce data, której znaczenia i symboliki nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć ani wyjaśniać. Dzień Kobiet – przez wielu krytykowany i uznawany za relikt minionej, peerelowskiej epoki – wydaje się jednak być nieśmiertelny. Jest także doskonałą okazją, by choć raz w roku zastanowić się i zauważyć to, na co normalnie tak często nawet nie zwracamy uwagi.

Rola i pozycja kobiety, zwłaszcza w polskim społeczeństwie, jest szczególna i wyjątkowa. Z powodu zaszłości historycznych i kulturowych Polski różnią się od innych kobiet, zwłaszcza z Europy Zachodniej. Polka zawsze była i jest stawiana na piedestale. Ceniona jako gospodyni, matka i żona. Zawsze była oparciem dla swojej rodziny, dbając o ciepło domowego ogniska, bardzo często pracując jednocześnie poza domem. Co więcej, w naszej kulturze kontynuującej tradycyjne polskie wartości, kobiety traktowane są z należnym im szacunkiem i uznaniem. Pocałunek w dłoń, prawo pierwszeństwa – próżno gdzie indziej szukać takich gestów.

Dzięki takim dniom, jak ten, możemy na chwilę zatrzymać się i przyjrzeć sytuacji współczesnej Kobiety, jej pracy domowej i zawodowej, problemom i pragnieniom, codziennym zmaganiom. Pozostaje tylko życzyć, aby 8 marca nie był tylko jedną w roku okazją do okazywania naszym kobietom należnego uczuć, podziwu i należnego szacunku. Niech Dzień Kobiet trwa cały rok!

Robert Telus
Poseł na Sejm RP
www.telusrobert.pl

09.03.2010 r.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak