Skip to main content

Pohuraganowej tragedii w Powiecie Piotrkowskim ciąg dalszy....

portret użytkownika Jolanta Lgocka

Jak się dowiadujemy z oficjalnych źródeł, na odszkodowania dla ofiar ostatniego kataklizmu z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznano ogólnie 25 mln zł, z czego dla Województwa Łódzkiego zaledwie 3,5 mln.
Przypomnijmy więc, że:
w woj. Śląskim zniszczonych zostało ok. 300 budynków – wypłata 10,5 mln zł
w woj. Opolskim zniszczonych zostało ok. 150 budynków – wypłata 11,00 mln zł
w woj. Łódzkim, tylko w gminie Gorzkowice zostało zniszczonych ok. 500 budynków (230 mieszkalnych i 278 gospodarczych) – wypłata 1,24 mln zł

Jeśli zatem brać pod uwagę tylko i wyłącznie budynki mieszkalne w gminie Gorzkowice, to w czym gorszy jest Gorzkowiczanin, którego odszkodowanie za budynek wyceniono średnio na 5 400 zł, od mieszkańca Śląska, któremu przypadnie średnio 35 000 zł i mieszkańca Opolszczyzny, którego dom jest najcenniejszy - ok. 73 000 zł odszkodowania?

Nie jest to tylko moje odczucie. Wójt Gorzkowic wystosował pismo do premiera Tuska, w którym wyraża “zaniepokojenie brakiem wnikliwego podejścia do rozmiarów tragedii ofiar kataklizmu w naszym regionie” oraz stwierdza, że “powstaje obawa co do dalszych działań i wysokości udzielanej pomocy”

A tak na marginesie, może odpowiedzi należałoby szukać w niedawnych jeszcze preferencjach wyborczych mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego, gdzie Platforma Obywatelska nie cieszyła się zbyt dużym poparciem. Ale żeby tak od razu niepokornych “stawiać do pionu” wykorzystując ich tragedię?

Nasz Apel

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Brawo partyjniacy z PO

portret użytkownika witold k

myślę, że autorka prawidło wyciąga winsoki, jeśli chodzi o preferencje wyborcze a kwoty pomocy. Jeśli można to proszę włożyć na trybunalskich.pl pdf pisma
wójta Gorzkowic a potem włożymy odpowiedź pana premiera.

Abstrahuję od faktu, że to podatnicy mają odbudowywać nieubezpieczone budynki... innych podatników... o tym innym razem.
witold k

Nasz Apel

tiaaa....

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/6079/Sladem_nawalnic_i_ludzkiej_soli...
"
- Nikt nie zostanie bez pomocy. Każdy poszkodowany może liczyć na wsparcie rządu, wojewody i lokalnych samorządów – potwierdziła Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska. - 3,5 miliona złotych, które poprzez Łódzki Urząd Wojewódzki przekazaliśmy gminom, to pierwsza transza finansowa, która pomoże dotkniętym kataklizmem. Będą następne, czekamy tylko na udokumentowane wnioski od gmin.

Wicepremier Grzegorz Schetyna przypomniał, że Rząd natychmiast zareagował na potrzeby ludzi poszkodowanych w nawałnicach

- Do tej pory wydatkowaliśmy 25 mln. zł. Potwierdzam, że budżet pokryje w 100 procentach oszacowane straty. Pieniądze będziemy przesyłać w miarę potrzeb – mówił w Radomsku wicepremier. – Liczymy na dobrą i efektywną współpracę z władzami samorządowymi. To one mają najlepszą orientację w sytuacji. Najważniejsza jest odbudowa zniszczonych budynków mieszkalnych, restauracja infrastruktury energetycznej i komunalnej, wreszcie odszkodowania za straty w rolnictwie i wypłata odszkodowań z towarzystw ubezpieczeniowych. Apeluję o maksymalne uproszczenie procedur – dodał Grzegorz Schetyna."

Pan Prezes Rady Ministrów Donald Tusk swego czasu...

o ile mnie pamięć nie myli połowa lat 90 wieku XX) mówił, że nie jest ani Polakiem ani Niemcem lecz Kaszebem. Nic nie mam do Kaszubów, fajny ludek i przepiękne pomorskie tereny. Ale Kaszeb to według obecnego premiera ani nie Niemiec ani nie Polak. Tak samo jest ze Ślązakami szczególnie tymi opolskimi. Jeden gościu z mniejszości etnicznej wspiera drugą mniejszość etniczną, zwłaszcza przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, a kto wie czy nie wcześniejszymi parlamentarnymi.

Cóż Śląsk i Pomorze, a może również i Wielkopolska będą kąskami do wchłonięcia przez V Rzeszę Niemiecką. Tak!Tak!Gdyż obecnie Niemcy są IV Rzeszą po odzyskaniu Śląska, Pomorza, czeskich Sudetów i dogadaniu się z Rosją co do Prus z Królewcem (a nie z Kaliningradem jak to jest na mapach) będziemy mieli V Rzeszę Niemiecką. Proszę poczytać artykuły i książki Pana Stanisława Michalkiewicza na ten temat.

Ukłony - Maciej Dybowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.